PREMIERA: Virgin Mobile wciąż najlepszy

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (8 liczba głosów, wasza ocena: 3,25 na 6)
Loading...

virgin-mobile-wciaz-najlepszy

Takiej sytuacji jeszcze nie było w zestawieniu najlepszych sieci na kartę w My mobile RANKING. Wszystko dlatego, że nie nastąpiła dosłownie żadna zmiana lokaty na tle wcześniejszego miesiąca. Nawet oczko więcej zdobyte przez sieć komórkową Play (za sprawą kapitalnego No Limitu w cenie 25 PLN) nic jej nie dało finalnie w notowaniu. Oczywiście dalej lideruje Virgin Mobile.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Operator wirtualny Richarda Bransona wciąż nie znalazł pogromcy. Dodatkowo w ostatnim czasie sieć znowu mocno się wzmocniła oferowaniem darmowego startera z bonusem w postaci 10 GB internetu. Trzeba przyznać, że trochę się nam zrobiła branżowa stagnacja w My mobile RANKING. To jest jednak wina operatorów. Ich oferowane promocje nie porywają już tłumów jak dawniej. Są to tylko drobne usprawnienia.

Idealnym, wręcz książkowym przykładem jest tutaj promocja Orange z elastycznym Pre-paidem. W żadnym wypadku nie są to bomby na miarę Freemium od Virgin Mobile, Stanu Darmowego Play czy też zaprezentowanego kilka dobrych lat temu bezpłatnego internetu LTE w Red Bull Mobile (co ciekawe, do dnia dzisiejszego akcja marketingowa obowiązuje). Dokładniejsze szczegóły najnowszego zestawienia prezentowane są poniżej.

(fot. Virgin Mobile/My mobile)

Cena za minutę połączenia głosowego do wszystkich sieci

W tej podkategorii zaszła wcześniej ważna zmiana za sprawą dosyć kontrowersyjnego zakończenia polskiej działalności przez wirtualną sieć komórkową Vectone Mobile. Skutkiem tego było zdobycie punktu przez takich graczy jak NJU Mobile, Klucz Mobile, Izzi Mobile czy też Mobile Vikings. Pierwszy z nich dodatkowo mógł się pochwalić wysokim miejscem na podium w całościowym zestawieniu.

1. Fakt Mobile – 3 pkt. / 0,15 PLN za minutę

2. Lajt Mobile – 2 pkt. / 0,17 PLN za minutę

3. NJU Mobile/Klucz Mobile/Izzi Mobile/Mobile Vikings – 1 pkt. / 0,19 PLN za minutę

Cena za wysłaną wiadomość SMS do wszystkich sieci

Tutaj ponownie nie zaszły żadne roszady z wyjątkiem praktycznie niewidocznego wyparowania Vectone Mobile z całego peletonu telkomów. Jak to zostało nadmienione we wcześniejszych artykułach, Lycamobile podwyższył cenę za wysłanego SMSa z 0,09 PLN do 0,19 PLN. W efekcie tej negatywnej zmiany spadł on z najwyżej punktowanej lokaty z całym szeregiem innych graczy, który przypomina swoją liczebnością peleton kolarski. W końcowym rozrachunku była to dla niego bardzo bolesna zmiana.

1. Play/Red Bull Mobile/Virgin Mobile/NJU Mobile/Klucz Mobile/Mobile Vikings/Izzi Mobile – 3 pkt. / 0,09 PLN za wiadomość SMS

2. WRodzinie – 2 pkt. / 0,10 PLN za wiadomość SMS

3. TuBiedronka/Lajt Mobile – 1 pkt. / 0,12 PLN za wiadomość SMS

Mobilny Internet

W tym segmencie mocno stracił Play za sprawą wyłączenia lejka, o czym była już mowa wcześniej. W następstwie tej jakże negatywnej zmiany jego użytkownicy zawsze będą płacili normalną stawkę po wykorzystaniu paczki danych. Później zaś, gdy środki na koncie się skończą to jest blokowany Internet. Paradoksalnie na tej zmianie zyskał Mobile Vikings, który w tym samym czasie ulepszył swoją ofertę pakietów internetowych chociażby wydłużeniem czasu ważności do 31 dni z poprzednich, mało atrakcyjnych 14 dni.

1. Red Bull Mobile (za darmo w LTE z limitem 100 GB, potem lejek transferu 2 Mb/s, 0,007 PLN/1 MB)

2. Heyah (za darmo mamy 50 MB dziennie, co daje aż 1,5 GB miesięcznie, potem lejek 16 kb/s po wykorzystaniu dobowego limitu, 0,004 PLN/1 MB)

3. Mobile Vikings (za darmo i bez limitu do 32 kb/s, 0,0019 PLN/1 MB + rok ważności)

Jakość sieci komórkowej

W tej podkategorii ponownie nie miały miejsce żadne zmiany. Jednak sieci komórkowe przyspieszyły o średnio 2 Mb/s swoje transfery, co powinno cieszyć. W efekcie duet Orange z T-Mobile ma wartości około 15 Mb/s zamiast 13 Mb/s, zaś Plus z Play 10 Mb/s na tle dawnych 8 Mb/s. Aż chciałoby się powiedzieć, oby tak dalej. Potwierdzają to tradycyjnie dane na www.speedtest.pl/ranking_isp.

1. Orange – 3 pkt. / około 15,94 Mb/s

2. T-Mobile – 2 pkt. / około 15,11 Mb/s

3. Plus – 1 pkt. / około 10,50 Mb/s

Ważność połączeń wychodzących

Tutaj mieliśmy małą rewolucję za sprawą Virgin Mobile, które wcześniej wskoczyło na podium razem z NJU Mobile i Lycamobile. U niego bowiem w taryfie Freemium co pół roku wystarczy ponownie aktywować ofertę, by móc dalej cieszyć się roczną ważnością konta. Nie trzeba nawet wykonywać doładowania czy kupować nowego startera za 5 PLN. Na trzecim miejscu zabrakło Mobile Vikings, gdyż u niego minimalne zasilenie jest za 10 PLN.

1. NJU Mobile/Lycamobile/Virgin Mobile – 3 pkt. / wysłanie darmowego SMSa lub wykonanie jakiejkolwiek czynności telekomunikacyjnej przedłuża konto

2. WRodzinie – 2 pkt. / doładowanie 5 PLN przedłuża konto o 2 lata

3. Klucz Mobile/Fakt Mobile – 1 pkt. / doładowanie 5 PLN przedłuża konto o 1 rok

Wartość dodana (VAS)

W tym miesiącu ponownie najwyższe wyróżnienie ponownie przypadło Virgin Mobile za nowatorską ofertę Freemium, gdzie na dobrą sprawę wcale nie potrzeba doładowywać konta, by móc dzwonić, SMSować oraz surfować po internecie. Produkt zastępuje świetnie podstawowe potrzeby telekomunikacyjne dla osób mało aktywnych. Play z kolei za wprowadzenie najtańszego No Limitu w Polsce za 25 PLN został nagrodzony najwyższym stopniem podium razem z Virgin Mobile. Cenny punkt w tej podkategorii powędrował znowu do Plusha za wprowadzenie atrakcyjnego No Limitu w cenie 14,50 PLN połączonego z 10 GB pakietem w ramach promocji z 50% czasową obniżką.

1. Virgin Mobile/Play – 3 pkt. / Innowacyjna oferta Freemium z darmowymi 30 minutami i 30 SMSami do wszystkich sieci połączone z pakietem internetowym o wielkości 300 MB na miesiąc (przez rok się usługa odnawia), kapitalny No Limit za jedyne 29 PLN miesięcznie oferujący rozmowy (również na numery stacjonarne), SMSy bez ograniczeń połączone z internetem 5 GB (zamiast 2 GB w wakacyjnej promocji), do tego dochodzi roczna ważność konta, lejek 32 kb/s dostępny w standardzie, darmowy dostęp do aplikacji Facebook, komunikatora Messenger czy polskiego GG (główny pakiet dodatkowo nie jest pomniejszony o wykorzystane dane), mamy też promocje dla klubowiczów (zarejestrowanych klientów), zaś w Play darmowe rozmowy oraz wiadomości tekstowe są standardem w sieci, mamy też najlepszy cenowo No Limit za 25 PLN

2. Red Bull Mobile Mobile/Mobile Vikings – 2 pkt. / Darmowe rozmowy oraz wiadomości tekstowe są standardem w sieci operatora (w tym do numerów Play), do tego dochodzi kapitalna promocja z nielimitowanym i bezpłatnym dostępem do superszybkiego mobilnego internetu w technologii 4G LTE, darmowy świat (dedykowany portal) Red Bulla w telefonie, podobnie jest z Play w kwestii Stanu Darmowego wliczając w to bezpłatne 1 GB przyznawane co miesiąc przez rok, natomiast Mobile Vikings za 24 PLN miesięcznie oferuje nielimitowane rozmowy i SMSy ze wszystkimi sieciami komórkowymi połączone z 2 GB paczką internetu, do tego dochodzi darmowy Facebook oraz komunikator Messenger czy darmowe MMSy po doładowaniu

3. TuBiedronka/Heyah/Klucz Mobile/T-Mobile/Plus/NJU Mobile/Plush – 1 pkt. / Darmowe rozmowy w sieci T-Mobile po doładowaniu 50 PLN są ważne aż 100 dni (czyli przez długi czas przeszło 3 miesięcy), podobny przelicznik jest w TuBiedronce (0,50 PLN dziennie), natomiast Heyah za swoją unikatową usługę nielimitowanych rozmów w Dniówce, gdzie dziennie nie płaciliśmy więcej za połączenia niż 0,28 PLN, z kolei w Klucz Mobile bezpłatne połączenia są standardem za 0 PLN (nie musimy niczego aktywować, ani tym bardziej kupować) nawet przez 180 dni, czyli aż pół roku po doładowaniu 50 PLN. Co prawda jest w takiej sytuacji limit 12.000 minut co średnio daje około 66 minut na dzień, w Plusie zaś No Limit w sieci jest ważny 90 dni po zasileniu 50 PLN, NJU Mobile natomiast oferuje największy lejek 64 kb/s jak poziom standardu GPRS, Plush zaś ma niezły pakiet No Limit za 14,90 PLN

Ogólna klasyfikacja

Miesiąc maj upłynął pod znakiem pierwszej w historii stagnacji totalnej. Nawet punkt więcej zdobyty przez Play tego nie zmienił. Wszystko dlatego, iż miał on więcej dziur od wyżej notowanego Klucz Mobile z taką samą liczbą osiągniętych punktów. Pikanterii całej sprawie dodaje jeszcze fakt, że nawet Plush obronił swój jakże cenny punkt w ostatniej podkategorii wartości dodanej (w skrócie VAS) za sprawą niezłej promocji. Gdyby nie to, mielibyśmy małe, ale jednak zawsze spadki oraz przetasowania na dole tabeli. Z pewnością czerwiec już takim dziwnym miesiącem nie będzie. Operatorzy muszą wyciągnąć z asa jakieś wakacyjne promocje (Orange lubi oferować duże pakiety w atrakcyjnej cenie).

My mobile RANKING (05/2016) – zestawienie najlepszych operatorów Pre-paid:

1. Virgin Mobile 9 pkt. (0, 3, 0, 0, 3, 3)  
2. NJU Mobile 8 pkt. (1, 3, 0, 0, 3, 1)
3. Red Bull Mobile 8 pkt. (0, 3, 3, 0, 0, 2)
4. Mobile Vikings 7 pkt. (1, 3, 1, 0, 0, 2)
5. Klucz Mobile 6 pkt. (1, 3, 0, 0, 1, 1)  
6. Play 6 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 3)  
7. Fakt Mobile 4 pkt. (3, 0, 0, 0, 1, 0)  
  Izzi Mobile 4 pkt. (1, 3, 0, 0, 0, 0)  
  WRodzinie 4 pkt. (0, 2, 0, 0, 2, 0)  
10. T-Mobile 3 pkt. (0, 0, 0, 2, 0, 1)  
  Lajt Mobile 3 pkt. (2, 1, 0, 0, 0, 0)  
  Heyah 3 pkt. (0, 0, 2, 0, 0, 1)  
13. Orange 3 pkt. (0, 0, 0, 3, 0, 0)  
  Lycamobile 3 pkt. (0, 0, 0, 0, 3, 0)  
15. Plus 2 pkt. (0, 0, 0, 1, 0, 1)  
  TuBiedronka 2 pkt. (0, 1, 0, 0, 0, 1)  
17. Plush 1 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 1)  
 18. W Naszej Rodzinie 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)
  FM Group Mobile 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)

Przygotowane przez

jest autorem 9098 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

27 komentarzy do “PREMIERA: Virgin Mobile wciąż najlepszy”

 1. Tomek Odpowiedz

  Wydaje się że nikt nie zdetronizuje VM. Nikt nie podjął nawet podobne akcji. Pozyjemy zobaczymy.

  • Kamil

   Czekam na wakacyjny hit od Play, nie od T-Mobile 😉

  • szotyi

   Kamilu dziś co już Ci zarzucano klienta nie interesuje cena minuty a pakiet dostosowany do klienta. tmobile za 25 zł masz no limit kom i STACJONARNE ale wcale nie musisz tego kupować bo i tak po doładowaniu za 25 zł dostaniesz 10 GB- tylko musisz doadować akasa zostaje . Za )zł smsy możesz właczyć do wszystkich sieci. Virgin daje mniej za 20 zł. W tmobile masz więcej niż w virgin i taniej.. Nie marudź że jest freemium bo kto dziś dzwoni max 30 min misięcznie? A te małe pakiecieki np za 10 zł są…za małe. Virginia kosztuje 25 zł za no limit do wsystkich 3,3GB i 30smsów. t mobile masz no limit do wszystkich , no limit sms i 10 GB. Po prostu w tmobile sie nie martwisz że zabraknie smsów.To jak? Jest tańsze tmobile i lepsze czy virgin?

  • szotyi

   Play , fakt, lyca , orange tak nisko? izzi tak wysoko ? przeciez izzi nie ma nawet pakietów minut. tmobile tak nisko? przeciez nawet te kryteria minuta do wszystkich sa nieaktualne- ludzie wybieraja pakiety. cena za sms? sieci mają pakiety. zreszta ważniejszy jest pakiet internetu – najlepiej za darmo i dużo internetu by starczyło na whatsapp i fb bo tymi sposobami młodzież wysyła wiadomości a starsi jak maja no limit to nie wysyłaja sms. Jakośc sieci w g spepdtst? bądź powazny , przecież wiesz że spdtst nie ma powtarzalnych kryteriów bo nie zawsze i tyaka sama ilość razy użytkownik wykonuje test łącza. red bull ma 100 Gb ale tylko w LTE powinieneś porównywać tylko hspa.

  • Kamil

   Wez pod uwagę, ze te 10 GB to tylko czasowa promocja nie wchodzaca w sklad pakietu, a w Play to staly element produktu No Limit

  • szotyi

   Kamil to nic że to element promocyjny a play tez to jest promocja . Nie ma znaczenia dla obiektywizmu rankingu na jaki okres jeśli obejmuje okres rankingu. Po to wszystko sie wprowadza jako promocje by nie trzeba było podawać zmian cennika m.in. do uke. w play tez to promocja do odwołania czyli można ją odwołać w każdym momencie a w t mobile przynajmniej ma czas. Nadużywasz słowa „produkt” więc chyba nie zrozumiesz co napisałem.

 2. szotyi Odpowiedz

  Kryteria rankingu powinny byc takie . Progi kwotowe 15,25,29,35 i co za to dostajemy .

 3. szotyi Odpowiedz

  I jescze jedno. Piszezz o kapitalnym no limt za 25 zł od play a czemu nie psizesz o kapitalnym no limit za 25 zł i więcej internetu od tmobile? Play na 6 -tym mcu a tmobile na 10 -tym mcu chyba że brałeś pod uwage że w kapitalnych no limitach za 25 zł play daje 6GB a tmobile 10 GB dlatego stoi niżej. A lajtmobile jest droższe od wyżej wymienionych ale jest wyzej od orange .Bez sensu. Poczekam na ranking konkurencyjny tylko że tam bedzie MVNO.

  • von

   kolego pisałem juz pod zeszłym notowaniem co niektórzy nie rozumija znaczenia słowa telefon na karte pre paid.PRZECIE TE WSZYSTKIE NO LIMITY TO TAK JAKBY ABONAMENT BO Z GÓRY MUSISZ ZAPŁACIC ZA JAKIS TAM PAKIET CZYLI JEST OPŁATA CYKLICZNA TO JAKA TO OFERTA NA KARTE????co niektórzy sie czepiaja tego rankingu pod tym katem bo no limit i no limit a oferta na karte to jest oferta na karte a wszystkie nolimity to tak naprawde małe abonamenty z ta róznica ze nie dostajesz umowy ,faktury,telefonu,tylko sam co miesia opłacasz jakis pakiet no limit.

  • szotyi

   Wolę miec no limit za 25 zł lub mniej z smsami i internetem bez umowy bo na kartę z wygodą cykliczności niz doładować kartę 5 razy po 5 zł w ciągu miesiąca=25 zł i wydzwonić za to tylko 86 minut miesięcznie i jeszce myśleć że zaoszczędziłem. Nie rozumiesz że dzis ludzie maja elastycznośc przeogromną w ofertach na kartę . Jeśli nie masz pakietu płacisz w g cennika a to wychodzi drogo. Dzis w czasach łatwego przenoszenia numerów na karte możesz sobie wybrać co chcesz. Chyba lepiej jak mało dzwonisz wybrac pakiet za 9 zł -100 minut,100sms i 100MB niż płacić 9 zł za 30 min. NA karte nie musisz miec no limitu Jesli dzwonisz mało np. 15 minut miesięcznie to nie warto zawracac sobie głowy oszczednoscią typu 2 zł miesięcznie.

  • bolo

   Von skoro sieci traktują to jako oferta na kartę to dlaczego my mamy uważać inaczej? Jak nie wykupisz pakietu to płacisz normalny cennik. A kto teraz leci na regularnych stawkach??
   Każdy wykupuje jakiś pakiet zależnie od potrzeb.

 4. Marcin Odpowiedz

  Witam.
  Jestem juz po testach sieci orange i w trakcie przenoszenia do nich numeru. W moich okolicach jesli chodzi o roznice miedzy play a orange jest prawie tak samo – czasem lepszy jest orange czasem play, ale jest maly szczegol – uzywajac youtuba podczas dojazdu do pracy (45km) i w play i orange sa dziury (prawie w tych samych miejsach), ale orange dziala szybciej i film jest na tyle zbuforowany ze nie ma przerw w odtwarzaniu – super sprawa.

  Oferta dla mnie jest w tej chwili najkorzystniejsza:
  – doladowanie raz na 4 miesiace za 100zl (110 wpada na konto)
  – 36 GB na czas 5 miesiecy (w praktyce licze ten pakiet na okres 4 m-cy czyli 9GB/m-c)
  – za 26zl wykupiony pakiet nolimit rozmowy/sms – nolimit uwzglednia stacjonarne

  Poniewaz do doladowania daja 10zl gratis to za te cene dam rady wykupic 4 pakiety po 26/mc, dostac solidna paczke internetu i jeszcze zostaje pare zlotych na sporadyczne mms-y (chociaz ja w zyciu moze z 10 mms-ow wyslalem). Wole mailem przeslac zdjecia bo nie traca na jakosci.

  W play jest teraz pakiet za 25zl/mc i w porownaniu do tego co napisalem wyzej w orange daja 3GB wiecej neta, a w praktyce ja mam jeszcze dodatkowo lepszy transfer, ktory ma znaczenie w postaci nieprzerywanego youtuba 🙂

  Papa PLAY – mistrzu marketingu.

  • Marcin

   Oferta w orange to oczywiscie FREE na karte

  • Kamil

   Dla każdego cos innego jest najlepszego 😉

  • sev3

   Jeszcze w tej taryfie możesz włączyć rok ważności konta. I z Internetu można korzystać cały czas nawet bez kolejnych doładowań.

 5. gregrin Odpowiedz

  „przez rok się usługa odnawia” przez pol roku, później trzeba znowu aktywować. Lejek jest w taryfie play Lubie To!

 6. RAFI Odpowiedz

  witam mam plush na karte taryfe i mam konto wazne rok jest najlepsza siec poniewaz mam pakiet za 29zł bez limitu smsy i minuty do wszystkich sieci oraz tym 10 gb internetu na 30 dni jestem bardzo szczesliwy i zadowolony tez oferty plusha polecam.

 7. Kamil Odpowiedz

  Virgin Mobile zanotowal dzisiaj mala marketingowa wpadkę z nietypowa promocja w konserwatywnym kraju jakim jest przecież polska…

 8. Kamil Odpowiedz

  Juz w środę nowa oferta Play na karte! Moze wreszcie powalczy o fotel lidera w My mobile RANKING po dużych spadkach Red Bull Mobile 😐

 9. Kamil Odpowiedz

  Dobra informacja dla klientów Red Bull Mobile, promocja darmowego internetu LTE wciąż dziala! Dzisiaj ja znowu aktywowalem

 10. Pjetja Odpowiedz

  Siema przenosił ktoś nr z Mobile vikings do innej sieci i mógłby przybliżyć proceder.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2018. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt