Wyniki Nokii po 4Q/2013 są lepiej niż niezłe

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

wyniki-nokii-po-4q-2013-sa-lepiej-niz-nezle

Koncern Nokia zaprezentował dzisiaj wyniki finansowe nie tylko za ostatni kwartał, ale także podsumowanie całego minionego roku. Jest to pierwszy tak ważny okres po sprzedaży biznesu smartfonowego firmie Microsoft (gigant z Redmond przejął tym samym część obowiązków fiskalno-księgowych). Oczywiście w tym miejscu skupimy się na 4Q/2013, który znowu był niezły dla dawnej legendy telekomunikacyjnej.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Nokia w ostatnim kwartale minionego roku zanotowała 274 miliony euro zysku przy przychodzie wynoszącym 3,48 miliarda euro. Co prawda wartości te są gorsze o odpowiednio 17% i 21% w porównaniu z analogicznymi danymi sprzed roku to rośnie dochód na tle chociażby 3Q/2013. Przypomnijmy, że wtedy Nokia miała tylko 118 milionów zysku operacyjnego. W tym momencie wielu miłośnikom telekomunikacji rodem z mroźnej Finlandii może być nieco przykro.

Ich ulubiona firma produkująca telefony komórkowa wychodziła bowiem z dołka. W dodatku Windows Phone jest powoli lubianą platformą, ale Nokii już przy tym rozwoju nie będzie. Co ciekawe, spada nieco sprzedaż urządzeń z linii produktowej Lumia. W trzecim kwartale bieżącego roku ich ilość wynosiła 8,8 miliona, by w czwartym spaść do poziomu 8,2 miliona sztuk. Dokładniejsze szczegóły o wynikach Nokii znajdziemy jak zawsze na oficjalnej podstronie z komunikatem prasowym producenta.

(fot. Nokia/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 11852 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2022. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt