PREMIERA: Plus spada na szary koniec stawki w My mobile RANKING

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (5 liczba głosów, wasza ocena: 3,40 na 6)
Loading...

Plus to zdecydowanie największy przegrany lutowego zestawienia najlepszych sieci na kartę w My mobile RANKING. Zajmuje on bowiem praktycznie szary koniec stawki plasując się na bardzo słabym 17 miejscu. I pomyśleć, że był on kiedyś liderem technologii LTE. Dziś jest cieniem samego siebie. Nawet słabiutki zawsze pod względem mocy przerobowych Play wyprzedził go w prędkości mobilnego internetu.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Więcej szczegółów na temat tego zagadnienia znajdziemy w czwartej podkategorii. Słaby transfer internetu to jednak nie wszystko. Od dawna Plus na kartę nie ma pomysłu na swoją ofertę. I znowu w tym miejscu powracamy do historii. Kiedyś jego innowacyjna oferta Swojaki wraz z taryfą Team 7 była najlepsza na rynku ze stawką 0,39 PLN za minutę połączenia, podczas gdy wszyscy spijali śmietankę cennikiem 0,78 PLN.

Aż przydałoby się zupełnie nowe spojrzenie działu marketingu w tym (zapewne) korporacyjnym chaosie. Oczywiście lider od dawna jest ten sam i niezmienny, mianowicie Virgin Mobile. Trochę na sile upadł T-Mobile, nieco się wzmocnił zaś Orange (głównie za sprawą powrotu na szczyt jakości sieci komórkowej, a dokładniej mówiąc mobilnego internetu). Wszystkie szczegóły najnowszego zestawienia znajdują się poniżej.

(fot. Plus/My mobile)

Cena za minutę połączenia głosowego do wszystkich sieci

W tej podkategorii wcześniej zaszły zmiany. A2Mobile bowiem ze swoją stawką 0,18 PLN zdobył oczko, które wskutek efektu domina straciły później razem tacy operatorzy jak NJU Mobile, Klucz Mobile, Izzi Mobile oraz Mobile Vikings. Natomiast dwójka liderów pozostała na niezmienionych pozycjach. Tak więc stawka 0,19 PLN przestaje gwarantować nawet symboliczny punkt. Operatorzy muszą się bardziej postarać.

1. Fakt Mobile – 3 pkt. / 0,15 PLN za minutę

2. Lajt Mobile – 2 pkt. / 0,17 PLN za minutę

3. A2Mobile – 1 pkt. / 0,18 PLN za minutę

Cena za wysłaną wiadomość SMS do wszystkich sieci

Tutaj ponownie nie zaszły żadne roszady z wyjątkiem praktycznie niewidocznego wyparowania Vectone Mobile z całego peletonu telkomów. Jak to zostało nadmienione we wcześniejszych artykułach, Lycamobile podwyższył cenę za wysłanego SMSa z 0,09 PLN do 0,19 PLN. W efekcie tej negatywnej zmiany spadł on z najwyżej punktowanej lokaty z całym szeregiem innych graczy, który przypomina swoją liczebnością peleton kolarski. W końcowym rozrachunku była to dla niego bardzo bolesna zmiana.

1. Play/Red Bull Mobile/Virgin Mobile/NJU Mobile/Klucz Mobile/Mobile Vikings/Izzi Mobile – 3 pkt. / 0,09 PLN za wiadomość SMS

2. WRodzinie – 2 pkt. / 0,10 PLN za wiadomość SMS

3. TuBiedronka/Lajt Mobile – 1 pkt. / 0,12 PLN za wiadomość SMS

Mobilny Internet

W tym segmencie nie zaszły tym razem znaczące zmiany. Dalej dzizięki wznowieniu rewelacyjnego pakietu 10 GB za 10 PLN przez Virgin Mobile, spadł mu znacząco średni koszt 1 MB. Te małe miejsca dziesiętne po przecinku spowodowały awans na drugie miejsce kosztem Mobile Vikings. Stąd właśnie wzięło się powiększenie przewagi nad najgroźniejszym rywalem. Dalej lideruje w tej podkategorii Heyah z dzienną paczką 50 MB za darmo na pełnej prędkości, co skutkuje 1,5 GB danych do wykorzystania miesiąc.

1. Heyah (za darmo mamy 50 MB dziennie, co daje aż 1,5 GB miesięcznie, potem lejek 16 kb/s po wykorzystaniu dobowego limitu, 0,004 PLN/1 MB)

2. Virgin Mobile (za darmo i bez limitu do 32 kb/s, 0,00097 PLN/1 MB + rok ważności)

3. Mobile Vikings (za darmo i bez limitu do 32 kb/s, 0,0019 PLN/1 MB + rok ważności)

Jakość sieci komórkowej

W tej podkategorii ponownie nastąpiła ważna oraz istotna zmiana. Otóż Orange znowu wyszedł na pozycję lidera, spychając tym samym opertora T-Mobile. To jednak nie koniec atrakcji, ponieważ podobnie postąpił Play w starciu z Plusem zabierając mu cenne oczko. Spowodowało to później duże roszady. Więcej szczegółów znajdziemy jak zawsze na podstronie serwisu z pomiarami SpeedTest www.speedtest.pl/…/ranking_mobilnych_dostawcow_internetu_w_polsce.

1. Orange – 3 pkt. / około 18,90 Mb/s

2. T-Mobile – 2 pkt. / około 17,59 Mb/s

3. Play – 1 pkt. / około 14,49 Mb/s

Ważność połączeń wychodzących

Tutaj mieliśmy wcześniej pewne zmiany. Już wydawało się, że nowy operator A2Mobile zgarnie dwa punkty, ale w ostatniej chwili sięgnął po oczko. Wszystko przez informację, która mówiła o rezygnacji przez tą sieć komórkową z 2 lat ważności konta po doładowaniu na rzecz popularniejszego roku. Oczywiście poniższe najlepsze zestawienie telekomów zostało wzbogacone o nowego gracza A2Mobile, mimo jego rozczarowania.

1. NJU Mobile/Lycamobile/Virgin Mobile – 3 pkt. / wysłanie darmowego SMSa lub wykonanie jakiejkolwiek czynności telekomunikacyjnej przedłuża konto

2. WRodzinie – 2 pkt. / doładowanie 5 PLN przedłuża konto o 2 lata

3. Klucz Mobile/Fakt Mobile/Mobile Vikings/A2Mobile – 1 pkt. / doładowanie 5 PLN przedłuża konto o 1 rok

Wartość dodana (VAS)

W tym miesiącu ponownie najwyższe wyróżnienie jak zawsze przypadło Virgin Mobile za nowatorską ofertę Freemium, gdzie na dobrą sprawę wcale nie potrzeba doładowywać konta, by móc dzwonić, SMSować oraz surfować po internecie. Produkt zastępuje świetnie podstawowe potrzeby telekomunikacyjne dla osób mało aktywnych. Play z kolei za rozszerzenie atrakcyjnej stawki o Ukrainę został nagrodzony najwyższym stopniem podium razem z T-Mobile w nagrodę za ciągłe podwajanie doładowań klientów i najszybszy mobilny Internet. A2Mobile wcześniej już straciło oczko z uwagi na brak nowości produktowych.

1. Virgin Mobile/Play/T-Mobile – 3 pkt. / Innowacyjna oferta Freemium z darmowymi 30 minutami i 30 SMSami do wszystkich sieci połączone z pakietem internetowym o wielkości 300 MB na miesiąc (przez rok się usługa odnawia), kapitalny No Limit za jedyne 29 PLN miesięcznie oferujący rozmowy (również na numery stacjonarne), SMSy bez ograniczeń połączone z internetem 5 GB (zamiast 2 GB w wakacyjnej promocji), do tego dochodzi roczna ważność konta, lejek 32 kb/s dostępny w standardzie, darmowy dostęp do aplikacji Facebook, komunikatora Messenger czy polskiego GG (główny pakiet dodatkowo nie jest pomniejszony o wykorzystane dane), mamy też promocje dla klubowiczów (zarejestrowanych klientów), zaś w Play darmowe rozmowy oraz wiadomości tekstowe są standardem w sieci, mamy też najlepszy cenowo No Limit za 25 PLN połączony z pakietem internetowym, darmowe rozmowy oraz (już nie lub) SMSy w sieci T-Mobile po doładowaniu 50 PLN są ważne aż 100 dni (czyli przez długi czas przeszło 3 miesięcy), do tego dochodzi bonus związany z podwajanie zasilenia konta na kartę

2. Red Bull Mobile Mobile/Mobile Vikings – 2 pkt. / Darmowe rozmowy oraz wiadomości tekstowe są standardem w sieci operatora (w tym do numerów Play), do tego dochodzi promocja z dostępem do darmowego świata (dedykowany portal) Red Bulla w telefonie, podobnie jest z Play w kwestii Stanu Darmowego wliczając w to bezpłatne 1 GB przyznawane co miesiąc przez rok, natomiast Mobile Vikings za 24 PLN miesięcznie oferuje nielimitowane rozmowy i SMSy ze wszystkimi sieciami komórkowymi połączone z 2 GB paczką internetu, do tego dochodzi darmowy Facebook oraz komunikator Messenger czy darmowe MMSy po doładowaniu

3. TuBiedronka/Heyah/Klucz Mobile/Plus/NJU Mobile – 1 pkt. / Darmowe rozmowy w sieci po doładowaniu 50 PLN są ważne aż 100 dni (czyli przez długi czas przeszło 3 miesięcy), podobny przelicznik jest w TuBiedronce (0,50 PLN dziennie), natomiast Heyah za swoją unikatową usługę nielimitowanych rozmów w Dniówce, gdzie dziennie nie płaciliśmy więcej za połączenia niż 0,28 PLN, z kolei w Klucz Mobile bezpłatne połączenia są standardem za 0 PLN (nie musimy niczego aktywować, ani tym bardziej kupować) nawet przez 180 dni, czyli aż pół roku po doładowaniu 50 PLN. Co prawda jest w takiej sytuacji limit 12.000 minut co średnio daje około 66 minut na dzień, w Plusie zaś No Limit w sieci jest ważny 90 dni po zasileniu 50 PLN, NJU Mobile natomiast oferuje największy lejek 64 kb/s jak poziom standardu GPRS

Ogólna klasyfikacja

Lutowe notowanie My mobile RANKING to cztery awanse, tyle samo spadków oraz dwanaście niezmiennych pozycji. Cennymi zwyżkami formy niczym sportowcy mogą pochwalić się telekomy Play oraz na zasadzie rykoszetu Klucz Mobile, Red Bull Mobile czy Orange (akurat tutaj za własne zasługi, a nie przypadek). Tracą dystans do rywali zaś niestety T-Mobile, A2Mobile, TuBiedronka i największy przegrany, czyli Plus. Bez jakiejkolwiek zmiany pozycji są z kolei tacy operatorzy jak Virgin Mobile, Mobile Vikings, NJU Mobile, Heyah, Fakt Mobile, WRodzinie, Lajt Mobile, Izzi Mobile, Lycamobile oraz na szarym końcu trio Plush, W Naszej Rodzinie z FM Group Mobile. Oby więc za miesiąc ktoś wreszcie zdołał powalczyć z dominatorem totalnym, Virgin Mobile.

My mobile RANKING (02/2017) – zestawienie najlepszych operatorów Pre-paid:

1. Virgin Mobile 11 pkt. (0, 3, 2, 0, 3, 3)  
2. Mobile Vikings 7 pkt. (0, 3, 1, 0, 1, 2)  
3. Play 7 pkt. (0, 3, 0, 1, 0, 3)
  NJU Mobile 7 pkt. (0, 3, 0, 0, 3, 1)  
5. Klucz Mobile 5 pkt. (0, 3, 0, 0, 1, 1)
6. Red Bull Mobile 5 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 2)
  T-Mobile 5 pkt. (0, 0, 0, 2, 0, 3)
8. Heyah 4 pkt. (0, 0, 3, 0, 0, 1)  
  Fakt Mobile 4 pkt. (3, 0, 0, 0, 1, 0)  
  WRodzinie 4 pkt. (0, 2, 0, 0, 2, 0)  
11. Lajt Mobile 3 pkt. (2, 1, 0, 0, 0, 0)  
12. Orange 3 pkt. (0, 0, 0, 3, 0, 0)
  Izzi Mobile 3 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 0)  
  Lycamobile 3 pkt. (0, 0, 0, 0, 3, 0)  
15. A2Mobile 2 pkt. (1, 0, 0, 0, 1, 0)
  TuBiedronka 2 pkt. (0, 1, 0, 0, 0, 1)
17. Plus 1 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 1)
18. Plush 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)  
  W Naszej Rodzinie 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)  
  FM Group Mobile 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)

Przygotowane przez

jest autorem 9140 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

108 komentarzy do “PREMIERA: Plus spada na szary koniec stawki w My mobile RANKING”

  • Kamil

   Robimy inny rap, w tym przypadku technologie mobilne jakby to powiedział Tede w albumie Keptn

 1. Kris Odpowiedz

  Proszę mi wytłumaczyć jak działa przedłużenie konta w Virgin Mobile? Na jaki nr trzeba wysłać sms-a i o jakiej treści, aby przedłużyć konto? Jaką czynność telekomunikacyjną trzeba wykonać, aby przedłużyć konto? Czy tą czynnością jest doładowanie konta za min. 5 zł? O ile czasu przedłużą nam konto w/w tajemnicze czynności? Jestem w VM od prawie 3 lat i wiem tylko o jednej czynności przedłużającej konto – załadowanie kwotą min. 5 zł i konto działa dalej przez rok. W pakiecie freemium była okresowo opcja działająca w ten sposób, że przedłużenie co pół roku tegoż pakietu automatycznie przedłużało konto o dalsze pół roku. Ale było i się zbyło. i dotyczyło to tylko jednego pakietu z ogólnie dostępnych 4-ech czy 5-ciu pakietów.

  • Krystian

   We Freemium jest (lub przynajmniej jeszcze całkiem niedawno był) kod: *222*000# zatwierdzany zieloną słuchawką, wiec nie jest to SMS. Można też przedłużyć ważność na ich stronie (Klub Virgin). Żadne doładowanie (we Freemium) nie jest wymagane.

  • Kamil

   Dokładnie. Raz na pół roku go wpisujesz i masz spokój

 2. szotyi Odpowiedz

  Kamil a dlaczego tmobile tak spadło? Ani w nju ani w kluczu sie nic nie działo po wprowadzeniu oferty tmobile a tu taki spadek?No i jeszcze ten tekst „Trochę na sile upadł T-Mobile” . To nic nie wyjasnia.

  • Kamil

   Drugie miejsce w podkategorii jakość sieci zamiast pierwszego

  • Pimpuś

   Żałosne. Taka bzdurna kategoria, a tyle znaczy.

  • Kamil

   Bzdurna? Człowieku, na 5G już nie będziesz musiał instalować aplikacji, bo będą tak samo szybko działały w chmurze, co lokalnie na dysku. T-Mobile o tym wspominało na targach MWC 2017. No, faktycznie bzdurna kategoria

  • Pimpuś

   4g kuleje a ty o 5 piszesz. To żałosne.

  • Kamil

   Wrzuć na luz chociaż jednego dnia, ok?

  • Pimpuś

   Prawdy się boisz? Kto o Wietnamie pisał? Ja?

  • Kamil

   Z 4G jest naprawdę różnie. W jednej dzielnicy mam 65 Mb/s, a w drugiej max 25 Mb/s

  • Kamil

   Panie Pimpuś, skończ już pan złośliwie oceniać wszystkie dobre produkcje na 1/6 sekundę od momentu publikacji, bo się pożegnamy i będzie ban, a tego nie chcę robić 😐 Żółta kartka na ostrzeżenie, potem będzie czerwona, a następnie zejście z boiska do szatni

 3. marco Odpowiedz

  Od dziś mamy w NJU Mobile nowy pakiet internetowy 9 Gb za 9 zł na 31 dni. Pakiet dostępny zarówno w ofercie z rachunkiem jak i na kartę. Warto dodać że pakiet ten nie jest promocyjny tylko na stałe 🙂

 4. szotyi Odpowiedz

  TEn ranking powinno wygrać t mobile ewentualnie 2 mce..Zarówno oferta elastyczna jak i jakośc lepsza niż virgin. No i RWK w tmobile jest gdy masz aktywną opcję za 25 zł.Ale Kamil woli płacic za gorszą jakość 4 zł więcej. Widzę też że play awansowało w stosunku do stycznia mimo że nie miało zmian w ofercie na kartę. Mobile vikings ma lepszą ofertę od virgin ale wg Kamila ma gorszą . Coraz bardziej skłaniam sie ku tezie że za wszelką cene chcesz Kamilu utrzymać virgin na szczycie mimo że inni maja lepsze oferty. Taki świat wg Kamila.

  • Kamil

   Play wyprzedziło Plusa w prędkości mobilnego internetu, to dlatego

 5. szotyi Odpowiedz

  Poza tym bzury piszesz Kamilu gdy piszesz w części o vas tmobile ma najszybszy mobilny internet a wcześniej w kategorii jakości sieci zamieszczasz wyniki że orange ma najszybszy. Internet w heyah był w taryfie dniówka ale chyba już go nie ma.

 6. von Odpowiedz

  nie wiem gdzie speed test robi pomiary ze orange wychodzi na czołówke skoro w Krakowie na niektórych osiedlach nawet nie ruszy orange mobilne

  • Kamil

   No i Plus znowu wyprzedził Play w kategorii jakość sieci

  • uga buga riki tiki

   Jakie znaczenie dla użytkownika Play ma jakość sieci Plus?

 7. marco Odpowiedz

  A jednak Plus zaszalał w Plushie na kartę i dał no limit rozmowy łącznie ze stacjonarnymi, sms łącznie z MMSami i 10 Gb za 25 zł  …i jeszcze RWK jest za darmo! Przebili T-Mobile i Playa! Kto by się spodziewał że Plus tak zaszaleje? Mam nadzieje że pociągnie to lawinę zmian wśród operatorów.

  • Kamil

   I YouTube że śmiesznym płatnym pakietem 2,5 GB (!), gdzie dziś norma staje się powoli 10 GB w planie miesięcznym 😐

  • szotyi

   Kamil nie ośmieszaj się bo przykro na to patrzeć. Będziesz miał ciężkie zadanie by udowodnić wyższośc virgin.

  • Pimpuś

   Przecież już teraz widać że misiek awansuje w okolice 5go miejsca.
   Pierwsze cztery bzdurne kategorie to same zera.

  • Kamil

   Skoro przykro patrzeć to po co wracasz tutaj? Podpowiem, po innowacyjne treści, których nie znajdziesz nigdzie indziej

 8. marco Odpowiedz

  Tylko że to jest dodatkowy pakiet na  YouTobe. Jeśli nie chcesz go uruchamiać to z YouTobe skorzystasz w ramach pakietu 10 Gb. 
  Naprawdę trzeba przyznać że w tym przypadku Plus nas bardzo pozytywnie zaskoczył gdyż za 25 zł jest pełny no limit (komórki, stacjonarki, sms , mms) + 10 Gb!. Dodatkowo bez opłat rok ważności konta i 5-te zasilenie gratis na konto główne. Warto jeszcze dodać że osoba która przenosi numer może skorzystać z 3 miesięcznego 50% upustu za pakiet  a więc zamiast 25 zł zapłaci 12,5 zł. Tak więc można to uznać za przełom. Oferta lepsza niż T Mobile bo mamy tu mms-y i lepsza niż w NJU gdzie za 29 zł nie mamy stacjonarek.
  Mam nadzieje że pozostali operatorzy coś zmienią i jeszcze plus nas zaskoczy w swojej macierzystej ofercie „plus na kartę”
  Ciekawy tylko jestem jak jest z teleprzelewem w Plushie? Czy można przelać środki z Plusha na Plusa?

 9. marco Odpowiedz

  Warto jeszcze dodać że w przypadku uruchomienia któregokolwiek pakietu mamy jeszcze pakiet dodatkowy 5Gb za 5 zł. Można go jednak uruchomić jedynie po uruchomieniu któregoś z pakietów za 10, 20 lub 25 zł. Ciekawa opcja ratunkowa 🙂
  Dziś kończy się promocja  za rejestrację: 500 zł. 50Gb i RWK.
  Można przypuszczać że w niedługim czasie również i Plus na kartę zmodyfikuję swoją ofertę.
  Wątpię aby zostawili tak słabą ofertę skoro w Plushie tak zaszaleli.

  • Kamil

   Zrobił jakiś serwis porównanie No Limitów z haczykami typu brak MMS czy stacjonarek? Chętnie bym sprawdził taki artykuł. Może będzie to nowa kategoria w My mobile RANKING 😉

  • adiko

   pod względem pakietów 3w1 gdzie wszystko jest nolimit czyli rozmowy komórkowe i stacjonarne sms/mms i XX GB (poza neten ofc) teraz tak to wygląda:
   1.Plush 25 zł
   2.Mobile Viking 29 zł
   3.RBM Energy 30 zł

   W Plush dostajemy jeszcze ekstra GB za każde doładowanie, oraz jest stała promocja co 5 doładowanie gratis, więc średnio za 5 miesięcy koszt to 20 zł a może być jeszcze niższy jak się pokombinuje z tańszymi doładowaniami.
   W Mobile Viking obniżyć ceny doładowania się nie da, ale można dostać darmowe doładowania za polecanie innych
   W RBM Energy można kupić taniej doładowania na wiadomym portalu aukcyjnym tak samo jak Plush.

  • adiko

   jak dla mnie to zestawienie jest lepsze niż twój comiesięczny ranking Kamil.

  • Kamil

   Dla mnie nie, bo większość klientów i tak z tego nie korzysta. Podobno tylko 5% osób używa/kupuje No Limity

  • Kamil

   Ale pomysł na podkategorię nadal jest aktualny

  • adiko

   to ja poproszę o źródło tych rewelacji gdzie piszą o 5% , podobno to Elvis żyje.

  • Pimpuś

   Żartowniś z tego kamila. Kamil wie lepiej niż operatorzy, którzy mają dane.
   Więc ciekawe z jakiego powodu jest ostatnio wojna na nolimity, i śrubowanie najniższej ceny. To już nie 30-35zł/msc, nawet nie 29zł.
   Wbrew opinii Kamila nie wszystkim trzeba 100GB na yotube. I niektórzy ludzie mają znajomych z którymi piszą i dzwonią, zamiast bezsensownie tracić czas i oglądać jakichś ludzi bez perspektyw na yt.

  • Kamil

   Było kiedyś na Telepolis i w My mobile, sprawdź w wyszukiwarce. Ja nie mam sił 🙂

  • Pimpuś

   Kiedyś? W 2014? 2015?
   Więc skąd taki szum u operatorów? Dla jaj?

  • Kamil

   Dla jaj to w reklamach Huawei gra Lewy z pensją 1.000.000 PLN tygodniowo. Ja bym na jego miejscu wszystkim odmawiał. Takich kwot nie da się przejeść 🙂

  • Kamil

   Adiko, powiedz mi ekspercie jakby wyglądało TOP 3 dla no limitu połączenia (+ stacjonarne) z SMS/MMS, ale bez internetu (od tego jest inna podkategoria)

  • Pimpuś

   Heh. Od 2010 roku nie zmieniasz zasad rankingu.
   Kiedyś minuta kosztowała 2zł. Było minutowe naliczanie, 15 sekundowe.
   Usługi tanieją, ludzie kupują smartfony. Setki pakietów.

   A ranking skostniały.

 10. marco Odpowiedz

  Kamil to dobry pomysł z tą podkategorią na pełny no limit. W dzisiejszych czasach jest to o wiele ważniejsze niż lejek 32 kb/s ponieważ dzisiejsze strony i aplikacje na takiej predkosci stoja w miejscu.
  Natomiast jeśli chodzi o teleprzelew to działa pomiędzy plusem a plushem a więc kolejny plusik dla plusa.
  Ciekawie się składa ponieważ tytuł tego rankingu mówi o dalszym spadku Plusa. Może to takie odbicie od dna?
  Poza tymdużo się w marcu dzieje.T-Mobile informuje o uwolnieniu internetu a dziś Play obchodzi 10 lecie. Szkoda ze Play tak teraz podupadł pod względem technicznym i oferty. Mimo to szacun dla Playa dzięki któremu ceny tak spadły. Oby Play nas jeszcze miło zaskoczył.

  • Kamil

   Pewnie Plus czyta My mobile RANKING i wyciąga wnioski ze swojej cienizny 🙂

  • Kamil

   Tak, to pewne. Produkcja rusza wyjątkowo w czwartek, nie w żaden piątek czy sobotę!

  • Prowokatoren

   Żadnych dużych zmian. Wygrywa freemium. Spory awans miśka.

 11. Marek24 Odpowiedz

  Uważam że nowa kategoria za no limit powinna zostać ujęta w rankingu. No limit staje się coraz tańszy a ostatnie taryfy w Plushu temu dowodzą. Co mi pomoże minuta za 15 gr skoro za 2h rozmowy i tak muszę zapłacić 18 zł a w takim Plushu ma pakiet za 20 zł gdzie mam no limit na komórki i stacjonarki +3 Gb.Co mi z pakietu 50 Mb z Heya i lejka skoro dzisiejsze strony są megażera i nawet przy najwyższym lejku 64 kb/s praktycznie nie da się korzystać w miarę płynnie. A w takim Plushu nie dość że ma pełny no limit za 25 zł to można korzystać bez limitu z aplikacji społecznych.
  Ostatnio jakoś ten operator przeszedł „bez echa” ale to naprawdę jest przełom. Kiedyś NJU oferowało przełomowy no limit za 39 zł a teraz mamy Plusha za 25 zł i to jest wyzwanie dla innych.

 12. szotyi Odpowiedz

  Kamil ale w nowym rankingu oczywiście uwzględnisz nową ofertę a2 mobile? Prawda?

  • Kamil

   Tak, pytanie tylko co brać pod uwagę, sam no limit na rozmowy czy też z sms i paszkami gb?

  • szotyi

   Kamil , od tego miesiąca powinny byc tylko no limity u wszystkich. W lejki mało sie kto bawi, sam wiesz jak to działa na lejku. Gospodarka rośnie w siłe , konsumpcj rośnie – dziś ludzie potrzebuja kompletnej oferty a nie bawią sie w dziubanie minut. Zmodyfikowana kategoria mobilny internet – ile dostajemy za 25-30 zł( bo to standard rynkowy ), Cena minut, smsa zostaje . Pod uwage brac TYLKO pakiety kompletne bo odda to uniwersalność ofert operatorów czyli w a2 bierzesz pełny pakiet .Wartość dodana zostawić . W a2 to mozliwość doboru oferty ala carte oraz mozliwość zdjęcia lejka,

 13. marco Odpowiedz

  A tymczasem z nienacka na odpowiedź Plusha zareagowało a2mobile oferując kilka wariantów no limitu: pełny no limit (rozmowy, sms, mms i internet do 5 Mb) już od 19,90 zł.
  Jednak jak ktoś potrzebuje tylko dzwonić to tu mamy prawdziwą petardę (komórki + stacjonarki) za jedyne 9,90 zł!!!
  Aż trudno uwierzyć że ceny aż tak spadły. Oj coś mi się wydaje że tym razem ranking zmieni się diametralnie.

  • Kamil

   Pamiętam jak kiedyś najtańszy był FM Group Mobile za 19,90 PLN miesięcznie

  • szotyi

   Jeżeli robic ranking wg obecnych kryteriów to oferta a2 nieiele awansuje , tak samo jak plush. Trzeba zmodyfikowac kategorie bo inaczej jest to nieprawdziwy ranking. np virgin nr 1 z no limitem za 29 i 7 GB a plush za 25 z 10 GBbędzie zajmowałl gdzieś dolne miejśca. Tak samo a2 mobile za te ok.30 zł z bezlimitem będzie miał tez niskie miejsca. Ranking ma wade bo virgin dla freemium robiąc sobie pakiet podbny do no limitu mamy drożej i krócej ważne porównujac to do virgin 29 no limit. Oferta a2 przebija nawet vikingów który daja 15 GB

 14. Kamil Odpowiedz

  Jest przełom! A2Mobile wprowadza lejek 512 kb/s, czyli najwyższy na rynku pre-paid (!)

  • Kamil

   Ach, jakby to było w standardzie to byłoby pięknie i kolejne 3 oczka do My mobile RANKING na plus, w sumie być może 12 pkt. i deklasacja Virgin Mobile 🙂

  • Kamil

   iPhone srajfon, jakby to powiedzieli hejterzy z uwagi na ból czterech liter wysokiej ceny jakościowego produktu…

 15. adiko Odpowiedz

  No jestem ciekaw na którym miejscu będzie a2mobile który przebił nawet plusha w cenie za 3w1 no i dodali coś poniekąd przełomowego czyli bardzo szybki lejek, 8x razy szybszy niż to co orange oferuje.

 16. marco Odpowiedz

  No właśnie ciekawe jak w zestawieniu wypadnie freeminium? Czy lepsze będzie VM z darmowymi 30 minutami czy może a2mobile z pełnym no limitem minut na komórki i stacjonarki za 9,90 zł?
  Dla mnie wybór jest jasny ale i tak nie ma sensu  pastwić się nad VM czy Playem dzięki którym zawdzięczamy spadki usług telekomunikacyjnych.
  Do dziś mam jeden numer w Plusie na kartę, nieprzerwanie od 17 lat. Wiem że ten operator był najmniej skłonny do jakichkolwiek zniżek. To był ostatni operator który wprowadził z bólem RWK aby potem szybko się wycofać i pobierać 10 zł za RWK. Także w przypadku no limitów zawsze był jakiś haczyk w postaci braku stacjonarek lub MMS-ów. Plus zawsze deklarował że nie będzie brał udziału w walce na obniżki gdyż psuje to rynek.
  Obecne promocje są całkowitym zaprzeczeniem wcześniejszych deklaracji co może świadczyć
  o rzeczywiście dużym odpływie abonentów.

  • Pimpuś

   Ale to chyba o to chodzi. Prawda? Przecież to majstersztyk ze strony plusa.
   Główna sieć taka sobie, rodzynki w wirtualach.
   Frajerzy pójdą do plusa, a świadomi użytkownicy do a2 albo plusha.

  • Kamil

   Plush ABO mega tragedia! Szkoda sobie strzepic język jakby to powiedział Zbychu Stonoga

 17. marco Odpowiedz

  Kamilu nie do końca taki dramat. W Plusie na kartę jest sporo starszych osób często posiadających telefon w jednej sieci. W nowej taryfie zostaje choćby no limit w sieci po zasileniu np za 50 zł przez 3 miesiące mieć darmowe rozmowy i smsy w sieci.
  Poza tym prawdopodobnie pozostaną pakiety tygodniowe więc jeśli ktoś oszczędza to również jest jakiś zysk. Druga rzecz to podobno w a2mobile nie ma DH Voice, tak przynajmniej piszą na innych forach.
  Zobaczymy co nam jutro zaprezentują? Jedno jest pene, nowe taryfy są lepsze i oby inni operatorzy ruszyli. Jak na razie to najgorzej jest w Orange, ale operator ma największą bazę klientów. Nawet NJU jest teraz bardzo drogie jeśli ktoś liczy na sam no limit za rozmowy 29zł.

  • Kamil

   Masakra te submarki, żeby poskąpic podstawowa funkcje HD Voice

  • Kamil

   To prawda, ze smartfony Xiaomi nie maja funkcji HD Voice?

 18. Robert Odpowiedz

  w porównaniu z Lajt za 15 PLN miesięcznie do wszystkich sieci to prepaid wypada bardzo drogo aktualnie…

  • Kamil

   We Freemium od Virgin Mobile masz wszystko za free jak mało używasz telefonu, choć oczywiście wymyślonym lepsza ofertę w stylu Netflixa 🙂

 19. Robert Odpowiedz

  „kapitalny No Limit za jedyne 29 PLN miesięcznie oferujący rozmowy (również na numery stacjonarne)”

  chyba czegoś tu nie rozumiem 🙂

  • Kamil

   Na to wychodzi, że teraz standardowa cena rynkowa za 1 GB to 1 PLN. Lejki idą w niepamięć 🙂

  • Kamil

   Prawdopodobnie nie, ale lepiej poczytaj regulaminy dokładnie na podstronie operatora

 20. Robert Odpowiedz

  może jestem stronniczy ale mam ofertę play na kartę i patrząc na ofertę lajt mobile to dziwię się że play jest tak wysoko… powinny byc ujemne punkty np za zbyt drogie połączenia, ja mam chyba teraz .29 gr za minute! -10 punktów 🙂

  • Kamil

   Ulalala! A2Mobile ma na dzień dobry już 5 pkt. w My mobile RANKING, a to dopiero początek atrakcji/symulacji 🙂

  • Kamil

   Jest nowy pomysł na artykuł, A2Mobile Dr Jekyll i Plus, Mr Hyde 😉

  • uga buga riki tiki

   Ty też Kamilu jesteś takim Dr/Mr. Czasem napiszesz coś ciekawego, a czasem walniesz jakiegoś babola. Ostatnio niestety baboli więcej :/

 21. marco Odpowiedz

  Virgine Mobile już na wstępie przegrywa tym że działa na infrastrukturze Play a więc technicznie gorzej. Plush nie dość że taniej (+mms) to jeszcze na lepszej infrastrukturze.

  • Kamil

   Dlatego ma 0 pkt. w podkategorii jakość sieci

 22. Robert Odpowiedz

  oto oferta w mojej taryfie Play Fresh Darmowe rozmowy i SMSy w Play:
  Pakiet Internet 1GB 25,00 zł 🙂

  za coś takiego – 10 punktów i Play jest na 3 miejscu od końca…

  • Pimpuś

   No przecież wirżin wygra. Nie martw się.

  • Kamil

   Nie wyrobie się z nim. Raczej w piątek późnym wieczorem. Jak nie dam rady z researchem No Limitów to jeszcze na starych zasadach 😐

 23. Kamil Odpowiedz

  Cała podkategoria VAS będzie zaorana z tego co widzę, bo to jest masakra od przepracowania w My mobile studio 😐

 24. szotyi Odpowiedz

  Kamil tylko pamiętaj żeby virgin wygrał. Ha ha .Ranking na starych zasadach jest nic nie warty. Dzis juz nie liczy sie też wartosc dodana bo to koszty .1. plush . 2 a2 mobile. 3 plus ja+na kartę 4 tmobile frii 4 orange a reszta juz sie nie liczy.

  • Robert

   nie ma co się nakręcać bo to tylko promocja do odwołania.

  • uga buga riki tiki

   No, tak jak w redbullu darmowy net

 25. Kamil Odpowiedz

  Darmowe rozmowy i SMSy po doładowaniu w sieci są standardem w Play, Red Bull Mobile, T-Mobile, TuBierdronka, Plus oraz Klucz Mobile, dobrze mówię z pamięci? Pytam się, ponieważ ten aspekt weźmie górę nad Freemium w najnowszym VASie 😉

 26. szotyi Odpowiedz

  Dawaj ranking a nie bawisz sie . Juz koniec miesiąca. A rozmowy w sieci w tmobile nie sa standardem. Na ten czas promocja trwa do 31 marca

  • uga buga riki tiki

   Kamil ściemnia i przedłuża. A i tak wygra jego pupilek virgin z ofertą dla nielicznych.

  • uga buga riki tiki

   Ludzia narzekają na wygrywanie lipnego freemium to chce jakoś naściemniać żeby i tak wyszło na jego. Echh.

 27. Klaudiusz Odpowiedz

  a2mobile w rzeczywistości niestety nie posiada konta ważnego 1 rok czasu. Teoretycznie tak, ale jest kilka warunków.

  Oto co odpisał mi BOK a2mobile: „Na koncie Użytkownika numeru 720xxxxxx nie ma środków na koncie. Nie ma również żadnego aktywnego pakietu. W związku z tym nie ma możliwości korzystania z usług.

  Przypominam, że Usługa a2mobile to usługa PRZEDPŁACONA – TYPU PREPAID. Z usług można korzystać pod warunkiem zasilenia konta pieniędzmi wystarczającymi do pokrycia opłat.”
  Jeśli więc nie masz nic na koncie, to rok ważności konta można włożyć między bajki. Musisz doładować, żeby móc odbierać połączenia. W przeciwnym wypadku numer ma zablokowane połączenia z siecią (wykonywanie połączeń i odbieranie połączeń przychodzących).

Skomentuj

  My mobile © 2008-2018. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt