BlackBerry Priv pozostaje na lodzie i nie otrzyma Androida 7.0 Nougat

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Mamy kolejną wielką ciemną plamę na mocno skażonym rynku zielonego robota. Otóż dawny flagowiec ze stajni BlackBerry, mianowicie model Priv kosztujący w momencie premiery ponad 3.000 PLN nie otrzyma aktualizacji do Androida 7.0 Nougat. Potwierdził to oficjalnie przedstawiciel producenta. To skandal biorąc pod uwagę jego mocną specyfikację.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Finalnie więc smartfon skończył tylko na jednej dużej aktualizacji rozwojowej. Chodzi o uaktualnienie z Androida 5.1 Lollipop do wydania 6.0 Marshmallow. To smutne jak potężnym problemem mobilnego systemu operacyjnego rozwijanego przez Google jest fragmentacja. O ile jeszcze w średniej półce takie postępowanie można tłumaczyć niższą ceną (brak Androida 8.0 Oreo dla wielu modeli), o tyle w tej high-end już nie.

Czołowi producenci tacy jak Samsung, Huawei czy Xiaomi zapewniają wsparcie chociaż o te dwie duże aktualizacje rozwojowe. BlackBerry Priv na pocieszenie otrzyma w przyszłości uaktualnienia bezpieczeństwa, ale nowych funkcji one nie wnoszą. No cóż, ten przykład jest nauczką, aby w żadnym wypadku nie interesować się chińskimi jeżynami. Są one bowiem zatrute niczym te nieprzemyte z lasu z opóźnionym skutkiem działania.

(fot. BlackBerry/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11454 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt