Nadchodzą dobre zmiany od UKE w telefonii na kartę

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

nadchodza-dobre-zmiany-od-uke-w-telefonii-na-karte

Niecały miesiąc temu My mobile krytykowało tzw. dobrą zmianę w kwestii zablokowania darmowego dostępu materiałów TVP w aplikacjach mobilnych. W efekcie dochodziło do tak kuriozalnych sytuacji, że nawet za stare odcinki seriali trzeba było płacić (kiedyś były one bezpłatne). Przez to użytkownik zmuszony był do używania przeglądarki i serwisu www dostawcy z treściami VOD.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Teraz jednak trzeba pochwalić planowane zmiany Urzędu Komunikacji Elektronicznej (w skrócie UKE). Dotyczą one bowiem bardzo popularnego segmentu w Polsce, mianowicie telefonii komórkowej na kartę. Po pierwsze, mają zostać ustalone procedury, rozwiązania zwrotu środków z konta Pre-paid. W przeszłości niestety w przypadku jego utraty ważności wszystkie sumy bezpowrotnie przepadały. To się wreszcie zmieni i dobrze.

Druga sprawa jest równie ciekawa, ponieważ odnosi się do zapewniania ciągłości usług telekomunikacyjnych, jeśli znajdują się środki na koncie. W praktyce oznacza to więc, że znikają nam prawdopodobnie ograniczenia związane z krótkimi czasami ważności konta. Być może zatem w przyszłości trzeba będzie poważnie pomyśleć nad zastąpieniem tej ważnej kategorii z zestawienia najlepszych sieci na kartę w My mobile RANKING. Choć z drugiej strony może to poważnie konsolidować z modelami biznesowymi operatorów.

(fot. Play/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11587 informacji na tej witrynie.2 komentarze do “Nadchodzą dobre zmiany od UKE w telefonii na kartę”

  1. adiko Odpowiedz

    Wbrew pozorom to więcej przyniesie minusów dla użytkowników niż plusów, operatorzy mogą  pokasować darmowe usługi takie jak np stan darmowy w Play, jedynie kto na tym zyska to ci co trzymają karty sim w szufladzie na zaś,bo ich numer nigdy nie wygaśnie.

    • Marcin

      Płacąc 25zł/mc za nolimit nikt nie potrzebuje stanu darmowego.. 

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt