PREMIERA: Opera Mini na iOS ma prawie ten sam wskaźnik kompresji co na Windows 10 Mobile

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

opera-mini-na-ios-ma-prawie-ten-sam-wskaznik-kompresji-co-na-windows-10-mobile

To dopiero jest interesująca historia. Po miesiącu dosyć intensywnych testów przeglądarki Opera Mini na platformie iOS można zauważyć pewną ciekawą zależność. Otóż stopień kompresji jest zbliżony do tego z Windows 10 Mobile. Na zielonym robocie bowiem wskaźnik wynosił 93%, zaś na iOS dokładnie 92%. Oczywiście dalej oszczędności na transmisji danych są imponujące.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Co prawda w dzisiejszych czasach Opera Mini mocno zatraciła na znaczeniu, zwłaszcza w dobie promocji z darmowym LTE, jednakże w sytuacjach awaryjnych produkt norweskich (oraz polskich, bo wrocławskich) programistów sprawdza się znakomicie. Chodzi tutaj o moment nałożenia lejka bezpieczeństwa z prędkością transmisji typu 32 kb/s. Safari, Google Chrome czy Microsoft Edge w takich warunkach są całkowicie bezradne.

Jedynie Opera Mini pozwoli nam na w miarę normalnie czytanie oraz surfowanie po ulubionych witrynach www. Wcześniej trzeba pamiętać o ustawieniu niskiej jakości wczytywanych obrazków. Swoje też robi widok jednokolumnowy, który wykorzystuje zdecydowanie mniejszą ilość transmisji danych. Tym bardziej cieszy fakt, że na dwóch platformach (Windows 10 Mobile z iOS) Opera Mini przekracza 90% poziom kompresji.

(fot. My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11859 informacji na tej witrynie.1 komentarz do “PREMIERA: Opera Mini na iOS ma prawie ten sam wskaźnik kompresji co na Windows 10 Mobile”

Skomentuj

  My mobile © 2008-2022. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt