Smutny koniec wsparcia dla Windows Phone 8.1 stał się faktem

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Kapitalny mobilny system operacyjny przechodzi oficjalnie do historii. Aż łezka się w oku kręci. Tylko tak można skomentować zaprzestanie wsparcia w miniony wtorek przez koncern Microsoft dla Windows Phone 8.1 z dodatkiem Denim. Od tego momentu, a dokładniej mówiąc dnia 11 lipca 2017 roku mobilne kafelki nie otrzymają już żadnej łatki bezpieczeństwa czy uaktualnienia.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Stanie się to nawet jak zostanie odkryty jakiś krytyczny błąd (czasem gigant robił wyjątki dla komputerowego Windows XP, ale w kwestii komórkowej nie pochyli się nad nią już raczej nigdy). W praktyce zatem jest to nic innego jak ostateczny koniec Windows Phone 8.1. Szkoda, bo był on lepszy od ociężałego Windows 10 Mobile z tym okropnym Androidowym hamburger menu oraz skopiowanymi żywcem animacjami z iOS.

Jego wyższość potwierdzają sami użytkownicy, z których spora część pozostała na starszym wydaniu najprawdopodobniej świadomie i z pełną premedytacją. To dlatego najnowsze statystyki fragmentacji Windows Phone są tak dramatyczne zdaniem AdDuplex. Według nich Windows Phone 8.1 używa niespełna 74% użytkowników, z kolei jakże skromnymi 20% legitymuje się nowszy i aktualny jednocześnie Windows 10 Mobile.

(fot. Microsoft/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 12227 informacji na tej witrynie.3 komentarze do “Smutny koniec wsparcia dla Windows Phone 8.1 stał się faktem”

  1. Antithiesis Odpowiedz

    korzystam z windowsa 10 i jest ok najbardziej irytujaca rzecza jest ze nie posiada on zooma w aparacie a tak to wszystko smiga i o wiele dluzej bateria trzyma

    • Kamil

      Masa osób będzie lada moment zmuszona do przejścia z Windows Phone 8.1 na Windows 10 Mobile jak im ulubione aplikacje przestaną działać z dajmy na mBank na czele

Skomentuj

  My mobile © 2008-2022. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt