Sony likwiduje usługę TrackID i słusznie

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Sony Mobile już 15 września bieżącego roku zamyka doskonale znaną usługę rozpoznawania muzyki TrackID. Rozwiązanie te debiutowało 12 lat temu, czyli szmat czasu temu. Oczywiście wtedy jeszcze marka funkcjonowała w 2005 roku jako Sony Ericsson w japońsko-szwedzkim sojuszu, król feature phonów w Polsce chyba bardziej lubiany nawet od Nokii.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Trzeba przyznać, że raczej nikt nie będzie rozpaczał po TrackID. Na tle konkurencji działała ona stopniowo coraz gorzej. Ciężko powiedzieć, co było przyczyną takiego stanu rzeczy. Może Sony coraz mniej inwestowało w serwery, niezbędną moc obliczeniową komputerów na nich się znajdujących. Bez dwóch zdań SoundHound czy Shazam radziły sobie zdecydowanie lepiej w kwestii zwracania poprawnych wyników próbkowanych utworów.

Co ciekawe, japoński producent sam zaleca zastąpienie TrackID właśnie tą ostatnią aplikacją. Możemy się o tym przekonać odwiedzając dedykowaną podstronę www.trackid.sonymobile.com. Ponadto taka strategia śmiało staje się cięciem zbędnych kosztów. Przypomina to porzucenie BlackBerry OS przez kanadyjskiego producenta na rzecz powszechnego mobilnego systemu operacyjnego Android jak to robią w zasadzie wszyscy.

(fot. Sony/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 10810 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt