10 urodziny Androida i 20-te Google

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Dokładnie 23 września 2008 roku Android został zaprezentowany światu za sprawą smartfonu HTC Dream (w kraju nad Wisłą znany jako T-Mobile G1). Był to oficjalny debiut zielonego robota. Jak się później okaże, będzie to zdecydowanie największy na całym globie mobilny system operacyjny z udziałami sięgającymi nawet 85% w zależności od metodyki badania.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

To pokazuje jakim gigantem stała się platforma komórkowa Google na telefonach. Bez wątpienia Android zmienił bieg historii nowoczesnych technologii mobilnych. Co do tego nikt nie może mieć żadnych wątpliwości. Jakby tego było mało, koncern z Mountain View świętuje kolejne urodziny po 10-tych zielonego robota. Otóż Google ma już 20 lat na karku. Aż trudno w to uwierzyć, ale wyszukiwarka zadebiutowała w 1998 roku.

Co jednak najzabawniejsze, jego twórcy nie potrafili nawet tworzyć witryn internetowych za pośrednictwem języku HTML (chyba najbardziej podstawowego w świecie www), a mimo to osiągnęli gigantyczny sukces. Dzisiaj firma Google zarabia kilka miliardów dolarów i to co każdy kwartał. W sumie ich właściciele mogą stracić sens do robienia czegokolwiek mając w portfelu wręcz niezliczone ilości gotówki do wykorzystania.

(fot. Google/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11524 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt