Sieci W3 sztucznie zawyżają ceny połączeń do Play

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Ponad rok temu serwis My mobile prezentował artykuł na temat normalnych cen do wszystkich sieci. Chodziło nam oczywiście o wyższe stawki połączeń, które zakończone były w sieci Play. Ma to związek z tzw. MTR. Co ciekawe przez tak długi okres czasu niewiele się na tym polu zmieniło. Operatorzy sieci W3, czyli Plusa, Orange, Ery nadal mają w swoich cennikach znacznie wyższe stawki w tym konkretnym przypadku.

Urząd Komunikacji Elektronicznej wprowadzając wspomniany wyżej MTR chciał w ten sposób nieco ułatwić nowym graczom telekomunikacyjnym wejście na ten naprawdę trudny rynek. Z biegiem czasu stawka była oczywiście zmiejszana. Ostatnia taka obniżka miała miejsce 1 stycznia 2011 roku. Co ciekawe stawki operatorów W3 do sieci P4 pozostały na tym samym poziomie.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Oznacza to nic innego, jak osiągnięcie jeszcze większego zysku dużych telkomów. Rzecznik prasowy Play zauważył ten problem i postanowił o nim wspomnieć na swoim oficjalnym blogu. Przedstawiciel P4 zauważa przy tej okazji inną ciekawą rzecz. Są nią kampanie reklamowe sieci W3, które w swoich przekazach jasno mówiły, że do Play jest drożej. Z taką sytuacją mogliśmy się spotkać chociażby w spotach Heyah (ze słynnym kotem). Te akcje promocyjne zamiast szkodzić, tylko pomagały fioletowemu operatorowi.

(fot. Play)

Przygotowane przez

jest autorem 11426 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt