PREMIERA: Kamera wideo, niedoceniana funkcja telefonu

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Naprawdę nie doceniamy jakże cennej funkcji smartfonu jaką jest kamera wideo. Dosłownie każdy model telefonu komórkowego dziś może się pochwalić rejestrowaniem obrazu w jakości HD. Te lepsze zaś spokojnie w Full HD, a te najlepsze w 4K (sprawdza się to świetnie zwłaszcza na najnowszego generacji telewizorach z dużymi matrycami typu 55 czy 65 cali). 

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

I pomyśleć, że 20 lat temu podczas pierwszych komunii Pan kamerzysta w kościele nagrywał ceremonię wielką jak walizką kamerą VHS. Dawało to jakże skromną rozdzielczość PAL (576×360 px). Nie mieliśmy więc wręcz podstawowego VGA (640×480 px). Taką jakość oferowały pierwsze kamery Sony o wielkości cegły. To już był wtedy jakiś progres, zawsze móc nagrywać filmy bez pikseli na telewizor kineskopowy.

Tymczasem przyszłość zaskoczyła nas niesamowicie. Zwykłe telefony komórkowe, które mamy codzienne ze sobą w kieszeniach lub torebkach potrafią więcej. Do obecnych standardów Full HD z 4K na czele trzeba doliczyć takie nowe funkcje jak HDR, Slow Motion i tak jeszcze długo można wymieniać. Nawet program do montażu (aplikację mobilną) mamy w środku urządzenia. Na dobrą sprawę nie trzeba włączać komputera w celu profesjonalnego przygotowania klipu filmowego. Warto częściej używać kamery.

(fot. Sony/Wikipedia/My mobile)

KIEDYŚ KAMERY WIDEO VHS ZNANE Z KOMUNII BYŁY OGROMNE

My mobile EXTRA to nowy cykl, w którym w wybrane weekendy będą prezentowane felietony lub też artykuły o charakterze dokumentalnym mówiące o tym jak telekomunikacja zmienia otaczający nas świat.

Przygotowane przez

jest autorem 10817 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

8 komentarzy do “PREMIERA: Kamera wideo, niedoceniana funkcja telefonu”

 1. Kamil Odpowiedz

  Tez macie w te upaly w swoich kamerach smartfonów efekt zaparowanej soczewki wizjera, przez co filmy/zdjecia sa niestety jakby za delikatna mgla? 😒

  • szotyi

   To juz tak zostanie , dostała sie wilgoć ze spodni podobnie jak te zółte plamy-rozwarstwienie wyświetlacza. Lepiej jedz do menelicy i kup jej taterke bo wtedy szybciej trafi na izbę. Tylko nie rowerem , bo ukradną.Ludwiczek sie nie bał- nie bój sie i ty.

  • Kamil

   Nie masz racji, bo gdy nie ma upalow to zdjecia i filmy sa ok! 😱

  • Kamil

   Nigdy nie zamoczylem telefonu. To jakas awaria slabego Sony Mobile…

  • szotyi

   Wilgoc z rąk, kieszeni spodni przenika do telefonu. Wcale nie musisz byc spocony by w kieszeni było wilgotno. Dlatego w serwisach duzo telefonów powraca jako zalana płyta główna .Rozwarstwia sie wy swietlacz i robi sie plama. Poza tym promieniowanie elektromagnetyczne i indukcja z ładowania baterii. Nie pisze oładowniu indukcyjnym ale o przejściu ładunku na wyświetlacz podczas ładowania telefonu.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt