Unia Europejska znowu rozczarowała, w 2017 roku roaming całkowicie nie zniknie

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

unia-europejska-znowu-rozczarowala-w-2017-roku-roaming-calkowicie-nie-zniknie

Miało być pięknie, a wyszło jak zawsze. Wszystko bowiem wskazuje na to, że jednak w 2017 roku nie nastąpi całkowity koniec roamingu w Europie jak zapowiadano. Dojdzie jedynie do zastosowania obniżek. W tym momencie śmiało można powiedzieć, że Komisja Europejska mocno rozczarowała lobbując nieco interesy wielkich koncernów telekomunikacyjnych.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

W efekcie klienci w przyszłym roku będą musieli się liczyć dopłatami do podstawowych cen aktualnie używanego planu taryfowego. W przypadku połączeń wychodzących maksymalny narzut wyniesie 0,25 PLN za minutę, 0,10 PLN za wysłanego SMSa, 0,25 PLN za MMS oraz ponownie 0,25 PLN za każdy naliczony MB danych w mobilnym internecie. Trzeba przyznać, iż jest to spore rozczarowanie.

Konsumenci już się cieszyli na wieść o swobodnym używaniu telefonu, a tutaj taka klapa. Na nikim wrażenia przecież nie będą robić stawki w roamingu typu 0,54 PLN za minutę rozmowy lub też 0,29 PLN za wiadomość tekstową o tej multimedialnej za 0,54 PLN nie wspominając. Swoją drogą to ciekawe czy bogata Wielka Brytania lada moment nie wyjdzie ze struktur Unii Europejskiej, dla której byłby to potężny cios.

(fot. Wikipedia/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11139 informacji na tej witrynie.8 komentarzy do “Unia Europejska znowu rozczarowała, w 2017 roku roaming całkowicie nie zniknie”

 1. gregrin Odpowiedz

  Co to za news ?? Przecież takie stawki obowiązują od maja TEGO roku. W przyszłym roku nie będzie obniżek ?? Jakieś źródło ??

  Z tego co wiem to 15 czerwca 2017r oplaty maja byc jak w kraju po stawkach podstawowych. PS: co do stawek to OBECNIE minuta wykonywana (w roamingu) w Fakt to 40gr, MMS tak samo.

  • gregrin

   Rzeczywiście planują jednak tylko obniżki a nie całkowite zniesienie opłat jak zakładano pierwotnie, ale zdajesz sobie sprawę ze stawki podajesz z tego roku ? I tak, porównując planowane obniżki dociążeń (w cennikach hurtowych, co w takim samym stopniu przeniesie się na cenniki operatorskie) z tymi które są obecnie to zamierzają obniżyć: wychodzące ~20%, sms 50% a MB ponad 80%. Z tego co widzę, to nic nie piszą o połączeniach odbieranych, wiec może w końcu będzie można odbierać za granica bez dodatkowych kosztów.
   PS. Koszt sms w play (w roamingu międzynarodowym) to 19gr.

 2. Przemo Odpowiedz

  Szczególnie te ceny za internet to jest Masakra jak byłem na jesieni 2 miesiace w Belgii to tylko byłem zdany na wifi..

  • gregrin

   Z tego co słyszałem to w belgi na kablowym dalej są limity GB wiec nic dziwnego ze komórkowy jest drogi 😀

 3. 72 brudne skarpetki Odpowiedz

  Kamil szczyci się tym że produkuje autorskie teksty.
  Kij z tym, że połowę informacji zataja, a połowę przeinacza. 😂

 4. mike Odpowiedz

  tu mowa o stawkach hurtowych. Dla uzytkownikow indyw. nie bedzie oplat za roaming od 15 lipca 2017. Po to jest ta klauzula o nienaduzywaniu, zeby operator nie ponosil nadmiernych kosztow hurtowych gdy ktos bedzie naduzywal go. Konkluzja -> koniec roamingu w 2017

Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt