Smartfon OnePlus 1 pozwoli na modyfikacje oprogramowania bez utraty gwarancji

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (2 liczba głosów, wasza ocena: 6,00 na 6)
Loading...

smartfon-oneplus-1-pozwoli-na-modyfikacje-oprogramowania-bez-utraty-gwarancji

Nadchodzi wielka rewolucja w mobilnym świecie urządzeń. Do tej pory bowiem samodzielne instalowanie nieoficjalnych wersji oprogramowania smartfonów wiązało się z utratą gwarancji. Tak więc, jeśli podczas wykonywania procesu wgrywania często bardziej świeżego wydania mobilnego systemu operacyjnego doszło do awarii i telefon zgasł na wieki, nie ma mowy o darmowym naprawieniu usterki przez serwis.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Taki scenariusz jest co prawda mało prawdopodobny (dotyczy on pewnie mniej niż 1% wszystkich instalacji), ale możliwy. Na szczęście na rynku już wkrótce zadebiutuje producent OnePlus z nowym modelem 1, niczym HTC One. Jego wielką zaletą będzie fakt, że niezależnie od wgrywanych dystrybucji oprogramowania zawsze będzie on posiadał ważną gwarancję. To prawdziwy przełom. Oby za tym pozytywnym przykładem poszli też inni dostawcy. Niestety spora grupa z nich już nigdy więcej nie aktualizuje telefonów z Androidem po sprzedaży do nowszej wersji. Użytkownicy więc ratują się jak mogą i biorą sprawy w swoje ręce. Ci bardziej zaawansowani nie widzą też problemów z ewentualnym serwisowaniem producenta.

Wystarczy w razie awarii (mającej miejsce później niż podczas samego procesu aktualizacji) wrócić do domyślnej wersji oprogramowania i po sprawie. W sieci web nie brakuje ogromu różnych dystrybucji. Nawet taki poczciwy Samsung GALAXY Pro w razie czego posiadał do pobrania dystrybucję 2.2.2 Froyo na wypadek problemów ze świeższym wydaniem 2.3.6 Gingerbread. Wracając na koniec do tematu głównego to smartfon OnePlus 1 ma posiadać przyzwoitą specyfikację (5 calowy ekran, czterordzeniowy procesor typu Quad-Core o taktowaniu 2.3 GHz szanowanej marki Qualcomm Snapdragon 800 czy łączność LTE, co potwierdza odliczanie na tapecie profilu na Facebooku) oraz cenę około 400 dolarów wykreowaną jedynie po kosztach produkcji. Więcej informacji znajduje się na oficjalnej witrynie www.oneplus.net.

(fot. OnePlus/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 11698 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt