W miesiąc non stop aktywnego pobierania na lejku 32 kb/s zużyjemy tyle MB danych

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (3 liczba głosów, wasza ocena: 2,67 na 6)
Loading...

w-miesiac-non-stop-aktywnego-pobierania-na-lejku-32-kb-s-zuzyjemy-tyle-danych

W zeszłym miesiącu w serwisie My mobile został opublikowany artykuł, który pokazywał jak dużo danych liczonych w MB-tach można wykorzystać na niepozornym przecież lejku transferu 32 kb/s. W praktyce oznacza to prędkość pobierania wynoszącą zaledwie 4 kB/s, czyli prawdziwy dramat.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Na Operze Mini i szeregu innych aplikacjach jednak on nie jest aż tak mocno odczuwalny. Mimo tego w miesiąc wykorzystano za darmo 255 MB w sytuacjach awaryjnych (w domu czy biurze każdy przecież woli korzystać z łączą Wi-Fi o pełnej prędkości). Spróbujmy zaś w tym miejscu pobawić się w prostą matematykę. Zakładamy, że bez przerwy, 24 godziny na dobę ściągamy dane z prędkością 32 kb/s.

Okazuje się, że po miesiącu pobierzemy cały film w formacie RMVB o długości trwania półtorej godziny, czyli najpopularniejszej. Uzyskany wynik to 345,6 MB. Wziął się on z równania 4 kB/s (32 kb : 8) * 60 sekund (1 minuta)  * 60 minut (1 godzina) * 24 godziny (cały dzień) = 345.600 kB x 30 (dni) = 10.368.000  : 1024 (przeliczamy na 1 MB = 1.024 kB) = 10.125 MB : 1024 (przeliczamy na 1 GB = 1.024 MB) = 9,89 GB . Trzeba przyznać, że ten poziom osiągnięty na lejku robi spore wrażenie.

(fot. My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 12619 informacji na tej witrynie.26 komentarzy do “W miesiąc non stop aktywnego pobierania na lejku 32 kb/s zużyjemy tyle MB danych”

 1. a Odpowiedz

  „Okazuje się, że po miesiącu”- prawdopodobnie powinno być zapisane po dobie…
  Kiedyś w miesiąc zrobiłem 1,2 GB na takiej prędkości…

  • Kamil

   Podziwiam, naprawdę. Chyba pobierałeś torrenty na lejku 😉

 2. Zdzisek Odpowiedz

  Kolejne Déjà vu na stronach my-mobile. Jak na 6312 publikacji Kamila, 6150 jest o lejku i wszystkich aplikacjach świata działających (lub nie) na nim. Najlepsze, że większość z nich ma ok 9/10 zdań. Myślę, że jak zbierze się je wszystkie, to jest możliwość napisania czegoś, co będzie zawierało interesującą treść i wyczerpie temat w jednej publikacji 😉 Wtedy jest jakość. 

 3. Kamil97 Odpowiedz

  Virgin Mobile wystartował z kapitalną promocją! Rozmowy, smsy, internet, aplikacje bez limitu bez żadnej umowy za 29zł 😉

  • Kamil97

   Można, tylko te 2GB szybkiego internetu szybko by zleciały. Potem 32kb/s. Ale od czego są darmowe aplikacje niepobierające transferu? 😉 Ja na nich potrafię wyciągnąć 6-8GB/miesiąc, więc można mówić o prawdziwej wolności 🙂

 4. Marcin Odpowiedz

  No bez jaj. Kalkulator nie dziala czy co to matematyka dla 4 klasy sp ??
  4kB*60sek*60min*24h*30dni= 10368000kB czyli 10125 MB czyli 9,89 GB
  wiec powyzsze obliczenia sa dla 1 dnia a nie miesiaca asie matematyki 😉
  i 1MB=1024kB inaczej to mozna sobie napisac 1MB=234kb albo 1MB=1kB bo mam takie widzimisie.

  • Kamil

   Przepracowanie, oczywiscie dla dnia mialo byc 😉

  • Kamil

   Od 23.00 do 4.00 bedzie ciezka praca w My mobile takze wtedy możesz spodziewac sie zmian, z premiera rankingu na czele

  • Zdzisek

   Najlepszy przelicznik 1 MB = 1000 kB. Widać że autor nie zna się na informatyce…

  • Zdzisek

   A teraz autor popisuje się zupełną nieznajomością informatyki, a także poprawnej interpretacji tekstów pisanych w języku polskim. Cytuję: „W informatyce przedrostek mega zwykle oznacza liczbę 1 048 576 i jest wynikiem działania 1024 × 1024 = 2^20 (a nie jak w układzie SI: 1000 × 1000 = 10^6 = 1 000 000)”. We wszystkich dziedzinach informatycznych obowiązują inne jednostki, a związane jest to z systemem dwójkowym. Domyślam się, że autor nawet nie ma pojęcia, skąd to się wzięło, a pragnę zaznaczyć, że telekomunikacja, w tym mobilne usługi używają prawdziwego definiowania jednostki. Więc z czystej przyzwoitości powinno się stosować przelicznika takiego, jakiego używa operator (1024), abstrahując oczywiście od ścisłych ram typu 100kB. 

  • Kamil

   Spokojnie, wieczorem beda poprawki, a Wikipedia tylko mnie zmylila z tym 1000 zamiast 1024 

  • Zdzisek

   Wikipedia też jest nie dokładna, bo układ SI to nie przedrostki (mega, kilo, tera itd.) a układ podstawowych jednostek miar. Więc w tym artykule na wikipedii też jest błąd, ponieważ przedrostek wynika bardziej z systemu dziesiętnego używanego przez ludzi. Układ SI nie ma nic do tego. Więc najlepiej nie ufać wikipedii, bo czasem ludzie też się mylą w niej 😉

  • Marcin

   Widzę, że Marcinów Ci u nas dostatek :), w końcu nie jednemu psu burek :). W odległych czasach, jak nie było jeszcze gimnazjów, a ja chodziłem do technikum, to było nas Marcinów 5 na 32 chłopa.

  • Zdzisek

   Nooo i teraz mi się podoba 🙂 Choć temat lejka już poruszany bardzo często.

 5. olik Odpowiedz

  Virgin Mobile w porównaniu z Play w prowadziło ofertę bardziej rewolucyjną niż Play i do tego po cichu bez szumnego odliczania ! No ale czekamy ponoć luty ma być miesiącem z którym dużo w Play będzie się działo – zobaczymy 😀

  • Kamil

   Ale za to Play wydał fortunę na celebrytów. Znowu 100/200k wpadło za dzień pracy 😉

 6. sev3 Odpowiedz

  Czuję się zaszczycony że mój komentarz z poprzedniego artykułu o lejkach, stał podstawą dla nowego artykułu.  przypomnę że tyle gigabjtow można wyciągnąć słuchając non stop radia internetowego.

  • Kamil

   Nie przesadzajmy. My mobile to małe medium, aczkolwiek najwyższej jakości, w dodatku bardzo opiniotwórcze (jego artykuły były cytowane przez rzeczników GG Network, Interię, Play czy Virgin Mobile) 😉

  • Zdzisek

   Nie przesadzajmy 😛 Cytowane były, bo treść była korzystna dla operatorów. 😉

  • Kamil

   Ale na tzw. crap niskiej jakości nikt by się nigdy nie powoływał. Trzeba sobie najpierw wypracować markę oraz przyzwoity poziom treści 😉

 7. sev3 Odpowiedz

  Wyliczenia są już poprawne się wcześniejsze zdanie trzeba  o pliku RMVB trzeba poprawić. Nie myli się tylko ten co nic nie robi.

 8. sev3 Odpowiedz

  A ja jeszcze napisze że na lejku 32 można śmiało grać w gry online. W World of Tanks grałem na telefonie przez godzinę bez żadnych przycięć.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2023. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt