Google promuje aplikacje Gmail na Androida oraz na iOS na oficjalnej witrynie usługi

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

google-promuje-aplikacje-gmail-na-androida-oraz-na-ios-na-oficjalnej-witrynie-uslugiFirma Google zaczęła w bardzo sprytny sposób promować własne mobilne aplikacje na swoim kluczowym produkcie, czyli poczcie elektronicznej Gmail. Można śmiało zaryzykować stwierdzenie, że jest to drugie rozwiązanie zaraz po słynnej wyszukiwarce. Każdy, kto miał konto pocztowe na portalach WP czy Onet doskonale wie jak zaśmiecone jest ono reklamami o spamie w listach już nie wspominając.

To właśnie Gmail dokonał rewolucji rynkowej, ponieważ na nasz adres Email nie przychodziła żadna niezapowiedziana korespondencja. Gigant z Mountain View zastosował reklamy kontekstowe (niebieskie linki) w prawej części witryny. Teraz jednak odwiedzając adres www.gmail.com Google promuje dedykowaną aplikację na Androida oraz na platformę iOS od Apple.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Duża grafika znajduje się po lewej stronie panelu logowania. Trzeba przyznać, że zabieg ten z marketingowego punktu widzenia jest świetny. Miliony ludzi bowiem zachęca się do przejścia do mobilnego świata na rzecz porzucenia komputera. Oczywiście Google nie dodało przyciska do Windows Phone Store, ponieważ aplikacji na mobilne okienka nie ma. Wynika to z faktu ostrej konkurencji z innymi gigantem, mianowicie firmą Microsoft z Redmond. Ona przespała swoją rewolucję mobilną. Dopiero niedawno koncern obudził się ze snu i zaczął dynamicznie działać w segmencie komórkowym widząc w nim właśnie swoją przyszłość. Wystarczy tylko przypomnieć przeznaczenie komputerowego systemu Windows 8, który stworzony jest również dla ekranów dotykowych. Odpowiada za to interfejs Modern UI (dawniej zwany jako Metro). Trochę zatem jeszcze potrwa, zanim Microsoft dołączy do realnej walki z Google czy Apple w mobilnej rzeczywistości.

(fot. Google/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 10817 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt