PREMIERA: Tyle baterii zużyjemy na streamingu odcinka serialu z telefonu na Apple TV

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Choć wydaje się to być nieprawdopodobne to tak, da się strumieniować (klonować) obraz z telefonu z Androidem na przystawkę multimedialną Apple TV. Pewnym mankamentem jest jedynie wydobywanie się dźwięku ze smartfonu zamiast z ekranu dużego telewizora w salonie. Jednak najważniejsza funkcja zostaje spełniona. Obraz ostry jak brzytwa emituje się poprawnie z zielonego robota na Apple TV.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Wystarczy do tego celu posłużyć się darmową aplikacją Mirroring360 Sender Basic ze sklepu Google Play na www.play.google.com/store/apps/details?id=com.splashtop.m360.tx. Co ciekawe, działają nawet treści multimedialne osadzone na witrynie dajmy na to VOD Telewizji Polskiej. Kiedyś były z ich wyświetlaniem na mobilnej przeglądarce internetowej Google Chrome ogromne problemy (chodzi o efekt czarnego ekranu).

Ku zdziwieniu serwisu My mobile, taki streaming 20 minutowego odcinka serialu ze smartfonu Sony Xperia XA (z baterią 2300 mAh) powodował zużycie akumulatora tylko o 10% z poziomu 70% do 60%. To bardzo dobry wynik. W dodatku telefon się tak mocno nie grzał jak na procesorze Qualcomm Snapdragon. Prawdą jest zatem stwierdzenie, iż jednostki MediaTek są chłodniejsze. Morał tej historii jest prosty. Możemy śmiało strumieniować obraz z telefonu. Nie musimy się obawiać dużego drenażu baterii.

(fot. Google/Apple/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 9140 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

Skomentuj

  My mobile © 2008-2018. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt