PREMIERA: Plus, dawny lider technologii LTE mocno odstaje od konkurencji

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

To nie jest przypadek, że sieć komórkowa Plus odstaje w comiesięcznych raportach Speed Testu. Faktycznie dawna legenda zielonego operatora upadła w kontekście jakości. Któż z nas nie pamięta tych dumnych reklam telewizyjnych mówiących o tym, że to właśnie Plus jest liderem technologii LTE. Dziś jest on cieniem samego siebie, co widać po przejściu do A2Mobile.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Jak w środku nocy uda się osiągnąć 65 Mb/s to jest wielki sukces. Natomiast w dzień mamy marne 20 Mb/s i to w dwóch różnych toruńskich lokalizacjach. Dla porównania ostatnio mocno się wzmocnił Play, który nawet w godzinach szczytu potrafi wyciągnąć mocne 75 Mb/s. Aż kusi momentami, by sprawdzić te mityczne Orange z T-Mobile. Wszak swego czasu Plus ich mocno krytykował za wspólny projekt budowy sieci NetWorkS.

Teraz już wiemy dlaczego. Nie miał on bowiem żadnych szans w starciu z duetem międzynarodowych koncernów mających główne siedziby we Francji oraz Niemczech. Tym samym nie dziwi fakt, że dla Play przyszły rok będzie ostatnim jeśli chodzi o roaming krajowy z Plusem. Patrząc na jego słabe wyniki transferów z pewnością fioletowy gracz poradzi sobie bez wsparcia. Delikatny problem może być jedynie na terenach wiejskich.

(fot. Plus/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 10404 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

3 komentarze do “PREMIERA: Plus, dawny lider technologii LTE mocno odstaje od konkurencji”

  1. marco Odpowiedz

    No cóż sympatia do Plusa pozostała ale niestety jakość sieci i urywające się połączenia spowodowały że musiałem opuścić „zieloną sieć” Problem w Plusie polega jeszcze na tym że nie tylko internet jest wolny ale nawet w tak dużym mieście jak Kraków znajdziemy miejsca gdzie zasięg w budynkach się urywa i przerywa rozmowę. Takich miejsc niestety jest całkiem sporo i nie są to miejsca oddalone od centrum. Kiedyś interweniowałem w dziale technicznym Plusa opisując dokładnie całą sytuację łącznie z przesłaną mapką. Niestety odpisali że nic się nie zmieni co spowodowało że wraz z rodziną przeniosłem się do innej sieci. Zrobiłem dobrze bo mija rok i nic w tej sprawie się nie zmienia.

  2. Sev3 Odpowiedz

    20 Mb/s to i tak bardzo dobrze. Mój wujek po przejściu do Premium Mobile ma ok 0,6 Mb/s. Prawie jak lejek. Play w tym samym miejscu wyciąga 40 i więcej Mb/s.

  3. marco Odpowiedz

    Z Playem w Krakowie też nie zawsze jest dobrze zwłaszcza jeśli chodzi o szybkość internetu. Ostatnio znajomy kupił jeden z nowszych smartfonów (Honor Play) i testowaliśmy szybkość internetu w Play po własnej sieci LTE. Co ciekawe pomimo że nadajnik bts był niedaleko prędkość ledwo oscylowała w okolicach 4-5 Mb/s podczas gdy u mnie w Orange bez problemu przekroczyła 40 Mb/s. Przypuszczam że problem polega też na tym że Play w dalszym ciągu jest modną siecią z której korzystają głównie osoby młode a więc takie które dużo korzystają z internetu. Play daje „kaganiecpredkości” do 3 Mb/s w roamingu krajowym a sieć macierzysta nie wszędzie „daje radę”. Z Orange i T Mobile sporo osób młodych odeszło jakieś 3 lata temu i to też powoduje że sieć jest mniej obciążona.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt