PREMIERA: To jest chyba jedyny powód, by zrobić roota telefonu

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (1 liczba głosów, wasza ocena: 1,00 na 6)
Loading...

Nie ma się dziś co oszukiwać, ale rootowanie telefonu bardzo mocno traci na znaczeniu. Wynika to po części oczywiście z powodu dynamicznego rozwoju Androida. Jego najnowsze wersje mają cały multum funkcji, których i tak zdecydowana użytkowników nie wykorzysta nawet w 50%. W przeszłości My mobile opisywało jako zaletę zrootowania smartfonu znowu dostępną opcję USB mass storage.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Dzięki temu starsze telewizory bez trybu smart z powodzeniem mogły pełnić rolę odbiornika dla filmów czy zdjęć znajdujących się w pamięci telefonu. Co prawda transmisja była mało wygodna, ponieważ po kablu USB, ale jednak zawsze lepsze to niż brak możliwości przeglądania multimediów na dużym ekranie. Podobnie jest z trybem bezprzewodowego klonowania obrazu z Androida na Apple TV za pośrednictwem aplikacji Mirroring 360 Sender Basic.

Tylko zrootowane smartfony mają dostępną możliwość wysyłania systemowego źródła dźwięku na głośniki telewizora. Każde inne zielone roboty muszą się zadowolić jedynie pobieraniem sygnału audio z mikrofonu. W praktyce takie rozwiązanie jest wysoce problematyczne, ponieważ później słychać często trzaski czy jakieś inne dziwne echa. Nie jest to niestety czysty dźwięk, aczkolwiek zdecydowanie lepszy od tego z poziomu telefonu komórkowego. Dlatego trzeba używać najniższy wskaźnik głośności w smartfonie, by móc później go podratować zwiększonym wolumenem na telewizorze.

(fot. My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 10719 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt