Oficjalna premiera Android Oreo (Go edition)

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Pierwszą wzmiankę o projekcie Android Go usłyszeliśmy podczas konferencji Google I/O w Kalifornii. Miała to być odchudzona wersja zielonego robota przeznaczona dla najtańszych low-endów nawet z 512 MB RAM pamięci operacyjnej na pokładzie czy wbudowanej 8 GB przestrzeni na pliki. Teraz gigant oficjalnie podał jego nazwę, Android Oreo (Go edition).

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Udostępnił także witrynę internetową, którą znajdziemy na www.android.com/versions/oreo-8-0/go-edition. Google w bardzo sprytny sposób dostosuje Androida Oreo (Go edition) dla najsłabszych inteligentnych telefonów komórkowych. Polegać to będzie na przygotowaniu odchudzonych wersji aplikacji. Wielkość tych z pakietu Google ma się zmniejszyć o połowę. Ponadto sklep Google Play będzie je specjalnie oznaczał w repozytorium.

W dodatku przeglądarka Chrome z marszu ma kompresować transfer danych podobnie jak Opera Mini. Z pewnością z tych zmian niezbyt będą zadowoleni deweloperzy, którzy zmuszani są do tworzenia kolejnej wersji aplikacji coś jak witryny internetowej w wersji lite. Z pewnością nowa wersja Androida Oreo (Ge edition) to też powiększający się problem fragmentacji. Choć akurat w tym przypadku Google może ją wrzucać w swoich raportach do jednego worka razem z pełnowartościowym Androidem 8.0 Oreo.

(fot. Google/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 12167 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2022. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt