YouTube Fraud

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (2 liczba głosów, wasza ocena: 3,50 na 6)
Loading...

youtube-fraud

Firma Google znana jest z tego, że jej flagowy produkt wyszukiwarki zwraca wyniki do wszystkiego jak leci, włącznie z pirackimi treściami. Ostatnio ich właściciele mocno zaczęli działać w obronie swoich materiałów. W efekcie z wyników wyszukiwania Google zniknęło setki milionów odnośników do mało legalnych treści. Prawdziwa wolna amerykanka panuje jednak na największym serwisie wideo na świecie, czyli YouTube.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Informacje zza kulis My mobile BACKSTAGE tylko na Facebooku

Czasami nawet możemy na nim znaleźć całe filmy, oczywiście bez zgody dystrybutora. Taki problem występuje z polskimi produkcjami. To jeszcze nie koniec kwiatków. Prawdziwa plaga dotknęła muzykę. Dosłownie miliony setów, czyli swoistego rodzaju kompilacji muzycznych znajdziemy na YouTube stworzonych przez DJów amatorów. Prym wiedzie tutaj zwłaszcza muzyka Disco Polo (choć są też całe inne gatunkowo albumy do posłuchania), która przeżywa właśnie drugą młodość w kraju nad Wisłą. Tak mocno ona jest popularna. Google wręcz dorobiło się (przy okazji) niemałej fortuny na piractwie.

Oczywiście nikt nie tworzy takich miksów za darmo, lecz w celu zarobku (stąd w nich jest cała masa reklam). Co gorsze, YouTube nic z tym problemem nie robi, a przecież jest to już produkt i serwer Google. Nie ma mowy tylko o odnośnikach do zewnętrznych witryn jak w wynikach wyszukiwania. Można powiedzieć więcej, Google nawet wypłaca pieniądze autorom nielegalnych treści, którego systemy nie wykrywają plagiatów z uwagi na nikłą (na arenie międzynarodowej) znajomość gatunku Disco Polo. I pewnie jeszcze sporo czasu minie, zanim YouTube przestanie być jednym wielkim tzw. lol śmietnikiem.

(fot. Google/My mobile studio)

YOUTUBE FIRMY GOOGLE TO OAZA PIRACTWA

youtube-firmy-google-to-oaza-piractwa

My mobile EXTRA to nowy cykl, w którym w wybrane weekendy będą prezentowane felietony lub też artykuły o charakterze dokumentalnym mówiące o tym jak telekomunikacja zmienia otaczający nas świat.

Przygotowane przez

jest autorem 12969 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2024. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt