Play broni się jak tylko może, by ukryć swój najsłabszy zasięg

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (2 liczba głosów, wasza ocena: 3,50 na 6)
Loading...

play-broni-sie-jak-tylko-moze-by-ukryc-swoj-najslabszy-zasiegJak bumerang powraca do nas sprawa badania jakości sieci komórkowych przez UKE przy pomocy drive testów bądź też stacjonarnych sond rozsianych w dziesiątkach tysięcy punktów po kraju. Przypomnijmy, że w zeszłym miesiącu za tą pierwszą metodyką sprawdzania lobbowały telkomy Plus, Orange i T-Mobile.

Natomiast tylko Play był temu przeciwny. Rzecznik fioletowej sieci komórkowej wyjaśnia teraz dlaczego. Otóż okazuje się, że według jego danych z funkcji dzwonienia w ruchu korzysta zaledwie 8% konsumentów. To potwierdza, że badania powinny być przeprowadzone chociażby w sposób mieszany. Warto jednak w tym miejscu zastanowić o co tak naprawdę chodzi w telekomunikacji komórkowej. Jest nią oczywiście mobilność.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Przemieszczanie, podróżowanie z działającym telefonem komórkowym w ręku ma być dostępne zawsze. Nie ważne czy jesteśmy w pociągu, autokarze czy na jachcie. Zasięg powinien być wtedy dostępny, a wraz z nim możliwość wykonywanie połączeń głosowych, wysyłania SMSów oraz oczywiście surfowania po internecie najlepiej w prędkości 150 Mb/s. Nikt nie powinien ograniczać się do kabla i siedzieć w domu w czterech ścianach. Play natomiast robi co może, by ukryć swój najsłabszy zasięg. Konkurencja w tym temacie aktywnie działa, czego najlepszym dowodem są kolejne po Orange dumne komunikaty w biurze prasowym T-Mobile o ulepszaniu infrastruktury. Tym samym zamiast negować sposób badań ruchomych lepiej zakasać rękawy i wziąć się wreszcie do konkretnej roboty. Może to się odbyć chociażby kosztem sporej ilości oraz jednocześnie drogich reklam z celebrytami emitowanych dosłownie na potęgę.

(fot. Play/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 11461 informacji na tej witrynie.1 komentarz do “Play broni się jak tylko może, by ukryć swój najsłabszy zasięg”

  1. Bary Odpowiedz

    Chyba kpicie orange i plus mają słaby zasięg przeważnie w dużych miastach gubi się sygnał. Korzystam teraz z orange do konca limitu na koncie i karta jak plusa idzie na śmietnik . Play jak do tej pory
    Chodzi bez zarzutu!

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt