Odtwarzacz muzyczny Androida z TouchWiz przypomina pulpit BlackBerry 7 OS

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

odtwarzacz-muzyczny-androida-z-touchwiz-przypomina-pulpit-blackberry-7-os

Inspiracje czy też kopiowanie pomysłów nie jest niczym nowym w telekomunikacji. Wystarczy przypomnieć stosowanie na potęgę wymyślonej przed laty mody przez Windows Phone na płaski design, gdzie pozbyto się wszelkich cieni oraz gradientów w imię większej czytelności. Teraz to samo widzimy w iOS 7 i Androidzie 4.4 KitKat. Dotyczy to także aplikacji jak chociażby kafelkowego menu TVN Player.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Czas na kolejną ciekawostkę w kwestii kopiowania. Człowiek dopiero po dłuższym czasie używania tego samego telefonu wpada na myśl, skąd dany element menu czerpał dużą inspirację. Idealnym przykładem takiego działania jest odtwarzacz muzyczny w Androidach z nakładką TouchWiz Samsunga. W wersji 2.3 Gingerbread wygląda on jak pulpit mobilnego systemu BlackBerry 7.0 OS (na zdjęciu kultowy model Bold 9900). Podobieństwo jest więcej niż uderzające.

Górny i dolny (w tym ikony nawigacyjne czy loga programów) pasek z efektem przezroczystości to najlepszy dowód. Do tego dochodzi na deser wyśrodkowanie napisów z górnej części belki. W przypadku Androidowego odtwarzacza muzyki chodzi o wykonawcę, tytuł utworu oraz albumu. Natomiast w BlackBerry w dokładnie tym samym miejscu mamy godzinę i powiadomienia. Oczywiście wszystkie elementy są dalej wyśrodkowane. Zachęcamy czytelników do podawania podobnych odkryć znalezionych w swoich telefonach komórkowych.

(fot. BlackBerry/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 11517 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt