PREMIERA: 4 GB RAM i 64 GB ROM staje się standardem

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Przyglądając się premierom sprzętowym debiutującym na rynku, bez wątpienia można zauważyć pewien pozytywny trend. Otóż coraz częściej smartfony ze średniej półki cenowej wyposażone są w 4 GB RAM pamięci operacyjnej oraz 64 GB przestrzeń na pliki. Dzięki temu unikną one w przyszłości walki o dosłownie każdy MB danych jak to jest w telefonach z 16 GB pamięci wewnętrznej.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Absolutnym minimum jeszcze w 2017 roku były debiuty słuchawek z 32 GB przestrzenią na dane. Natomiast pamięć operacyjna wynosiła już 3 GB RAM. W nowym, bo 2018 roku poprzeczka idzie zaś o jeden poziom dalej. To dobrze, że smartfony za 1.000 PLN będą mogły szturmem się pochwalić 64 GB przestrzenią na pliki. Dla niektórych będzie to wystarczająca pamięć i obejdzie się nawet bez zewnętrznego nośnika microSD.

Oczywiście dalej wszystko funkcjonuje pod kontrolą wystarczających 4 GB RAM pamięci operacyjnej. Natomiast wewnętrzna przestrzeń wynosząca 16 GB w telefonie pozostanie jakże smutnym reliktem przeszłości sprzed lat. Podobnie jak wartość 2 GB RAM będąca popularna w 2016 roku. To właśnie wtedy debiutował chyba najpiękniejszy ówczesny średniak z ekranem bez bocznych ramek, czyli Sony Xperia XA.

(fot. Xiaomi/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 12090 informacji na tej witrynie.8 komentarzy do “PREMIERA: 4 GB RAM i 64 GB ROM staje się standardem”

  • Kamil

   Typowy, polski malkontent. Nikt nie zmusza nikogo na sile do czytania treści

  • Rumburak1

   Ale ja czytam tylko nagłówki aka tematy. Tyle wystarczy.

  • Kamil

   Thakns. I’m Web Content Producer | Quality Tech Articles as like that Marques Brownlee (famous YouTuber from NYC)

 1. marco Odpowiedz

  Nie wiem czy zwróciliście uwagę ale w ostatnim półroczu karty pamięci i pendrive sporo podrożały a więc zwiększenie pamieć w telefonach to dobry trend. Ja ponad rok temu kupiłem pendrive 32 Gb za 20 zł a teraz ciężko kupić 16 Gb w tej cenie. Przeglądając gazetki z supermarketów znalazłem dziś taka promocję, karta pamieć Samsung 32 Gb evo za 59,99 zł Czy to rzeczywiście taka okazja skoro ponad rok temu dałem za 16 Gb 28 zł (taka sama karta)? Ciekawe skad teraz taka tendencja wzrostowa na pamięci zewnętrzne skoro producenci smartfonów dokładają>

  • Mistrz Hugo

   Ja kupiłem ostatnio 64 GB za 65 zł. Więc nie widzę różnicy. Z tym że to w Chińskim sklepie, nie widzę powodu żeby przepłacać w PL.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2022. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt