Częściej oglądamy YouTube niż TVN czy Polsat

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (1 liczba głosów, wasza ocena: 6,00 na 6)
Loading...

czesciej-ogladamy-youtube-niz-tvn-czy-polsat

To już się dzieje na naszych oczach. Coraz częściej bowiem oglądamy YouTube niż wielkie stacje telewizyjne typu TVN czy Polsat. Według badań IRCenter taka sytuacja obecnie faktycznie ma miejsce. Statystyczni internauci zaś w ilości 92% przynajmniej raz w miesiącu korzystali z YouTube. W przypadku telewizji było to tylko 66%.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Identyczny wynik uzyskały zarówno stacje TVN jak i Polsat. Tym samym młode pokolenie wychowane przecież na internecie może doprowadzić do upadku telewizji. Dla nich gwiazdami są bowiem YouTuberzy pokroju Blowek czy też reZigiusz. Szkoda tylko, że zarobki w największym świecie wideo są tak małe na tle telewizji. W YouTube bowiem na milionie wyświetleń przychód wyniesie około 1.000 PLN. W przypadku telewizji zyski są już 10x, jeśli nie 100x większe przy takiej samej milionowej widowni. To pokazuje przepaść jaka dzieli te dwa światy na ten moment.

Z drugiej jednak strony musimy pamiętać, że Google nie jest tutaj instytucją charytatywną tylko robi biznes na YouTube. Oczywiście drugą sprawą jest bardzo niski poziom większości produkcji wideo, choć to się zmienia na plus. Nie ma co marzyć o materiałach w stylu chociażby powracającego na antentę, świetnego programu stacji TVN You Can Dance o młodych tancerzach z wielką pasją. Jeśli natomiast mowa o kanale z ulicy Wiertniczej w Warszawie to sama sobie też ogranicza zasięg. Wystarczy przypomnieć usługę T-Mobile Zone z transmisją TVN na żywo (tzw. live) w urządzeniach mobilnych dostępną dla wybranej grupy klientów tylko różowej sieci komórkowej.

(fot. YouTube/TVN/Polsat/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 10880 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

8 komentarzy do “Częściej oglądamy YouTube niż TVN czy Polsat”

 1. Jakub Odpowiedz

  Witam
  Rok temu kupiłem sobie wypasiony telewizor i może włączyłem go kilka razy jak były jakieś transmisje sportowe lub czasami jakieś programy discovery. Stacje telewizyjne bardziej skupiają się na reklamach i serialach niż nadawaniu tego co interesuje. Film przerywany 20-minutowymi reklamami to przesada dlatego uważam, że większość jednak woli posiedzieć na youtubie itp.

  • Kamil

   Chodzi tez o poziom. Spojrz na taki niegdys dobry talk-show Rozmowy w Toku, teraz jest tylko zwykly sciek

  • Marcin

   Poziom telewizji sięgnął dna. Programy typu „Trudnie sprawy”, „Dlaczego ja?”, czy „Pamiętniki z Wakacji” to totalne „odmóżdżacze”. Wiadomo, że TVN i Polsat nie są programami misyjnymi i nie ma co po nich spodziewać się programów wysokich lotów ale są jakieś granice. Nic dziwnego, że ludzie nie chcą tego chłamu oglądać i wybierają tv w internecie, bo jest wybór, a co za tym idzie jest ciekawiej.

 2. Marek Odpowiedz

  Co do rozmów w toku to było to do przewidzenia ponieważ wszystko ma swoje granice i tematy jakie tam są w kółko by sie powtarzały więc wymyśla sie absurdy typu babka woli bez gumki a facet nie, moje dziecko nie chce mnie słuchać, facetowi śmierdzą skarpetki itd. To samo jest już z muzyką tzn słów nie przybywa a raczej są te same i jedna piosenka zaczyna sie od dzień dobry, a druga dobry dzień.:-) Więc wszystko ma swoje granice. Tak samo z jedzeniem z daniami łączy sie słodkie+słone, gorzkie+kwaśnie itd we wszystkim tak jest a nawet w zboczeniach typu anal itd. bo już nie wiedzą gdzie to popychają sie do zboczeń, pedofili itd.

 3. Rafał Odpowiedz

  Witam
  Od jakiegoś czasu zapomniałem ze istnieje w ogóle telewizor. Dlaczego? Nie ma tam nic interesującego , wszystko co chcemy możemy znaleźć w internecie, bez reklam , niepotrzebnych informacji rządowych czy ogłoszeń społecznych. Dlatego wydaje mi się , że większość internautów wybiera internet. Pozdrawiam

 4. Noł Name Odpowiedz

  I bardzo dobrze niech im oglądalność spada i kasy mniej za reklamy.A na komputerze czy pc adblock zawsze i nie obchodzi mnie to że ktoś zbiera na utrzymanie serwera skoro i  tak dostają dotacje od użtkowników to jeszcze reklamy jak nie da rady z ad to się nie ogląda albo gdzie indziej i proste 😀

 5. Kamil Odpowiedz

  Ja ostatnio nie ogladam telewizoru wcale, ja go tylko slucham jak radio podczas przegladania internetu na tablecie w tym samym czasie

Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt