Kalifornia, mekka świata IT oraz mobilności

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

kalifornia-mekka-swiata-it-oraz-mobilnosci

Coś magicznego jest w Kalifornii, czyli obszarze zlokalizowanym na Zachodnim Wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Bez wątpienia znajduje się tam ziemia obiecana mobilnych technologii. To tutaj powstają aplikacje warte miliardy dolarów, czego najlepszym dowodem jest ostatnia ogromna wycena Snapchata. To tam również mają swoje siedziby takie legendarne firmy jak Google, Facebook czy Apple.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

W słynnej Dolinie Krzemowej panuje świetny klimat (nie tylko ten atmosferyczny) dla małych przedsiębiorstw internetowych. O ile w takiej Polsce czy nawet Europie wciąż najważniejszym kryterium wyboru do wsparcia startupów jest tabelka w Excelu, o tyle w Stanach Zjednoczonych zdecydowanie bardziej stawia się na innowacje. Doskonale w USA rozumie się, że zysk może przyjść z czasem, niekoniecznie błyskawicznie. Innowacji nie da się szybko zmierzyć w formie dolarów czy też każdej innej waluty. Często też sami inwestorzy mogą nie zdawać sobie sprawy z ogromnego potencjału drzemiącego w rodzącym się dopiero co projekcie.

To właśnie dlatego tak wiele firm stara się jak najszybciej przenieść swoje biura do słonecznej Kalifornii. Każdy, kto próbował w kraju nad Wisłą znaleźć inwestora dla swojego startupa to doskonale wie z jaką ścianą (niestety płaczu) trzeba się zmierzyć. Nie dziwmy się więc, że to właśnie w USA znowu zaczną w przyszłości pojawiać się świetne usługi. W krajach zachodnich nie płaci się podatku jak mały startup nie osiąga przychodów. W Polsce takie rzeczy na ten moment są nawet nie do pomyślenia, szkoda. Może przez to ubitych zostało kilka dobrze rokujących później podmiotów. Kolejne rządzące głowy tylko ciągle obiecują wiele, a tak naprawdę nic z tego nie wychodzi.

(fot. Wikipedia/My mobile studio)

KALIFORNIA TO ŚWIATOWA STOLICA TECHNOLOGII MOBILNYCH

kalifornia-to-swiatowa-stolica-technologii-mobilnych

My mobile EXTRA to nowy cykl, w którym w wybrane weekendy będą prezentowane felietony lub też artykuły o charakterze dokumentalnym mówiące o tym jak telekomunikacja zmienia otaczający nas świat.

Przygotowane przez

jest autorem 10397 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

1 komentarz do “Kalifornia, mekka świata IT oraz mobilności”

Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt