PREMIERA: Już 20 sieci oferuje (tanie) LTE, a oni wciąż szukają darmowego Wi-Fi

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (1 liczba głosów, wasza ocena: 3,00 na 6)
Loading...

Pewien polski startup dumnie się chwalił w mediach planowanym wdrożeniem w Zielonej Górze inteligentnych ławek, które będą oferowały łączność Wi-Fi oraz ładowanie telefonów komórkowych. W tym miejscu warto się zastanowić czy komukolwiek potrzebny jest darmowy Internet przy wykorzystaniu WLAN. Ceny pakietów LTE są bowiem śmiesznie małe.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Kilka sieci komórkowych wręcz oferuje koszt na poziomie 1 GB za 1 PLN lub jeszcze niższy. To naprawdę są małe sumy, podobno najtańsze w Europie usługi telekomunikacyjne są właśnie w Polsce. Tak duża konkurencja panuje wśród telekomów w kraju nad Wisłą. Tak więc zasięg Wi-Fi może się przydać chyba tylko w pociągach. Wtedy w podróży często przez rozległe niziny smartfon pokazuje co najwyżej symbol E jak EDGE.

Wszyscy przecież wiemy jak wolny jest to dostęp do mobilnego internetu o jakże marnych transferach rzędu 236,8 kb/s. Natomiast w autobusach komunikacji miejskiej Wi-Fi jest zupełnie niepotrzebne. W środku obszaru gęsto zaludnionego bowiem prędkości są zbliżone do tych z na dworze. Z takiego Wi-Fi co najwyżej skorzystają mało świadomi klienci ze smartfonami w dłoniach bez wykupionego żadnego pakietu.

(fot. Seedia/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11048 informacji na tej witrynie.2 komentarze do “PREMIERA: Już 20 sieci oferuje (tanie) LTE, a oni wciąż szukają darmowego Wi-Fi”

  1. krzyszwykły Odpowiedz

    Ja używam tel jako routera wifi to mój jedyny internet w domu.

    Mam tmobile na karte ładuje 50 zł mam 20gb internetu i nolimit.

  2. adiko Odpowiedz

    Przykład z Zieloną Górą to zwykłe marnotrawienie środków publicznych na coś co i tak szybko zostanie zniszczone przez wandali, i niemal jestem pewny że jak w wielu innych projektach o wątpliwej przydatności poszła gruba łapówka żeby to przeszło.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt