Za chwilę telefony będą miały więcej pamięci operacyjnej niż komputery

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

za-chwile-telefony-beda-mialy-wiecej-pamieci-operacyjnej-niz-komputery

O erze Post-PC mówi się od kilku dobrych lat. Prawda jest jednak taka, że branża komputerów umiera. W przyszłości będą ich używać wyłącznie pracownicy do pełnienia swoich służbowych obowiązków. Tylko w ostatnim kwartale sprzedaż tąpnęła o kolejne 10%, a taki Acer zanotował potężny spadek około 25%.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

To są namacalne potwierdzenia ery po-komputerowej. Ludzie wolą czytać Internet czy pocztę Email na wygodnym i będącym dużo bardziej cool smartfonie lub tablecie. Warto przy tej okazji zwrócić uwagę na pewien szczegół. Topowe inteligentne telefony komórkowe będą miały już identyczną wydajność pod kątem pamięci operacyjnej, co podstawowe komputery typu notebook dostępne w sklepach.

Tak, chodzi o wartość 4 GB RAM. Wspominano o tym nowym standardzie na 2015 rok w jednym z wcześniejszych artykułów w My mobile. Teraz według najnowszych informacji, również i nadchodzący flagowiec Samsung GALAXY Note 5 będzie dysponował aż 4 GB RAM pamięci operacyjnej podobnie jak Sony Xperia Z5. Cóż, dożyliśmy już czasów, w których smartfony zrównują się z notebookami pod wybranymi względami specyfikacji sprzętowej.

(fot. Samsung/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 11663 informacji na tej witrynie.2 komentarze do “Za chwilę telefony będą miały więcej pamięci operacyjnej niż komputery”

  1. Adam Odpowiedz

    Sam śmigam na tablecie. O laptopie już dawno zapomniałem już mnie nie interesują to tak jakby interesować sie telefonią stacjonarną. Ile jest ogłoszeń na olx.pl oddam komputer itp. Komputery i laptopy będziemy widzieć wurzędach itp. Ostatnio widziałem w kauflandzie jak serwisant chodził z tabletem i coś tam wpisywał, a nie wyobrażam sobie żeby chodził z laptopem☺

  2. Janek Odpowiedz

    Ja bym inaczej podszedł do tematu. Rynek zarówno tabletów jak i komputerów jest nasycony. Komputery coraz wolniej się starzeją, bo do podstawowych czynności (a nawet w mniejszym stopniu do grania) wystarczy bardzo tania lub stara maszyna. Prawie każdy ma już tablet i komputer, rynek się nasycił, a wymieniamy je na nowsze zdecydowanie rzadziej niż smartfony. Pewne działania, i nie mówię tutaj o pracy, lepiej zrobić na tablecie a inne na komputerze i tak pewnie zawsze będzie. Stąd bardzo możliwe, że teraz czas na rozwój rynku hybryd i tabletów z dedykowanymi klawiaturami z touchpadami w zestawie.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt