Ta sama wielkość ikon na różnych iPhonach, kolejny przykład kunsztu iOS

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Już za miesiąc zdecydowana większość użytkowników iPhonów będzie mogła się cieszyć najnowszą wersją iOS 11, czyli najnowocześniejszego (przy okazji najprzyjemniejszego w codziennym użyciu) mobilnego systemu operacyjnego świata. Tymczasem mało osób, wie iż oprogramowanie komórkowe rozwijane przez Apple posiada pewien nieznany smaczek.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Chodzi o to, że ikony w iOS są zawsze takiej samej wielkości. W efekcie na różnych iPhonach czy to o przekątnej od 4 cali do 5.5 cali są one dosłownie identyczne. Zmienia się jedynie rozmiar przestrzeni między nimi. Widać to dobitnie na powyższej grafice (akurat przedstawia ona tablet, ale zasada obowiązuje). Nie ma mowy o irytującym skalowaniu elementów. Co ciekawe, w Androidzie 7.0 Nougat możemy wręcz zmieniać rozmiar liter.

Takie smaczki interfejsu ma wciąż najświeższe wydanie zielonego robota, choć według wielu informacji już w tym miesiącu ma pojawić się oficjalnie jego następca. Chodzi o Androida 8.0 O. Oczywiście w największym na świecie mobilnym systemie operacyjnym globu nie ma czegoś takiego jak taki sam rozmiar ikon. Producenci w swoich nakładkach dodatkowo zmieniają ich design, co jeszcze bardziej je tylko wyróżnia.

(fot. Apple/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 12041 informacji na tej witrynie.3 komentarze do “Ta sama wielkość ikon na różnych iPhonach, kolejny przykład kunsztu iOS”

Skomentuj

  My mobile © 2008-2022. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt