Tak wygląda pozycjonowanie aplikacji w sklepie App Store od kuchni

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

tak-wyglada-pozycjonowanie-aplikacji-w-sklepie-app-store-od-kuchni

Stworzenie aplikacji mobilnej to dopiero początek długiej i ciężkiej drogi do sukcesu. Równie ważny jest marketing oraz późniejsza promocja programu w dedykowanych sklepach. Niestety, podobnie jak w przypadku pozycjonowania stron internetowych to dochodzi do skandalicznych wręcz praktyk również w środowisku aplikacji mobilnych. Dzieje się tak, gdyż 2/3 z nich (w App Store) nie zostanie nawet raz pobrana.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

To pokazuje jak trudno jest się przebić w milionie innych pozycji. Bez odrobiny szczęścia ani rusz. W tzw. SEO normą jest tworzenie witryn słupów (zaplecza), które mają za zadanie pozycjonowanie (linkowanie) wzmocnić siłę, widoczność głównego serwisu w wynikach wyszukiwania. Z procederem całkowicie sobie nie radzi Google i trzeba się z tym pogodzić. Coraz mniej osób stawia na fachową optymalizację witryn. Idzie się po najmniejszej linii oporu, by zdobyć drogocenne linki przychodzące.

W Chinach natomiast także w ręczny, mocno kontrowersyjny sposób pozycjonuje się aplikacje w sklepie App Store. Mało etyczne agencje zatrudniają młode osoby, których głównym zadaniem jest klikanie po milion razy instalacji na touchpadzie setek umiejscowionych tych samych iPhonów marki Apple (swoją drogą to bardzo kosztowna musi być ta kolekcja), by później w statystykach liczby pobrań ładnie się prezentowały. Oczywiście wpływa to także na wyższe miejsca w rankingach sklepów.

(fot. Tech in Asia/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 9140 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

Skomentuj

  My mobile © 2008-2018. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt