Nie ma kryzysu Apple czy iOS 7, znowu mamy rekordowe wyniki sprzedaży iPhone 5S oraz iPhone 5C

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

nie-ma-kryzysu-apple-czy-ios-7-znowu-mamy-rekordowe-wyniki-sprzedazy-iphone-5s-oraz-iphone-5cWielu już wieszało psy na Apple za mało innowacyjne produkty, a najnowszą wersję mobilnego systemu operacyjnego iOS 7 nazywano złośliwie kolorową tęczą. Wyniki finansowe giganta z Cupertino są niczym policzek wymierzony we wszelkich sceptyków czy niedowiarków mocy sprawczej marki Apple.

Jego najnowsze rezultaty sprzedaży za pierwszy weekend otwarcia znowu są rekordowe. W największym skrócie można powiedzieć, że Apple sprzedało w tym czasie aż 9 milionów smartfonów iPhone 5S oraz iPhone 5C łącznie. Do tego płaska i cukierkowata platforma iOS 7 jest używana przez 200 milionów użytkowników na całym świecie.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Dumny komunikat prasowy Apple sami możemy przeczytać na www.apple.com/pr/library/2013/09/23First-Weekend-iPhone-Sales-Top-Nine-Million-Sets-New-Record.html. Przypomnijmy, że poprzedni spektakularny rekord 5 milionów urządzeń należał do iPhona 5. Oczywiście one również były sprzedane w pierwszy weekend dostępności premierowych telefonów. I w dokładnie tym samym miejscu pojawiają się kontrowersje. Krytycy zarzucają Apple, że gdyby podzielić 9 milionów na dwa to mamy zaledwie 4,5 miliona na sztukę. O rekordzie więc nie może być mowy. Mamy zatem typową gadkę marketingową działu prasowego. Faktycznie jest w tym stwierdzeniu sporo prawdy. Apple celowo na dodatek nie podaje liczby sprzedanych sztuk iPhone 5S oraz iPhone 5C. Można się tylko domyślać, że góruje ten pierwszy model i faktycznie pobił on dotychczasowy rekord sprzedaży, chociażby w liczbie 6 milionów. Skutkowałoby to 3 milionami dla iPhona 5C.

(fot. Apple/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 9175 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

2 komentarze do “Nie ma kryzysu Apple czy iOS 7, znowu mamy rekordowe wyniki sprzedaży iPhone 5S oraz iPhone 5C”

Skomentuj

  My mobile © 2008-2018. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt