PREMIERA: Potężne niedopracowanie nakładki Sony Xperia

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Licznik powiadomień aplikacji występujący przy ikonach to niepozorna funkcja, która naprawdę mocno potrafi cieszyć. Dzięki niej użytkownik na momencie po odblokowaniu telefonu ma jasną informację, gdzie należy kliknąć w celu sprawdzenia zdarzeń. Niestety, ale sowicie opłacani programiści z japońskiego Tokio nie znają tak oczywistych podstaw przy projektowaniu interfejsów.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Właśnie tych wyżej nadmienionych liczników znajdujących się tuż obok lub nad ikonami nie znajdziemy w autorskiej nakładce (swoją drogą bardzo stylowej oraz eleganckiej) na Androida w smartfonach Sony Xperia przy aplikacjach firm trzecich. Te występują jedynie w pozycjach fabrycznych od Sony Mobile (typu Wiadomości, Połączenia czy Xperia Lounge) oraz dla przykładu Facebook i Messenger (dopiero po aktualizacji do Androida 7.0 Nougat).

Jednak pozycja Facebook Menedżer Dla Stron już licznika powiadomień nie obsługuje. Dla porównania w iOS nie ma z nim najmniejszego problemu. Licznik powiadomień przy ikonach aplikacji występuje nawet w tytule sklepu App Store. W efekcie szybko mamy informacje, ile aktualizacji na nas czeka. Co ciekawe, smartfony Xiaomi też mają tę opcję oraz nakładka Samsunga (stanie się to wraz z nadejściem wersji Android 8.0 Oreo według nieoficjalnych informacji, niezależnie od ubogiego Notificiation Dots).

(fot. Samsung/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11587 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt