PC 60%, mobile 35% oraz 5% tablet

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

pc-60-procent-mobile-35-procent-i-tablet-5-procent

Od dawna mówi się, że przyszłość to mobilność. Choć komputery oczywiście nie znikną z powierzchni globu to już teraz widać poważne zmiany na rynku konsumenckim. Doskonale ten światowy trend potwierdza chociażby profil czytelnika serwisu My mobile. Coś, co kiedyś wydawało się zupełną abstrakcją staje się powoli rzeczywistością. Nic więc dziwnego, że witryna wdrożyła mobilną wersję w lutym bieżącego roku.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Tym samym nie przedłużając, blisko połowa czytelników My mobile korzysta z urządzeń mobilnych typu smartfony (w tym telefony) czy tablety. Oczywiście ta pierwsza grupa jest miażdżąca na tle popularnych dachówek. W przypadku My mobile około 60% użytkowników używa komputerów. To potwierdza, że jeszcze sektor PC nie umarł nam na dobre, o czym od kilku dobrych lat spekulują media. Kolejne 35% to użytkownicy telefonów komórkowych, zaś skromne 5% to tablety będące obecnie w odwrocie.

Kto wie czy za rok o tej samej porze nie dojdzie do wielkiego przełomu, w którym to właśnie urządzenia mobilne prześcigną komputery. Jest na to całkiem duża szansa na tle obecnej korelacji w stosunku 60% do 40%. Dzieje się tak z prostego powodu. Zwykli użytkownicy aż tak mocno nie potrzebują komputerów do profesjonalnej pracy. Im zdecydowanie bardziej odpowiada wygodniejszy tablet, chociażby do leżenia na kanapie oraz przeglądania internetu. W krajach trzeciego świata zaś ludzi nie stać na notebooki i dla nich jedynym urządzeniem komputerowym jest telefon.

(fot. Toshiba/Nokia/Samsung/My mobile studio)

KOMPUTER WCIĄŻ JEST NAJPOPULARNIEJSZY WŚRÓD UŻYTKOWNIKÓW MY MOBILE

komputer-wciaz-jest-najpopularniejszym-urzadzeniem-do-przegladania-my-mobile

My mobile EXTRA to nowy cykl, w którym w wybrane weekendy będą prezentowane felietony lub też artykuły o charakterze dokumentalnym mówiące o tym jak telekomunikacja zmienia otaczający nas świat.

Przygotowane przez

jest autorem 11663 informacji na tej witrynie.3 komentarze do “PC 60%, mobile 35% oraz 5% tablet”

 1. Kamil Odpowiedz

  U mnie z perspektywy czytelnika (nie tworcy) My mobile jest to PC 5%, mobile 60% i tablet 35%, czyli proporcjonalnie odwrotnie 😉

 2. Rafał Odpowiedz

  witam Panie Kamilu wiadomo ja bedzie oferta i promocje w fakt mobile i czy warto byc tej sieci i kiedy bedzie strona tej sieci prosze o szybka odpowiedz

  • Kamil

   Panie Rafale, prosze komentowac na temat. Nikt nie zna dokladnych szczegolow odnosnie Fakt Mobile

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt