Na torach najlepszy jest T-Mobile i Plus

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

UKE znowu postanowił sprawdzić jakość naszych połączeń telefonicznych na trasach kolejowych, w których odbywać się będą mecze piłkarskie UEFA Euro 2012. We wcześniejszym badaniu najlepiej wypadły sieci Plusa i Orange. Teraz na kluczowej trasie pomiędzy miastami Warszawa, Katowice, Kraków najbardziej skutecznymi operatorami byli T-Mobile (97% udanych połączeń) oraz Plus (96%).

W kolejnym zestawieniu na trasie Wrocław, Poznań, Warszawa triumfował Orange i Plus z 99% (później stratę miał T-Mobile 91%). W obu kategoriach najsłabiej wypadł Play. Być może taka sytuacja ma związek z procesem handover w P4, który polega na dynamicznym przełączaniu nadajników podczas podróży.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Play przecież korzysta z pomocy dwóch operatorów, mianowicie Plusa (od samego początku) i ostatnio także Orange. Wnioski mogą być więc takie, że nie do końca idealnie pracuje handover. Fioletowy operator wszędzie miał poziom skuteczności w granicach 89% pozytywnie zakończonych połączeń głosowych w trasie. Podsumowując całą akcję, można powiedzieć, że Wielka Trójka (W3 – Plus, Orange, T-Mobile) radziła sobie całkiem nieźle, a odstawał jedynie Play. Pozostaje zatem mieć nadzieję, że i ten aspekt tego telkmoa zostanie już wkrótce poprawiony. Od dawna przecież krążą legendy na temat słabej jakości rozmów w Play i ich przerywaniu. Więcej szczegółów na temat raportu znajdziemy na stronie Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

(fot. T-Mobile/Plus/Iconfinder/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 11461 informacji na tej witrynie.1 komentarz do “Na torach najlepszy jest T-Mobile i Plus”

  1. Ormo Odpowiedz

    Zależy o której były robione testy, przykładowo jeśli sieć jest obciążona to roaming w play niewiele daje bo nie ma pierwszeństwa na nadajnikach. Co do samych wyników fajnie byłoby zrobić coś takiego za dwa lata na tej samej trasie po rozbudowie w ramach networks, dobre podsumowanie by wyszło.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt