PREMIERA: Samsung GALAXY S8 nie jest gotowy na technologię VR w jakości 2K

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Trzeba to otwarcie powiedzieć. Smartfon najnowszej generacji, jakim jest bez wątpienia Samsung GALAXY S8 nie jest jeszcze gotowy na technologię VR w jakości 2K. Po zaledwie 5 minutach oglądania tego typu treści na YouTube w widoku 360 stopni flagowiec koreańskiego producenta był tak gorący niczym czajnik na wrzątku. Wskutek czego z obawy o jego bezpieczeństwo wyłączono tryb VR na kilka minut w celu ostygnięcia.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Oczywiście wcześniej w ustawieniach telefonu zmieniono rozdzielczość ekranu z Full HD na 2K. Być może tak ogromne dane do przetworzenia powodują potężne nagrzewanie się smartfonu. Już pal licho fakt, że na standardzie 2K nie widać piłki na stadionie w widoku VR. Sprawa gorącego telefonu jest zdecydowanie poważniejsza, ponieważ na dobre wyklucza zabawy w wirtualnej rzeczywistości przed dłuższy czas w najlepszej jakości.

Nikt przecież chyba nie chce później skończyć z zepsutym smartfonem za 3.500 PLN. Cóż, pozostaje zatem mieć nadziej, że w jednej z aktualizacji uda się naprawić ten problem. W przeciwnym razie technologia VR skończy tak samo marnie jak wideorozmowy dumnie reklamowane jako hit technologii 3G. Bez wątpienia konkurencyjne AR, czyli rzeczywistość rozszerzona zapowiada się bardziej spektakularnie z nakładaniem obiektów na świat.

(fot. Samsung/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 9098 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

1 komentarz do “PREMIERA: Samsung GALAXY S8 nie jest gotowy na technologię VR w jakości 2K”

  1. Szotyi Odpowiedz

    Kamil płakał żeby skomentować więc napiszę coś. Każdy nowy telefon sie grzeje jeśli wymaga zaawansowanej pracy , a praca przy VR jest wysoka. Pamiętac nalezy że współczesne smartfony nie maja systemu chłodzenia jak laptopy. Znamy to dobrze jak wentylator w lap pracuje intensywnie gdy gramy w jakąs grafikożerną grę. Także naginanie tekstów o tym że telefon jest niegotowy to nadużycie. To jest dopiero zapowiedź technologii a jej rozwój trwa kilka lat . Jak wiadomo nowinki nie sa dopracowane .Zwłaszcza przy presji zysku i chęci przodowania przez samsunga.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2018. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt