Znamy najpopularniejszy film na YouTube całego 2014 roku, Polak triumfuje

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

znamy-najpopularniejszy-film-na-youtube-calego-2014-roku-polak-triumfuje

Mamy wielki sukces Polaka na międzynarodowej scenie YouTube, czyli największym na świecie serwisie wideo należącym do koncernu Google. Otóż film z gatunku żartu (tzw. prank) o gigantycznym, zmutowanym psie-pająku (Mutant Giant Spider Dog) był najpopularniejszy w całym 2014 roku na tej społecznościowej platformie. To wielki sukces polskiego YouTubera.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Choć wiele osób zarzuca jego autorowi (SA Wardęga) kopiowanie pomysłów od zagranicznych kolegów po fachu to osiągnięcie jest gigantyczne. Sporo bowiem użytkowników YouTube już tworzyło kopie, a tylko nielicznym udało się zdobyć dużą publiczność. W tej chwili rekordowy film ma już przeszło 115 milionów odsłon. Szacuje się więc, że ten materiał zarobił dla twórcy około 115.000 PLN. W Polsce bowiem przelicznik dochodów na YouTube kształtuje się w dużym uproszczeniu na poziomie 1.000 PLN za każdy milion odsłon (tzw. PV, Page View).

Lepsze wyniki są zdecydowanie osiągane w oddziałach YouTube we Francji, Niemiec (tu występują najwyższe budżety reklamowe), Holandii czy Anglii. Co ciekawe, nawet liderem nie są Stany Zjednoczone, kolebka wszelkich hitów internetu. Sukces SA Wardęgi to jednak nic na tle kultowego kota YouTube o nazwie Grumpy Cat. Według zaskakujących informacji zachodnich mediów, zarobiła ona dla swojej właścicielki aż 67 milionów funtów. Oczywiście w grę nie wchodzą tylko zyski z YouTube, ale i również kampanie reklamowe, wydawanie własnych produktów typu książki, napoje czy nawet specjalnych festiwali w USA, na których prezentowane są zabawne filmy z kotami.

(fot. YouTube/My mobile studio)

NAJPOPULARNIEJSZY FILM NA YOUTUBE W 2014 ROKU

GRUMPY CAT ZROBIŁ ZE SWOJEJ WŁAŚCICIELKI MILIONERKĘ

REKLAMA TELEWIZYJNA Z UDZIAŁEM GRUMPY CAT

Przygotowane przez

jest autorem 12521 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2023. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt