PREMIERA: 32 GB to za mało, czas na 64 GB kartę pamięci microSD
|
|
- czwartek, Kwiecień 20, 2017, 8:59
- Praktyczne
- 12 komentarzy
Niespełna pół roku używania Sony Xperii XA i już smartfon raportuje zaledwie 4 GB wolnej pamięci na karcie microSD. Tak więc śmiało można tutaj powiedzieć, iż nośnik 32 GB nie zdał egzaminu. Nie wystarczy on raczej w dłuższej perspektywie czasowej na całe dwa lata bezproblemowego gromadzenia plików bez ich usuwania. Tak właśnie było na kultowej Nokii Lumia 625 z łącznością LTE.
Reklama |   |                                                           Czytaj dalej |
|
  |
![]() |
Morał tej historii jest prosty. Zawsze kupujmy karty microSD o pojemności minimum 64 GB. Wtedy będzie można spać spokojnie i nie martwić się, co by tutaj usunąć w celu zwolnienia pamięci. Ponadto za sprawą spadków cen za tak pojemny nośnik zapłacimy dziś około 99 PLN (ach ci marketingowcy, ponieważ zawsze lepiej to wygląda od trzycyfrowej ceny 100 PLN). Oczywiście mówimy tutaj o szybkiej klasie prędkości.
Nie ma mowy o kupowaniu jakiś dziwnych podróbek z największego polskiego portalu aukcyjnego w zadziwiająco niskich cenach. Ponadto jeśli kupujemy iPhona oraz nie lubimy się bawić w przesyłanie plików do chmury to w smartfonach Apple także stawiajmy na wartości pamięci wewnętrznej 64 GB i większej. Ostatnio iPhony SE w wariancie 128 GB możemy nawet mieć w cenie 64 GB, co jest pozytywnym zaskoczeniem.
(fot. Samsung/My mobile)
Powinny Cię zainteresować również te informacje:
Przygotowane przez
12 komentarzy do “PREMIERA: 32 GB to za mało, czas na 64 GB kartę pamięci microSD”
Skomentuj
Ja wole kupowac telefon z wieksza pamiecia ROM.
Obecnie mam 64GB, nastepny zapewne bedzie 128.
Tylko że dodatkowe 64 GB na karcie kosztuje jakieś 100 zł. A w przypadku wyboru telefonu z większą pamięcią trzeba już dopłacić kilka stów. I trzeba o tym pomyśleć za wczasu. Kartę można dołożyć dopiero później.
padnie Ci telefon i ta twoja pamięć pójdzie w zapomnienie Krzysztofie
Jak sformatujesz kartę microSD w Androidzie 6.0 Marshmallow jako pamięć wewnętrzna to masz to samo…
a co się stanie gdy soft w telefonie się uszkodzi itd?
jeśli posiada recovery to bardzo łatwo wgrać nowy soft, ale to robisz później bo najpierw próbujesz zrobić tzw hard reset i jeśli to nie pomoże to wtedy wgrywasz przez recovery nowy soft.
Mi iOS 10 tak się uszkodził. Musiałem wgrywać nowy sofy przez iTunes 😐
Jak wygląda kasowanie danych w pamięci telefonu w nowych Androida u od 5 w górę podczas przywracania ustawień fabrycznych. W 2.3 nie traciło danych z pamięci wewnętrznej. W 4.1 i 4.4 kasowana jest cała pamięć telefonu. Karta zewnętrzna zawsze zostawała nietknięta. Jak to jest w 5 i 6.? Ja ci jakiś czas lubię przywrócić system.
Karta powinna być nietknięta, o ile wcześniej nie formatowałeś jej jako pamięć wewnętrzna
jest tak jak Kamil pisze, a nie wszystkie wersje Androida na to pozwalały.
Na szczescie w tym roku spora czesc flagowcow ma juz wersje pamieci od minimum 64 GB. Z drugiej strony znow sa troche drozsze flagowce niz ostatnio i chyba jakis czas jeszcze ten trend podrozenia z roku na rok moze sie utrzymac :/
Oj chyba juz jutro pójdę do Media Markt po karte microSD 64 GB 😉