YouTube, największy złodziej pakietu danych
|
|
|
- poniedziałek, Sierpień 3, 2015, 13:42
- Praktyczne
- 1 komentarz

To naprawdę niesamowite jak duże ilości danych mogą pobrać w skali miesiąca nasze inteligentne telefony komórkowe. Dla przykładu (i jest to jak najbardziej realna, prawdziwa życiowa sytuacja) Nokia Lumia 625 biorąca udział w promocji darmowego internetu LTE w Red Bull Mobile wskazuje na liczniku aż 11,05 GB danych.
| Reklama |   |                                                           Czytaj dalej |
|
|
  |
|
Oczywiście nie trudno zgarnąć, jaka aplikacja wygenerowała największy ruch transferu. Jest to Metrotube (klient YouTube na Windows Phone) z imponującym wynikiem 6,95 GB. Z pewnością tak się kończy oglądanie filmów w wysokiej jakości HD po sieci komórkowej telkoma. Drugi na liście popularności, czyli Internet Explorer podczas swobodnego surfowania po serwisach www zanotował jedynie 868 MB.
Morał tej historii jest prosty. Jeśli ograniczymy oglądanie filmów z YouTube w telefonie do zera na rzecz wyłącznie łączności Wi-Fi to spokojnie może nam wystarczyć i pakiet 1 GB internetu. W przeciwnym wypadku nawet te kosmiczne 10 GB będzie zbyt małe. Tylko czekać aż w przyszłości operatorzy zauważą problem z tak wysokim wykorzystaniem zasobów, w efekcie czego wprowadzą ograniczenia na nielimitowany Internet z wyłączeniem serwisów pokroju YouTube, Netflix czy HBO GO.
(fot. My mobile studio)
Powinny Cię zainteresować również te informacje:
Przygotowane przez
1 komentarz do “YouTube, najwiÄ™kszy zÅ‚odziej pakietu danych”
Skomentuj







Znalazłem coś takiego może się przyda:
https://www.simglob.com/kalkulator-internetu kalkulator ilości GB
Pozdrawiam
Bernard