Nowa tapeta, mała rzecz a cieszy

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

nowa-tapeta-mala-rzecz-a-cieszyMała rzecz a cieszy. Tak w największym skrócie można określić fakt okresowej zmiany tapety w naszym telefonie komórkowym. Równie dobrze może to być także animacja. Tego typu, animowane tapety mogliśmy już wcześniej spotkać w feature phonach (pliki w formacie GIF lub Flash Lite), czyli w poprzedniej epoce telekomunikacji.

Warto w tym miejscu zwrócić uwagę na interesującą przypadłość Androida odnośnie zagadnienia tapety. W przypadku używania animacji użytkownik nie ma możliwości korzystania z efektu przewijania pulpitu. Dokładnie jeden i ciągle ten sam fragment animowanej tapety jest przyczepiony na stałe.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Na szczęście tego problemu nie ma w zwykłych tapetach. Pliki statyczne można swobodnie przesuwać, a następne ekrany ukazują kolejne części szerokiej perspektywy grafiki. Ponadto możemy tam umieszczać skróty ulubionych aplikacji czy widgetów. Zastosowania wielu pulpitów są zatem bardzo praktyczne. Szkoda, że takiego efektu nie mają użytkownicy iOS czy Windows Phone. W tym drugim mobilnym systemie operacyjnym występuje przewijanie, ale w pionie na pulpicie głównym (choć nie tylko tam). Warto zatem zadać sobie nieco trudu w poszukiwaniu dobrej tapety, która uprzyjemni nam codzienne korzystanie ze smartfonu. Wiele osób jest zdania, że do tego celu najlepiej sprawdzają się wszelkiego rodzaju desenie z uwagi na największą czytelność oraz przejrzystość. W zdjęciach zawierających wiele dokładnych szczegółów są z tym niestety duże problemy.

(fot. My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 10138 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

Skomentuj

  My mobile © 2008-2019. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt