Magicy z Redmond

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

magicy-z-redmond

To naprawdę niesamowite jak udało się tym inżynierom, programistom czy wszelkiej maści deweloperom z Redmond napisać dobrze zoptymalizowane oprogramowanie dla smartfonów z 512 MB RAM pamięci operacyjnej na pokładzie napędzanych Windows Phone. Z drugiej strony można sobie zadać pytanie, czy w ogóle był sens tej pracy jak można było dołożyć kilka dolarów i montować na stałe minimum 1 GB RAM do środka inteligentnego telefonu komórkowego.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Nowe, wyższe wymagania producenckie to już jest jednak temat na zupełnie inny arcyciekawy felieton z cyklu My mobile EXTRA. Różnicę w Windows Phone widać zwłaszcza na tle Androida, gdzie nawet na 1 GB RAM pamięci operacyjnej zdarzają się przycinki. Oczywiście w tym przypadku winę w znacznej większości złej opinii wystawianej zielonemu robotowi ponosi Samsung. Wszystko przez dodawanie niejako na siłę nieudolnie napisanej, przeładowanej zbędnymi (często nikomu niepotrzebnymi) funkcjami nakładki TouchWiz. Klienta jednak to nie interesuje.

W momencie startu smartfonu widzi on bowiem na ekranie napis Powered by Android i już ma błędne zdanie na temat zielonego robota, choć ten pewnie by działał idealnie na takiej Motoroli Moto E, o bardziej elitarnych beznakładkowych Nexusach nie wspominając. Na koniec jeszcze mała ciekawostka. Autorska platforma Sony Ericssona o nazwie A200/A2 była prawdopodobnie współtworzona przez magików z Redmond. W efekcie nawet na feature phonach wyposażonych zaledwie w 64 MB RAM pamięci operacyjnej mieliśmy płynność marzenie, rodem z iPhona. Potwierdzają to liczne skróty MS (jak Microsoft) w menu serwisowym tych zwykłych telefonów komórkowych.

(fot. Microsoft/My mobile studio)

KAPITALNA PLATFORMA A2 W TELEFONACH SONY ERICSSON

platforma-sony-ericssona-a2-to-tez-dzielo-microsoft

My mobile EXTRA to nowy cykl, w którym w wybrane weekendy będą prezentowane felietony lub też artykuły o charakterze dokumentalnym mówiące o tym jak telekomunikacja zmienia otaczający nas świat.

Przygotowane przez

jest autorem 10817 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt