NJU Mobile wygrywa My mobile RANKING, wielki awans Heyah i spadek Virgin Mobile

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (15 liczba głosów, wasza ocena: 2,67 na 6)
Loading...

nju-mobile-wygrywa-my-mobile-ranking-wielki-awans-heyah-i-spadek-virgin-mobile

Mamy wielką niespodziankę w marcowym notowaniu najlepszych sieci na kartę My mobile RANKING. Sieci komórkowej Virgin Mobile nie udało się obronić kolejnego triumfu, tym razem aż 12-tego z rzędu zwycięstwa. W efekcie operator nie zanotował historycznego wyczynu polegającego na wygrywaniu bez przerwy przez rok. Pierwszy w historii laur zwycięstwa przypadł NJU Mobile, czyli tak naprawdę budżetowej marce Orange.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Macierzysty telkom jednak nie błyszczy i plasuje się gdzieś w dolnych rejonach tabeli. Żeby było jeszcze ciekawiej, na skutek ostrej rywalizacji Virgin Mobile spadł aż na trzecie miejsce. Druga jest cicha woda, mianowicie Klucz Mobile. NJU Mobile swój triumf zawdzięcza promocji z bezterminową ważnością konta po wieki. Swoje też zrobiła propozycja rozmów bez limitu z każdym za 99 groszy dziennie. Miała ona pozytywny wpływ w kwestii usług dodanych.

Kolejnym małym bohaterem jest Heyah. Sieć sygnowana logiem czerwonej łapy wprowadziła dosłownie na dniach akcję marketingową darmowego internetu przez rok w taryfie Dniówka. To pozwoliło jej awansować aż o 8 lokat w górę z odległego trzynastego miejsca na wysoką piątą pozycję. Można więc powiedzieć, że to są najważniejsi gracze jeśli chodzi chodzi o najnowsze zestawienie My mobile RANKING. Mimo pozytywnych akcji marketingowych Orange w taryfie Yes (numer bez limitu czy promocja urodzinowa), telkom ten nie zanotował i tak zbyt wielkiego awansu. Więcej szczegółów poniżej.

(fot. NJU Mobile/My mobile studio)

Cena za minutę połączenia głosowego do wszystkich sieci

W tej podkategorii doszło do pewnej zmiany. Uznano, że mniej korzystna jest stawka od Lebara Mobile wynosząca 0,19 PLN z naliczaniem minutowym na tle poziomu 0,24 PLN oferowanym przez White Mobile, ale za to taktowanym co każdą sekundę. Ma to wpływ zwłaszcza w przypadku krótszych rozmów telefonicznych. Takie przecież wykonujemy najczęściej. Dłuższe konwersacje są rzadszym zjawiskiem. Spowodowało to później duży spadek Lebary Mobile w końcowym rozrachunku.

1. Virgin Mobile/NJU Mobile/Klucz Mobile/MBank Mobile – 3 pkt / 0,19 PLN za minutę

2. TuBiedronka – 2 pkt. / 0,19 PLN za minutę (naliczanie 15-sekundowe)

3. White Mobile – 1 pkt. / 0,24 PLN za minutę (naliczanie sekundowe)

Cena za wysłaną wiadomość SMS do wszystkich sieci

Tutaj podobnie nie ma zmian po ostatniej premierze dwóch nowych rodzynków, mianowicie Mobile Vikings oraz Lebara Mobile. Ich cena za SMSa to 0,09 PLN. Dzięki temu notują jednocześnie drugą pozycję z wieloma innymi podmiotami. Zaliczają się do tego licznego grona Play, Red Bull Mobile, Lycamobile, NJU Mobile i Klucz Mobile. Poza tym nic nie zmieniło się w tej podkategorii. Najlepsze ceny za SMSa ma zdecydowanie Virgin Mobile. Dalej na trzecim, ostatnim punktowanym miejscu jest MBank Mobile.

1. Virgin Mobile – 3 pkt. / 0,06 PLN za wiadomość SMS

2. Play/Red Bull Mobile/Lycamobile/NJU Mobile/Klucz Mobile/Mobile Vikings/Lebara Mobile – 2 pkt. / 0,09 PLN za wiadomość SMS

3. MBank Mobile – 1 pkt. / 0,10 PLN za wiadomość SMS

Mobilny Internet

Lider jest bez zmian po wprowadzeniu kapitalnej oferty z nielimitowanym internetem LTE od Red Bull Mobile. Każdy posiadacz telefonu ze standardem 4G-eneracji (jest to wymóg konieczny) może za darmo testować superszybki mobilny dostęp do sieci web. Ograniczenie miesięczne w formie 200 GB danych nie powinno być żadnym problemem, podobnie jak lejek o prędkości 2 Mb/s występujący w momencie zużycia przed momentem wymienionej paczki danych. Na drugie miejsce z kolei awansowała Heyah z uwagi na swoją promocję roku darmowego internetu w taryfie Dniówka.

1. Red Bull Mobile – 3 pkt. / (za darmo w LTE z limitem 200 GB, potem lejek 2 Mb/s)

2. Heyah – 2 pkt. / (za darmo mamy 50 MB dziennie, co daje nam aż 1,5 GB miesięcznie, potem lejek 16 kb/s po wykorzystaniu dobowego limitu)

3. Virgin Mobile – 1 pkt. /  (za darmo i bez limitu do 32 kb/s, 0,02 PLN/1 MB + rok ważności)

3. Mobile Vikings  – 1 pkt. /  (za darmo i bez limitu do 32 kb/s + rok ważności)

Jakość sieci komórkowej

Tutaj nie ma żadnych zmian w porównaniu z poprzednim miesiącem. Dalej sieć komórkową Play minimalnie ale jednak zawsze pokonuje Orange pod kątem prędkości transferu mobilnego internetu. Dokładniejsze informacje na ten temat znajdziemy w zaznaczonym przed momentem odsyłaczu. Czołówka także jest niezmienna. Plus wciąż jest najmocniejszy w mobilnym internecie ze swoją armią masztów obsługujących łączność 4G LTE. Potem tradycyjnie mamy różowego operatora, czyli T-Mobile.

1. Plus – 3 pkt. / około 10 Mb/s

2. T-Mobile – 2 pkt. / około 5 Mb/s

3. Play – 1 pkt. / około 3 Mb/s

Ważność połączeń wychodzących

W tej podkategorii doszło do pospolitego ruszenia za sprawą NJU Mobile. Dzięki wprowadzeniu bezterminowej ważności konta po wieki, operator promowany sympatycznym żółtym ziemniakiem awansował na sam szczyt. Jak się później okazało, był to także szczyt całego zestawienia najlepszych sieci na kartę My mobile RANKING. Dzięki efektowi domina, arcyważny punkt straciły kolejno Plus, Virgin Mobile, Mobile Vikings oraz WRodzinie. W wielu przypadkach miało to później kluczowe znaczenie i to na najwyższych pozycjach.

1. NJU Mobile – 3 pkt. / wysłanie darmowego SMSa przedłuża nam konto automatycznie o pół roku, w efekcie użytkownik nie ponosi jakiegokolwiek kosztu

2. Lycamobile – 2 pkt. / wykonanie jakiejkolwiek czynności telekomunikacyjnej (połączenie/SMS/Internet) przedłuża nam konto o niespełna 3 miesiące (po 90 dniowej bezczynności np: brak połączeń/SMS mamy wyłączaną kartę SIM i należy ją ponownie doładować w ciągu 30 dni)

2. Lebara Mobile – 2 pkt. / wykonanie jakiejkolwiek czynności telekomunikacyjnej (połączenie/SMS/Internet) przedłuża nam konto o niespełna 3 miesiące (po 90 dniowej bezczynności np: brak połączeń/SMS mamy wyłączaną kartę SIM i należy ją ponownie doładować w ciągu 30 dni)

Wartość dodana (VAS)

Wyróżnienia bez dwóch zdań w tym miesiącu należały się sieci komórkowej Orange oraz NJU Mobile. Jak już to zostało nadmienione w pierwszej części tekstu, pomarańczowy operator zasłużył sobie na to wprowadzeniem ponownie promocji nielimitowanych rozmów z numerem z każdej, w tym z obcej sieci. No limit dotyczył taryfy Orane Yes. To jeszcze nie wszystko. Do tego trzeba doliczyć akcję marketingową o nazwie urodziny. NJU Mobile zaś zaskoczył wprowadzeniem ważności konta po wieki, ale to już zostało nadmienione w dedykowanej podkategorii.

1. Play/T-Mobile/TuBiedronka/Heyah/Klucz Mobile – 3 pkt. / Darmowe rozmowy w sieci Play Na kartę oraz T-Mobile Frii po doładowaniu 50 PLN są ważne aż 100 dni (czyli przez długi czas przeszło 3 miesięcy), natomiast Heyah za swoją unikatową usługę nielimitowanych rozmów w Dniówce, gdzie dziennie nie płaciliśmy więcej za połączenia niż 0,28 PLN, z kolei w Klucz Mobile bezpłatne połączenia są standardem za 0 PLN (nie musimy niczego aktywować, ani tym bardziej kupować) nawet przez 180 dni, czyli aż pół roku po doładowaniu 50 PLN. Co prawda jest w takiej sytuacji limit 12.000 minut co średnio daje około 66 minut na dzień.

2. Orange  – 2 pkt. / wznowienie promocji z darmowym numerem w taryfie Yes, akcja marketingowa urodziny polegająca na przyznawaniu bonusów trzy razy w roku, które są do wykorzystania w sieci

3. NJU Mobile – 1 pkt. / Zawsze aktywne konto dzięki ofercie po wieki, możliwość rozmawiania bez limitu za jedyne 99 groszy dziennie z każdym, nawet z numerem w obcej sieci

Ogólna klasyfikacja

Marcowe notowanie My mobile RANKING było bardzo interesujące. Po blisko rocznej dominacji z tronu spadł Virgin Mobile. Pokonał go NJU Mobile. Sporo, bo siedmiu operatorów mogło się pochwalić awansami. Oprócz lidera całego zestawienia byli to także Red Bull Mobile, T-Mobile, Heyah, TuBiedronka, MBank Mobile i Orange. Spadki zaś dotyczyły wielkiego przegranego, bo oddającego żółtą koszulkę lidera Virgin Mobile (stąd tło właśnie takiego koloru w tabeli). Ponadto zniżkę formy zanotował Play, Lycamobile, Lebara Mobile, Mobile Vikings, Plus, WRodzinie, W Naszej Rodzinie oraz Lark Mobile. Bez jakichkolwiek zmian pozycji byli zaś Klucz Mobile i White Mobile. Obyśmy za miesiąc byli świadkami równie ciekawych przetasowań.

My mobile RANKING (03/2014) – zestawienie najlepszych operatorów Pre-paid:

1. NJU Mobile 9 pkt. (3, 2, 0, 0, 3, 1)
2. Klucz Mobile 8 pkt. (3, 2, 0, 0, 0, 3)  
3. Virgin Mobile 7 pkt. (3, 3, 1, 0, 0, 0)
4. Play 6 pkt. (0, 2, 0, 1, 0, 3)
5. Red Bull Mobile 5 pkt. (0, 2, 3, 0, 0, 0)
  T-Mobile 5 pkt. (0, 0, 0, 2, 0, 3)
  Heyah 5 pkt. (0, 0, 2, 0, 0, 3)
  TuBiedronka 5 pkt. (2, 0, 0, 0, 0, 3)
9. Lycamobile 4 pkt. (0, 2, 0, 0, 2, 0)
  MBank Mobile 4 pkt. (3, 1, 0, 0, 0, 0)
  Lebara Mobile 4 pkt. (0, 2, 0, 0, 2, 0)
12. Mobile Vikings 3 pkt. (0, 2, 1, 0, 0, 0)
13. Plus 3 pkt. (0, 0, 0, 3, 0, 0)
14. Orange 2 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 2)
15. White Mobile 1 pkt. (1, 0, 0, 0, 0, 0)  
16. WRodzinie 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)
  W Naszej Rodzinie 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)
  Lark Mobile 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)

Przygotowane przez

jest autorem 9098 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

100 komentarzy do “NJU Mobile wygrywa My mobile RANKING, wielki awans Heyah i spadek Virgin Mobile”

 1. Też Kamil ;) Odpowiedz

  W NJU tak naprawde doladowanie wydluza waznosc o pol roku a sms o 93 dni. Poprailbym to, a nie powtarzal marketinkowe ‚po-wieki’ 😉

  • Kamil

   No to nawet. Mniejszy jest koszt wyslania darmowego SMSa co poltorej miesiaca niz wykonanie platnego polaczenia. Z tego co pamietam wiadomosci tekstowe z ostrzezeniami pojawiaja sie co pol roku od operatora…

  • buba

   jak sie laduje 5zł co polr oku minimum to nawet sma nie trzeba wysylac, jak si enie laduje to po pol roku wyslamy smsa jak znowu nie doladujemy to smsa trzeba wysalc co 93 dni

 2. bolo Odpowiedz

  Lutowy ranking był 21 lutego, a marcowy 1-go. Trochę nie fair.
  Powinna być ustalona jedna data publikacji rankingu. Za kilka dni może jakiś operator wprowadzić promocję, ale ranking już zamknięty.

  • Kamil

   Za późno źle, za szybko też źle. Nigdy wszystkim nie dogodzisz 😉 Była wena twórcza to stworzony został artykuł pierwszego, ale w przyszłości optymalnym momentem będzie środek albo okres 2/3 danego miesiąca, żeby załapać nowości jeszcze z jego początkowej części 

  • Kamil

   Masz rację. Chyba trzeba powrócić do tej świetnej tradycji z premierami My mobile RANKING w środku miesiąca

 3. Obserwator Odpowiedz

  Dla mnie to wygląda tak w skrócie:
  1.admin zbyt mało zarabia na portalu MyMobile
  2.Orange proponuje,że sypnie grosza za promocję
  3.profit

  • Kamil

   Masz jeszcze pomysly jakis innych ciekawych teorii spiskowych? Chetnie sie posmieje 😉

  • Grzegorz

   to niestety prawda. Przez już tylko same newsy w innych sekcjach nie.

 4. Przemo Odpowiedz

  Virgin ma roczną ważność konta po każdym doładowaniu czyli nawet za 5 zł..a to się liczy bardziej niż co 3miesięczne akcje przedłużania konta…
  Druga sprawa że Virgin dało pakiet 2014 bezpłatnych minut do Wszystkich sieci a to nie zostało odpowiednio zapunktowane w Vas!
  Dlatego nie zgadzam się z tym że Virgin oddał pozycję lidera!

 5. Przemo Odpowiedz

  Poprawka 2014 minut Virgin dało za darmo do wykorzystania do Virgin i Play.. to jest 33,5 godziny…za free…

  • Kamil

   Bylo juz to wyroznione w zeszlym miesiacu. Teraz czas na inne nowe promocje

  • buba

   takie rzeczy ktore sa stale jak 50% i minuty za darmo do play i virgin do czerwca powinny byc uwzglednianie poki są

  • Kamil

   Bonus 50% w Virgin Mobile jest super, ale dla osób naprawdę dużo rozmawiających w sieci oferty dedykowanej wciąż brak jak u konkurencji…

 6. kokiki Odpowiedz

  NJU jedyne co zrobił to opisał to jako „ważność konta po wieki” na stronie głównej, w rzeczywistości trzeba doładowywać co pół roku, a jak przeoczymy SMS-y z powiadomieniem to pożegnamy się z numerem. Aby być obiektywnym to nie jest żaden powód do awansu,a raczej do spadku, bo informacja, że tak naprawdę musimy co pół roku doładowywać trzeba sobie znaleźć w osobnym regulaminie. W NJU czy to rozmowy „na komórkowe” czy „do wszystkich” aby korzystać z promocyjnych stawek trzeba usługę co 62 dni przedłużyć za 6 zł. Poza tym pakiety internetowe to porażka. Oferta stała się bardziej zagmatwana, do każdej opcji inny regulamin, a kto to spamięta. Nie, dziękuję nie skorzystam z NJU, a ranking wypadałoby sprostować.

  • Grzegorz

   dokładnie. powinny być dodatkowe punkty za klarowność oferty. 😉

 7. Grzegorz Odpowiedz

  powinna być kategoria prostota oferty. Za to tez powinny być punkty;-)

 8. minik971 Odpowiedz

  Virgin i tak najlepsze, chociażby za koszt minuty i smsa. No i klub Virgin. Ten ranking to tylko formalność 😉

 9. Grzegorz Odpowiedz

  powinna być kategoria prostota oferty. Żeby było łatwiej wybrać najprostszą!

 10. Marcin Odpowiedz

  A gdzie w tym rankingu jest uwzgledniony bonus 50% od VIRGIN ???

  Poniewaz jest to stala promocja (trzeba za darmo zarejestrowac sie w klubie virgin) to wplywa ona nam na ceny polaczen i sms-ow. Dlatego powinno sie brac pod uwage za „realna” cena za minute polaczenia to nie 19 gr ale 13 gr. Podobnie za sms-a nie jest to cena 6 gr ale 4 gr – bo bonus mamy przyznawany zawsze i trafia on na konto glowne i jego waznosc jest taka sama jak calego konta – czyli rok czasu (bez zadnego wysylania sms-a itd). PROSTOTA OFERTY VIRGIN JEST NA NIESPOTYKANYM W POLSCE POZIOMIE.

  • Karlos

   Zgoda,poza tym ceny roamingu po bonusie również spadają o 1/3,żadna sieć tego nie ma poza pakietami.

  • Kamil

   I tak Virgin Mobile ma w tych dwóch podkategoriach komplet punktów (dwie trójeczki), także nie ma co kombinować zbytnio 😉

 11. Przemo Odpowiedz

  Zgadzam się w 100% z przedmówcami. A po za tym ja nie przypominam sobie żeby Virgin w poprzedniej edycji był punktowany za 2014 minut.. Widze że Nju kombinuje jak koń pod górę napiep…yli regulaminów i czekają na głupich..

  • Kamil

   W NJU Mobile najbardziej nie podoba mi się dziura internetowa, patrz środek ze zdobytych 9 pkt. (3, 2, 0, 0, 3, 1), nie wspominając o braku lejka. Generalnie po podliczeniu punktacji sam byłem zaskoczony. Choć nie zapominajmy, że wszystko może się wydarzyć w następnym My mobile RANKING 😉

 12. Przemo Odpowiedz

  „Inne nowe” promocje (99gr/dzień) nie są bardziej korzystne od 2014 minut w Virgin gdyż trzeba mieć środki na koncie a w Virgin nie trzeba! Dlatego punkty należą się Virgin! Jest bardziej korzystną ofertą. 
  A ta lista zaczyna się robić listą nowych promocji a nie najlepszych!

 13. Tomek Odpowiedz

  W Nju Mobile 99gr dziennie dotyczy rozmów do wszystkich sieci ale tylko komórkowych. Stacjonarne telefony już nie wchodzą w rachubę w tym pakiecie. Oczywiście po uprzednim wykupieniu tego pakietu za 6zł na 2 miesiące.

 14. buba Odpowiedz

  nju mobile na kartę i virgin mobile to w tej chwili najlpesze sieci i to obie naraz, po prsotu virgi jest lepsza dla smartfonowców a nju na kartę jest dla dużo regularnie a zwlaszcza dla tych co nieregularnie rozmowaiaja duzo minut na komorki oplaca sie juz jak adamy raz na miesiac duzo

  • buba

   co ciekawe Plus proponuje na pzedłuzenie umowy dziadowską ofertę 29,90zł za nolimit na same komorki bez stacjonarnych umowa chyba na 12 miesiecy, kpina nie tylko jak popatrzymy na nju z rachunkiem gdzie sa tez stacjonanrne i to wydzielone ale takze jak popatrzymy na starter nju na kartę prostu z kiosku bez umowy od 3zł do 32,70zł max na komorki zaleznie od wykorzystania. Plus to kpina

 15. Gienek Odpowiedz

  może dodatkowa kategoria dla połączeń roamingowych? Coraz częściej wyjeżdżamy za granicę, ceny kart pre-paidowych w innych krajach nie zawsze są tanie (np. Hiszpania) a koszty połączeń roamingowych z polskich numerów są jakie są i fajnie byłoby wybrać najkorzystniejszą dla nas ofertę

  • Karlos

   Właśnie pisałem wcześniej,w Virgin po 50% bonusie ceny roamingu są bodaj najtansze.

  • Kamil

   Kolego, komentarz z psami został usunięty. Zmień ton wypowiedzi, bo będę zmuszony je w przyszłości z automatu oznaczać jako spam, a tego bym nie chciał robić. Zapraszam do kulturalnej dyskusji, a nie tej rodem z rynsztoku. My mobile to nie jest miejsce na taki niski poziom wydawania opinii

  • Kamil

   Gienek, wypróbuj Lycamobile. On właśnie do celów roamingowych służy

  • buba

   chyba mbank mobile cos kombinowal z roamingiem ale ie pamietam co

  • Gienek

   Kamil – w Lycamobile zapłacę 1,25 zł/min za połączenie w Roamingu (w UE do UE) więc dupy nie urywa (samo Virgin już jest tańsze 1,22 zł/min) nie wspominam już o pakietach danych które za granicą są mega drogie…

  • buba

   gienek startery lcamobile kupuje sie w calej europie od portugalii po polskę, nie uzywasz polskiej lycamobile w portugalii tylko portugalskiej i wtedy masz tanio z portugalskiej na polską lycamobile na przyklad a czasem sa za darmo

  • buba

   mbank mobile
   Tańsze rozmowy w UE
   Dzięki promocji „Tańsze połączenia do UE” od 3 grudnia 2013 roku dzwonisz do bliskich i płacisz mniej. Teraz połączenia głosowe w roamingu inicjowane przez Abonentów w kraju leżącym na terenie UE i kierowane do odbiorców w kraju na terenie UE – kosztują 29 groszy za 1 minutę.
   http://mbankmobile.pl/promocje/promocja9.html

  • buba

   mbank mobile zlikwidowal praktycznieoplaty za roaming w UE w swojej ofercie

  • buba

   nie wiem jedynie jak z odbieraniem połaczen w roamingu

 16. każdy ma swój my_mobile Odpowiedz

  Po co Wy to jeszcze ludzie komentujecie ???
  Proponuję ew.spojrzeć na artykuł, zaśmiać się w duchu i odejść do swoich spraw…
  60% postów na tym portalu jest admina, reszta to 30% negatywnych, 10% pozytywnych,w tym pewnie 5% to jego koledzy… a max 100 komentujących… po co ten portal istnieje???

  • buba

   a po co ty istniejesz nikomu nie jestes potrzebny ty i twoje opinie trollu, zrób sowją stronę www to sie posmiejemy z twojej nieudolnosci nieudaczniku

  • każdy ma swój my_mobile

   właśnie odezwał się jeden z kumpli – niejaki troll-buba… nie umiesz nic konstruktywnego napisać, że odwołujesz się do tych samych sloganów ? każdy może mieć swój portal – kwestia czy potrafi być obiektywny i tworzyć potrzebne w sieci artykuły – większość z tych artykułów to parafraza innych wpisów na blogach i innych portalach – nazwał bym to czasami plagiatem… w niektórych artykułach zauważyć też można, że człowiek próbuje stworzyć coś z niczego – tematy nie związane z „mobile” uzupełniają te parafrazowane – żenada. nawet gdybym stworzył taki portal to na pewno nie dowiesz się, że to ja jestem jego adminem – a może już ma portal o innej tematyce, abo niektóre tematów po prostu nie należy powielać – to nie eleganckie, niedziennikarskie.

  • Kamil

   Haters gonna hate. Nie znam tego człowieka i nie widziałem go nigdy na oczy.

   Mimo wszystko, pozdro Buba!

 17. buba Odpowiedz

  mbank mobile
  Tańsze rozmowy w UE
  Dzięki promocji „Tańsze połączenia do UE” od 3 grudnia 2013 roku dzwonisz do bliskich i płacisz mniej. Teraz połączenia głosowe w roamingu inicjowane przez Abonentów w kraju leżącym na terenie UE i kierowane do odbiorców w kraju na terenie UE – kosztują 29 groszy za 1 minutę.
  http://mbankmobile.pl/promocje/promocja9.html

 18. SZczeże Odpowiedz

  Nie polecam migrowania do sieci NJU mobile  z  Orange morduje sie z nimi już 6 dzień niby jak zadzwoniłem z 2 nr to mi powiedzieli że przenieśli tylko że nie mogę zarejestrować się do sieci proponuje zróbcie artykuł na temat tego 

 19. olek Odpowiedz

  Tu nie ma się czym ekscytować, ranking kiepski i tyle. Ale autor ma do niego prawo, jego strona. Szkoda, bo ranking dopiero ostatnio podupadł. Widać autorowi się nie chce.

  • Kamil

   Mylisz się i to bardzo. Autor marki My mobile to tytan pracy, ostatnio nawet przekroczył liczbę 5.200 artykułów opublikowanych na niniejszej witrynie

 20. von Odpowiedz

  Również nie polecam zadnych migracji z orange-Nju w zadna strone miałem juz do czynienia z nimi masakra trzeba miec nerwy ze stali i ciagle do nich dzwonic zanim nastapi przeniesienie bo zawsze maja jakis problem.Nie polecam francuzików

  • buba

   z orange na karte do nju na karte wystarczy wyslac chyba sms o tresci NJU na nr 601 

 21. Kamil Odpowiedz

  T-Mobile ma przejac caly ruch roamingu krajowego Plusa dla Play, a wiec takze Red Bull Mobile. Zapowiada sie duza rewolucja. Osobiscie wolalem moc masztow zielonych niz rozowych…

  • Kamil

   Tak jest teraz, ale w przyszłości może się to niestety zmienić na gorsze 😐

 22. sek Odpowiedz

  A mnie się ta strona podoba. Od jakichś trzech miesięcy tu zaglądam. Potrzebny był mi operator z rokiem ważności konta. I tutaj znalazłem wszystko – i więcej – co mi było potrzebne. Dzięki – Autorze strony. Jedna z uwag osób komentujących wydaje mi się słuszna. Otóż faktycznie lepiej byłoby, gdyby ranking nie był rankingiem promocji, ale rankingiem cen za usługi. Oczywiście jeszcze lepiej byłoby, gdyby promocje przeliczać na ceny i w ten sposób porównywać dokładnie, ceny za usługi. Ale czy to się będzie autorowi chciało robić?….

  • Kamil

   Będzie się chciało. Dzisiaj wieczorem powstanie 8x pięknych artykułów w My mobile studio, stay tuned!

 23. Grzegorz Odpowiedz

  wg mnie ranking powinien byc bardziej ogólny. Na pierwszy że tak się wyraże ostrzał powinny być
  cena za minutę połączenia, później smsy a następnie mobilny internet. później to za ile operator oferuje rok ważności (im mniej tym lwięcej punktów). i później można by nagość o dodatkach. każdy by wybrał cos dla siebie.

 24. Grzegorz Odpowiedz

  tak ale ranking troszeczkę ogólny. w virgin jest jedną oferta a np w play już trochę więcej. fajnie jakby odrzyly inne kategorie w tym serwisie. np aplikacje niezbędne.

  • Kamil

   Jest dobrze, ma być ogólnie i prosto. Zestawienie łatwo pokazuje najlepsze sieci, dajmy na to TOP 3. Nie ma sensu się bawić w zawiłe analizy, bo później nikt nie czyta takich obszernych ksiąg. Właśnie ta łatwość jest siłą My mobile RANKING

 25. von Odpowiedz

  Dodajac w Virgin Mobile kontakt z BOK jest bezpłatny a w NJU 5 zł (podobno),to nie wiem za co Nju na 1 miejcu?

  • Kamil

   Nie narzekaj, Virgin Mobile jest bardzo wysoko. NJU Mobile natomiast wygrało, bo tak wyszło z punktacji

 26. Zakrza Odpowiedz

  Sporo ludzi narzekało, że ciągle Virgin na szczycie to admin wykombinował jakby tu wywindować Nju Mobile. Ta akcja z gadaniem za 99 groszy z każdym jest jakaś żałosna. Przecież to wychodzi 30 zł na miesiąc. No i dwa razy punkty za to samo.
  +zagadka: ile kosztuje minuta w nju jeśli przez miesiąc gadaliśmy dokładnie 60 sekund?;)

 27. Grzegorz Odpowiedz

  nie wiem jak wy ale operator z najprostsza ofertą to właśnie virgin. Kto ma 2 stronicowy regulamin? nikt

 28. karnio Odpowiedz

  Warto zainteresować się ofertą T-mobile Frii – tam też jest darmowy internet plus ogromne pakiety internetowe w przystępnej cenie.

 29. dude Odpowiedz

  Hej! Chciałbym większość rozmów z komy, prowadzić przez netowych operatorów VoIP (najtańsza opcja). Oczywiście, możliwość dodzwonienia się do mnie w tradycyjny sposób, jest równie ważna, więc karta wyłącznie na mobilny internet nie wchodzi w grę. 
  Powie mi ktoś proszę, która z ofert na kartę najlepiej się nada? Uwzględniając czas ważności konta, czas ważności korzystania z neta, najniższą cenę za neta/wielkość pakietu oraz – w razie konieczności – najniższą cenę za minutę połączenia. SMS-y mnie nie interesują, bo z nich prawie nie korzystam. Pomoże mi ktoś, proszę?

  • karnio

   Ja polecam T-mobile. Tez kupilem sobie starter z takim zamiarem. Pakiet 6Gb miesiecznie 30 zl – to chyba najtaniej. Plus w opcji taryfy frii masz do wyboru tez rok waznosci konta i to sobie ustawilem  wiec kazdy sie do mnie dodzwoni

  • Kamil

   T-Mobile lada moment przejmie ruch Play i zobaczymy jak to się odbije na jakości u różowych

 30. dude Odpowiedz

  Dzięki za podpowiedź KARNIO!
  Mam jeszcze pytanie – ile minut/godzin miesięcznie korzystasz z VoIP i jak się to przekłada na te 6Gb, ile ci to zjada z tych sześciu? Np. ile z mobilnego neta zabierze 10 minut rozmowy przez VoIP? Może by mi nawet 1Gb wystarczył za dychacza, bo nie rozmawiam za duzo.
  Ale…
  Piszesz – „w opcji taryfy frii masz do wyboru tez rok ważności konta i to sobie ostawiłem,  wiec każdy się do mnie dodzwoni”. A w regulaminie „Warunki Oferty PROMOcyjnej rOk WaŻnOŚci kOnta” dla uŻytkOWnikóW t-mObile na kartę kOrzystających z taryfy frii”, jest napisane:

  „2.6. Zlecenie przez Użytkownika aktywacji oferty „Frii SMS-y do wszystkich”, „Frii Internet” lub „Frii Rozmowy w T-Mobile i Heyah” powoduje automatyczną dezaktywację Oferty oraz ustawienie daty Ważności Konta na 14 pełnych dni kalendarzowych licząc od dnia 
  dezaktywacji Oferty. 
  2.7. Dezaktywacja Oferty powoduje ustawienie daty Ważności Konta na 14 pełnych dni kalendarzowych, nie powoduje zwrotu ani opłaty 
  poniesionej z tytułu aktywacji Oferty ani opłaty cyklicznej.”

  oraz

  „Opłata za aktywację Oferty 
  0 zł – pierwsza aktywacja na koncie Użytkownika, 
  3 zł – za każdą ponowną aktywację na koncie Użytkownika”

  To dla mnie oznacza, że nawet po aktywacji Oferty „Rok ważności…” w frii, w powyższym przypadku masz konto wazne tylko 14 dni i np. po 14 dniach braku aktywnosci, automatycznie aktywują ci Ofertę rok ważności za którą musisz znów zapłacić 3zł. Czy tak?
  Dziękuję!

  • Karnio

   Ja mam kartę od tygodnia, mam pakiet 1GB, tak na początek. Korzystam ze Skypa bez video tar ze 2-3 razy dziennie. Plus oglądam zdjęcia na picasa, korzystam z Facebook’a, Instagrama etc. Zostało mi coś około 700 MB do wykorzystania. Napiszę za tydzień, czy nadal mam te ustawienia, które ustawiłem. Powinny zostać, gdyż używam intrnet więc wykonuję czynności – aczkolwiek nie wiem jeszcze jak to bd wygladać na przestrzeni czasu, na razie jestem zadowolony. I za zmianę oferty we Frii z roku ważności konta (czy innej) na coś innego płaci się 3 zł to prawda.

  • DUDE

   Dzięki!
   To co w ważności konta przez rok jest kluczowe i odróżnia w tym temacie Frii od np. Happy, Nowy Tak Tak, Tak Tak HOT, Hot jest informacja o dezaktywacji usługi, a szczególnie dwa wyrazy, które napiszę CAPS-em (cytaty z regulaminów):
   Dla frii: „2.7. Dezaktywacja Oferty powoduje ustawienie daty Ważności Konta na 14 pełnych dni kalendarzowych, nie powoduje zwrotu ani opłaty poniesionej z tytułu aktywacji Oferty ani opłaty cyklicznej.”
   Dla nie frii: ” 2.15. Dezaktywacja Oferty nie powoduje zwrotu opłaty aktywacyjnej, opłaty cyklicznej, ANI ZMIANY USTAWIENIA DATY WAŻNOŚCI KONTA.” 
   To oznacza, że przejście do frii nie jest opłacalne, z punktu widzenia posiadania ważności konta przez rok, ponieważ jak napisałem w poprzednio : po aktywacji Oferty „Rok ważności…” w frii, w powyższym przypadku masz konto ważne tylko 14 dni.

  • karnio

   Sprwadzilem w panelu, moje konto wazne jest do 04-04-2015. to jest jednak zasługa roku waznosci konta we frii

  • DUDE

   Dzięki za konkret. Ja używam voipdiscount (stacjonarne, po doładowaniu 12 euro przez 3 m-ce za darmo, oczywiście te 12e jest póżniej też do wykorzystania – 2eurocenty za min, stacjonarne + komórki) i voipstunt (komórki:1eurocent za minute) przez przez dedykowaną dla nich aplikację mobilevoip oraz ipcall skonfigurowany pod ustawienia voip na komie (bo pod domowy telefon mam fritza, skonfigurowanego pod ipcall i rozmawiam z domem zawsze za darmo za darmo).

 31. DUDE Odpowiedz

  Jednak przy braku aktywności na karcie lub braku środków zostanę przełączony na 14 dni (było też na innych forach).
  Podaję linki do regulaminów:
  frii:
  https://s3-eu-west-1.amazonaws.com/fs.siteor.com/gsmonline/article_attachments/attachments/55482/original/warunkI_oferty_promocyjnej_rok_waznosci_konta_dla_uzytkownikow_frii.pdf?1394542769

  oraz nie frii:

  https://s3-eu-west-1.amazonaws.com/fs.siteor.com/gsmonline/article_attachments/attachments/55478/original/Warunki_ofety_promocyjnej_rok_waznosci_konta_po_kazdej_rozmowie_dla_uzytkownikow_tmobile_na_karte.pdf?1394539398

  • buba

   minuta internetowa pobiera 0,3-0,6MB 1GB da gigantyczną liczbe minut, viber jest fajny do tego

  • DUDE

   Dzięki za konkret. Ja używam voipdiscount (stacjonarne, po doładowaniu 12 euro przez 3 m-ce za darmo, oczywiście te 12e jest póżniej też do wykorzystania – 2eurocenty za min, stacjonarne + komórki) i voipstunt (komórki:1eurocent za minute) przez przez dedykowaną dla nich aplikację mobilevoip oraz ipcall skonfigurowany pod ustawienia voip na komie (bo pod domowy telefon mam fritza, skonfigurowanego pod ipcall i rozmawiam z domem zawsze za darmo za darmo).

  • buba

   nie wiem po co im placisz. na komorce instaljecie aplikacje Viber, w domu idzie przez wifi poza domem korzystasz z wykupionego pakietu danych u swojego operatora, nie potrzeba pośrednikow.

  • Kamil

   Normalni ludzie w takie rzeczy sie nie bawia. Chyba, ze producenci beda preinstalowac aplikacje VoIP to wtedy moze sie cos zmienic

 32. DUDE Odpowiedz

  Owszem, nie potrzeba płacić, jeżeli ci do których dzwonisz, też mają zainstalowanego Vibera i akurat są online. A jeśli nie mają albo są offline?A co z telefonami stacjonarnymi? Musisz wtedy płacić w Viber Out: 
  Poland 2.0 c/min , Poland – Mobile 5.9 c/min .
  Nie ma lekko…

 33. aero Odpowiedz

  Czy ten nju mobile długo będzie taki tani?
  Póki co jestem w Play, ale myślę nad zmianą.

  • Kamil

   Pewnie długo… Oni są marką budżetową w przeciwieństwie do premium Orange

 34. von Odpowiedz

  lark mobile jeszcze istnieje? przy próbie wejscia na strone lark mobile wyskakuje bład 404?

  • Kamil

   Lark Mobile zmienił stronę internetową na dużo ładniejszą, choć faktycznie nie ma w niej zakładki MVNO. Być może wycofało się z działalności w sektorze operatorskim. Cóż, w następnym wydaniu My mobile RANKING nie będzie uwzględniany prawdopodobnie

   Nowa witryna Lark jest dostępna na http://www.lark.com.pl

 35. von Odpowiedz

  Hej Karino T- mobile to teraz siec najwiekszych złodzieji mam 3 numery u nich w mixie i na karte i co jakiś czas musze się z nimi dochodzić o oddanie srodków na koncie bo znikają .A ile ludzi nie ma zarejestrowanych numerów i nie sprawdzają bilingu swojego konta na stonie T-Mobile?
  Tak ze nie czaruj kolego kiedys była Era to było o.k a teraz okradaja maksa

  • Kamil

   Polecam ze swojej strony (nie, P4 nie zapłaciło za ten komentarz) Red Bull Mobile. Lada moment zmieniam słuchawkę na jakiś model z LTE i ten telkom oferuje aż 200 GB internetu miesięcznie za free wyłącznie po sieci 4G (po przekroczeniu gigantyczny lejek 2 Mb/s) oraz na deser darmowe YouTube. To lepsza oferta niż wiele dedykowanych produktów online. Bardzo fajne VASy 😉

Skomentuj

  My mobile © 2008-2018. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt