Mały ekran o przekątnej 2.8 cala w pozycji poziomej wydaje się być znacznie większy niż w pionowej

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

maly-ekran-o-przekatnej-2-8-cala-w-pozycji-poziomej-wydaje-sie-byc-znacznie-wiekszy-niz-w-pionowej

Sporo osób nie wyobraża sobie w dzisiejszych czasach korzystanie z telefonu komórkowego wyposażonego dajmy na to w ekran o wielkości 2.8 cala. Problem ten faktycznie dotyczy wielu urządzeń, ale tylko tych z pionowymi wyświetlaczami. Idealnym przykładem takiego modelu jest budżetowa produkcja (jego specyfikacja wyraźnie to potwierdza ze słabym aparatem 2 MPix na czele bez funkcji autofocus), Samsung GALAXY Pocket z 2012 roku.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Gdy weźmiemy go do ręki to faktycznie wszystko wydaje się być zbyt małe. Zupełnie inaczej jednak sytuacja wygląda w smartfonach z poziomym ekranem. Tutaj dzięki szerokim kątom (praktycznie takim samym jak we flagowcach trzymanych pionowo rzecz jasna) widzenia problem zbyt małego wyświetlacza w zasadzie nie występuje. Przykład Samsunga GALAXY Pro obok to potwierdza. To jeszcze nie wszystko. W pewnym sensie mają one nawet takie same ekrany co topowe smartfony.

Dzieje się tak w momencie uwzględniania wysuwanej wirtualnej klawiatury, zajmującej później jakieś 50% powierzchni ekranu. W przypadku telefonów z fizyczną klawiaturą QWERTY tego efektu straty już nie uświadczymy. Na koniec jeszcze taka mała dygresja odnośnie poziomych wyświetlaczy. Gdy w 2010 roku wydawało się, że wrócą one do łask to przyszłość okazała się być dla nich zdecydowanie bardziej brutalna. Na rynku liczą się obecnie tylko jednobryłowe smartfony z dużym ekranem zajmujących praktycznie całą jego przednią stronę. Niektórzy krytykują taką powszechnie stosowaną monotonię.

(fot. Samsung/BBNews/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 11454 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt