W Szwecji już tylko 1% płatności jest realizowana gotówką

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Szokującą wręcz wiadomość podało kilka dni temu wieczorową porą radio RMF FM. Dotyczy ona zamożnego skandynawskiego kraju. W Szwecji bowiem aktualnie tylko 1% wszystkich płatności realizowana jest gotówką. Oznacza to zatem, że aż 99% z nich wykonywania jest w formie cyfrowej, dajmy na to kartą lub zbliżeniowo w iście mobilny sposób telefonem (chociażby Android Pay).

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Co więcej, w wybranych sklepach panuje absolutny zakaz płacenia gotówką. Z pewnością wielu z nas ma w portfelu absolutne zero monet. Z powodzeniem zaś za wszelkie zakupy płacimy kawałkiem plastiku z napisem Visa. Ci nowocześniejsi używają smartfonu zamiast niego (po wcześniej prostej konfiguracji karty od banku). Natomiast w Polsce jest zupełnie odwrotnie. Wciąż wiele małych sklepów akceptuje wyłącznie gotówkę.

Problem ten dotyczył swego czasu głownie małych sprzedawców tzw. Januszów Biznesu. Na całe szczęście prowizje od płatności kartą znacząco spadły i nawet dyskonty Biedronka je akceptują. Oczywiście nie wolno zapominać o pewnej kontrowersji związanej z zanikiem transakcji gotówkowych. Jak słusznie wskazują specjaliści, dzięki takiemu obrotowi sprawy Władza będzie wiedziała dosłownie wszystko o obywatelach. Wystarczy tylko przejrzeć historię ich rachunków bankowych związaną z wydatkami oraz zakupami.

(fot. Wikipedia/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 10306 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

1 komentarz do “W Szwecji już tylko 1% płatności jest realizowana gotówką”

  1. SteveJobs Odpowiedz

    Dziadki to ten 1% ? Dziwne fakty w tym oRFm . No ale co prawda to prawda, wystarczy sprawdzić stan konta, historie transakcji i już prawie wszystko wiadomo o człowieku. Lepsze to niż Tinder XD Kiedyś w ten sposób można było jawnie sprawdzić kontrahenta na allegro i licytantów itd.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2019. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt