PREMIERA: Jest przełom, Play ma szybszy Internet niż Plus

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Bardzo ciekawe rzeczy dzieją się właśnie w temacie jakości sieci komórkowych. Otóż mamy interesujące przetasowanie na trzeciej lokacie, gdzie Play pokonuje Plusa. Co prawda o znikomą wartość 0,18 Mb/s, ale jednak zawsze jest to coś. Play może się teraz pochwalić średnią prędkością mobilną internetu wynoszącą 16,79 Mb/s, z kolei Plus 16,61 Mb/s.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Dwa lata temu mieliśmy podobną sytuację. Play wyprzedził Plusa, ale wtedy średnie transfery oscylowały w granicach marnych 11 Mb/s. Aktualnie są to wartości bliższe 17 Mb/s, aniżeli 16 Mb/s. Zapowiada się nam zatem jeszcze ciekawszy listopadowy My mobile RANKING. Spójrzmy ponadto na czub tabeli z najkorzystniejszymi prędkościami mobilnego internetu. Wkrótce bowiem Orange może zostać zdetronizowane przez T-Mobile.

W czubie to dopiero są minimalne różnice. Orange legitymuje się bowiem wartościami rzędu 19,48 Mb/s, zaś T-Mobile 19,43 Mb/s. Różnica jest tak symboliczna (zaledwie 0,05 Mb/s), iż sam Speed Test dał obu operatorom takie same pierwsze miejsce (podobnie jak dla drugiej pary wiceliderów w postaci Play z Plusem). Więcej szczegółów znajdziemy na witrynie przeprowadzającej badanie www.speedtest.pl/…/ranking_mobilnych_dostawcow_internetu_w_polsce.

(fot. Play/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 9928 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

2 komentarze do “PREMIERA: Jest przełom, Play ma szybszy Internet niż Plus”

  1. marco Odpowiedz

    Nie wiem jak w Play ale w Plusie jest niestety coraz gorzej z jakością. Ostatnio z ciekawości włożyłem do jednego smartfonu kartę PLUSa aby przetestować internet LTE i niestety bardzo słabo. Prędkość spada poniżej 2 Mb/s. Czesem się zdarzy że przyspieszy ponad 10 Mg/s ale niestety wahania są na tyle duże że potrafi „zamulić” transmisję vod. W tym samym miejscu na starym smartfonie (s3 bez lte) w Orange mam stabilną prędkość 2 do 10 Gb/s. Szkoda bo kiedyś Plus działał lepiej a teraz nie dość że nie słyszy się o rozbudowie sieci Plus (chwalą się tylko pozostałe 3 sieci) to jeszcze pozmieniali niektóre pasma i osłabili moce niektórych nadajników.

  2. karin Odpowiedz

    Jedno gorsye od drugiego…Polkomtel moye sie schowac totalnie.. Ja na codyien praktzkuje T-M i jestem zadowolony

Skomentuj

  My mobile © 2008-2019. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt