Internet 3G i LTE dozwolony na pokładach Europejskich samolotów

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (1 liczba głosów, wasza ocena: 6,00 na 6)
Loading...

internet-3g-i-lte-dozwolony-na-pokladach-europejskich-samolotow

Cały świat ostatnio bardzo mocno mówił o katastrofie lotniczej w rosyjskim mieście Kazań. Prawdopodobnie jej przyczyną był fatalny stan maszyny. W branży lotniczej wszyscy doskonale zdają sobie z wątpliwej jakości samolotów całej rosyjskiej floty oraz co gorsze, dawanie zezwoleń do komercyjnych rejsów w celu wyłącznie osiągnięcia zysku przez danego przewoźnika. Tym jednak nie będziemy się zajmować, ale znacznie bardziej pozytywnymi rzeczami.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Komisja Europejska włączyła bowiem zielone światło w kwestii stosowania nowoczesnej łączności komórkowej 3G oraz LTE (4G) na pokładach samolotów również podczas startów jak i ich lądowań. Oznacza to więc, że pasażerowie będą mogli sobie umilić podróż multimediami w najbardziej komfortowy sposób. Do tej pory były z tym duże problemy z uwagi na stosowanie wolnych łącz 2G (EDGE).

Wszyscy przecież doskonale zdajemy sobie sprawę jak mało wygodna jest prędkość rzędu 236,8 kb/s oferowana przez technologie komórkowe starych generacji. To dlatego, że działały one na łączności satelitarnej. Teraz to się zmieni i połączenie będzie nawiązywane już z nadajnikami naziemnymi. Na koniec warto przypomnieć, że roaming był wcześniej dostępny dzięki Orange w samolotach. Ponadto niemiecka Lufthansa przeszło 3 lata temu oferowała łączność Wi-Fi oraz GSM na pokładach swoich maszyn. Nie są to więc wcale jakieś innowacyjne rozwiązania.

(fot. Flightradar24/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 11433 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt