PREMIERA: Naprawdę można zatęsknić za tymi obracanymi kafelkami

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (1 liczba głosów, wasza ocena: 6,00 na 6)
Loading...

naprawde-mozna-zatesknic-za-tymi-obracanymi-kafelkami

Nie ma wątpliwości, że idea Live Tile, czyli żywych kafelków to najlepsze co przydarzyło się telekomunikacji w ostatnich latach. W temacie wyświetlania powiadomień jest to zdecydowanie sposób numer jeden. Niestety, ale Microsoft wystartował z tą innowacją w dziedzinie oprogramowania zbyt późno. Tort już był podzielony między Androida oraz iOS.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Informacje zza kulis My mobile BACKSTAGE tylko na Facebooku

W efekcie rynek tego rozwiązania nie przyjął. Można powiedzieć więcej, sporo osób jej wręcz nie poznała krytykując tylko komputerowy dodatek kafelków na Windowsie 8 oraz 8.1 idąc za filozofią krzyczącego tłumu. Dopiero miłośnicy Windows Phone czy Windows 10 Mobile doskonale wiedzą, o co chodzi. Użytkownik przewinie sobie ten kolorowy paragon i na momencie ma jasny, szybki pogląd na bieżące wydarzenia typu Pogoda, poczta Email czy jakieś akcje na Facebooku.

Dopiero później w momencie przesiadki na iPhona z iOS od Apple czy innego Androida czuć brak tej wygody. Znowu mamy wyświetlane nic nie mówiące ikony, które są rzecz jasna statyczne, martwe (nie licząc rzecz jasna kółeczek z liczbą zdarzeń w górnym ich rogu) jak na ironię żywych kafelków. Znowu trzeba otwierać każde aplikacje z osobna, by móc sprawdzić co się dzieje. I marnym pocieszeniem są tutaj powiadomienia na całą szerokość na podglądzie zablokowanego ekranu jak chociażby w najnowszym iOS 10 czy Androidzie od wersji minimum 5.0 Lollipop.

(fot. My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 13088 informacji na tej witrynie.1 komentarz do “PREMIERA: Naprawdę można zatęsknić za tymi obracanymi kafelkami”

Skomentuj

  My mobile © 2008-2024. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt