Sytuacja z szybkim mobilnym internetem w Play wróciła do normy

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

sytuacja-z-szybkim-mobilnym-internetem-w-play-wrocila-do-normyPowrócił, stary i dobry szybki mobilny Internet w Play. Tak w największym skrócie można opisać ostatnie wydarzenia dla miasta Torunia (co ciekawe, na zdjęciu obok prezentujemy prawdziwe zdjęcie wieczornej panoramy wykonane smartfonem Samsung Galaxy Pro). Po ostatnich problemach, gdzie prędkość transmisji dochodziła do kompromitujących wartości rzędu 0,8 Mb/s nie ma już śladu.

Poranne pomiary prędkości za pomocą aplikacji Speed Test wskazywały średni poziom 3,5 Mb/s (wracamy zatem do początków). W kilku wynikach padały nawet wartości przeszło 4 Mb/s. Co prawda do reklamowanego 4G jest jeszcze daleko, ale dla zwykłego klienta taka prędkość internetu powinna w zupełności wystarczyć.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Dotyczy to nie tylko korzystania z poziomu telefonu komórkowego, ale również komputera lub notebooka. Przy 4 Mb/s bez problemów powinny nam się uruchamiać filmy z największego portalu wideo świata, mianowicie YouTube i to w jakości HD (na Full HD może to być jednak wciąż zbyt mała przepustowość). Swego czasu wyszło na jaw, że Orange celowo go spowolniał. Oby w najbliższym czasie Play wziął się wreszcie za budowę własnej sieci pod kątem łączności LTE (tym razem prawdziwej 4G-eneracji), a nie zadowalał się wątpliwie działającym roamingiem krajowym oraz przeznaczał kolosalne środki na marketing. Według ostatniego raportu Kantar Media za okres do 2Q/2013 operator P4 jako jedyny zwiększył wydatki na reklamy w szacowanej kwocie o 17 milionów złotych. Dla porównania, cała pozostała W3 (Orange najmocniej, potem był T-Mobile i Plus) cięła na tym polu wydatki.

(fot. Play/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 9175 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

1 komentarz do “Sytuacja z szybkim mobilnym internetem w Play wróciła do normy”

  1. Adrian Odpowiedz

    To dobrze że, w Toruniu wrócił do normy ale w innych miejscowościach dalej jest kiepsko na zasięgu HSDPA 0,46 Mb/s.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2018. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt