PREMIERA: iPhona znajdziemy nawet przy wyłączonej wcześniej lokalizacji

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (2 liczba głosów, wasza ocena: 1,00 na 6)
Loading...

Jeśli akurat mamy kaprys i nie lubimy mieć na stałe włączonej funkcji lokalizacji (tego przełącznika GPS z ikoną kropki czy pinezki) to później w przypadku zguby smartfonu z Androidem czy Windows 10 Mobile mamy problem, wielki problem. Nie zlokalizujemy zdalnie telefonu w momencie jego utraty lub kradzieży. Wszystko dlatego, iż wymagana jest w ich przypadku wcześniejsza zgoda na non stop aktywne opcje lokalizacji.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Pewnym wyjątkiem od zasady jest zrootowany Android, ale to już jest temat na inną historię (można bowiem zdalnie uruchomić GPS chociażby za pomocą SMSowej komendy). Tak więc mamy kłopot, jeśli akurat GPSa zawsze włączamy ręcznie przełącznikiem tylko w określonych sytuacjach, dajmy na to treningu z Endomondo. Na szczęście zupełnie inaczej jest w iOS. Tam nie musi być ciągle włączony jak w Androidzie czy Windows Phone.

Wystarczy tylko odpowiednia fajeczka w ustawieniach znajdowania mojego iPhona, ale ona domyślnie występuje. Jeśli nic nie grzebaliśmy w menu to mamy standardowo ją dostępną. Co niezwykle ważne, w iOS zdalnie możemy włączyć GPS i przez to wygodnie namierzyć pozostawiony gdzieś w zapomnieniu smartfon. Więcej szczegółów na ten temat znajdziemy na www.support.apple.com/pl-pl/explore/find-my-iphone-ipad-mac-watch. Widzimy więc kolejny przykład dbałości o szczegóły oraz małe detale oprogramowania.

(fot. Apple/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11461 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt