PREMIERA: Plus faktycznie jest liderem LTE

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Korzystając na co dzień z sieci komórkowej Plus (nawet w ramach roamingu wewnętrznego dla A2Mobile) można zauważyć bardzo ciekawą sprawę. Otóż praktycznie zawsze w realnych pomiarach aplikacji Speed Test mierzącej prędkość łączą, wysyłanie danych do internetu jest lepsze niż pobieranie z niego danych. Taki interesujący paradoks można zauważyć u Polkomtela.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Dla porównania u telekoma Play takich historii nie było wcale. W P4 praktycznie zawsze prędkość pobierania danych była wyższa na tle ich wysyłania do globalnej sieci web. Mowa o submarce fioletowego telekoma, mianowicie Red Bull Mobile. Tak więc w pewnym sensie Plus faktycznie jest liderem LTE, ale w odwrotnym kierunku. Oferta wręcz idealna dla YouTuberów tworzących treści, zaś niekoniecznie już dla widzów.

Ponadto gdy spojrzymy na dane serwisu Speed Test to Plus jakoś szczególnie nie błyszczy w temacie uploadu internetowego, aczkolwiek pokonuje Play ze średnią prędkością 7,64 Mb/s na tle 7,09 Mb/s. Tak więc faktycznie coś jest na rzeczy. W tej kwestii zaś lideruje Orange (8,58 Mb/s) za T-Mobile (8,44 Mb/s). Więcej szczegółów na ten niezwykle intrygujący temat znajdziemy na podstronie usługi Speed Test www.speedtest.pl/ranking_isp/5/ranking_mobilnych_dostawcow_internetu_w_polsce.

(fot. Plus/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 10817 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

4 komentarze do “PREMIERA: Plus faktycznie jest liderem LTE”

 1. marco Odpowiedz

  A ja potwierdzam że tak jest od samego początku w różnych miejscach prędkość wysyłana w Plusie jest znacznie wyższa od pobieranej, nawet kilkakrotnie. Może mógłby się ktoś zorientowany w temacie wypowiedzieć na ten temat dlaczego tak jest? Nawet w sieciach stacjonarnych jest zawsze odwrotnie a tu taka dysproporcja.

  • Kamil

   Mam tak samo, Plus lider technologii LTE, ale uploadu, nie tak pozadanego downloadu 🚀

 2. Sev3 Odpowiedz

  Ja dość często widziałem taką sytuację. Upload jest większy. I to chyba w różnych sieciach. Myślę że przyczyną jest taka, iż wyraznie mniej ludzi wykorzystuje Upload.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt