Windows Phone 8 będzie wreszcie wspierał ekrany Full HD i czterordzeniowe procesory

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

windows-phone-8-bedzie-wreszcie-wspieral-ekrany-full-hd-i-czterordzeniowe-procesoryZdobywający dopiero popularność (lepiej późno niż wcale) system operacyjny Windows Phone 8 jest w pewien sposób zacofany technologicznie względem chociażby takiego Androida. Mobilne okienka mają wciąż o klasę niższą specyfikację od flagowych smartfonów dostępnych na rynku. To jednak w najbliższej przyszłości ulegnie pozytywnej zmianie.

Jeszcze w tym roku koncern Microsoft udostępni aktualizację Windows Phone 8, która będzie wspierać czterordzeniowe procesory typu Quad-Core oraz wyświetlacze w jakości Full HD (1080p). Do tej pory flagowe modele tej platformy mogły liczyć na dwurdzeniowe CPU Dual-Core oraz ekrany HD (720p). Dowiedzieliśmy się tego podczas oficjalnej prezentacji Windows Phone 8. Pikanterii całej sprawie dodaje jeszcze fakt, że szef Nokii zarzekał się o bezsensowności instalowania aż tak mocnych podzespołów w smartfonach.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Dzięki nim później inteligentne telefony komórkowe mają ogromne problemy z baterią. W dodatku Windows Phone działa dobrze w każdych warunkach w przeciwieństwie do Androida. Przyszłość jednak pokazała, że świat telekomunikacji będzie powoli przeganiał sektor komputerowy i tak właśnie się dzieje. Producenci sprzętu PC narzekają na dramatyczne spadki sprzedaży, które są najniższe w historii. To wszystko przez to, że przyszłość to mobilność. Dla coraz większej ilości klientów smartfony to takie małe i zdecydowanie bardziej wygodne oraz prywatne komputery.

Ten trend znajduje obecnie potwierdzenie w wielu raportach firm badawczych. Wracając jednak do tematu Windows Phone 8 to system skazany jest na wyścig zbrojeń. Wystarczy tylko przypomnieć ostatnie problemy z grami na słuchawkach z 512 MB RAM pamięci operacyjnej i wielkie rozczarowanie klientów. W przeciwnym razie nie ma on szans z chociażby innowacyjnym ośmiordzeniowym procesorem zastosowanym w Samsungu Galaxy S 4. Według ostatnich badań, jego wydajność (Octa-Core 8x 1.6 GHz) bije na głowę jednostkę czterordzeniową (Quad-Core o taktowaniu 4x 1.9 GHz) stosowaną w dokładnie tym samym modelu, lecz przeznaczonym na inne rynki geograficzne.

(fot. Microsoft/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 11656 informacji na tej witrynie.2 komentarze do “Windows Phone 8 będzie wreszcie wspierał ekrany Full HD i czterordzeniowe procesory”

  1. Sebastian Odpowiedz

    Nie chce nic mówić, ale Samsung Galaxy S4 nie ma 8 rdzeniowego procesora, tylko ma 2 razy po 4 rdzenie. Nigdy nie będzie działać 8 rdzeni jednocześnie. To tak jak by ktoś miał samochód na benzynę i gaz i wmawiał wszystkim ,że on ma i to i to na raz , ale i tak zawsze może użyć tylko jednego z nich…

    Ogólnie fajnie się czyta twoje artykuły Kamilu 🙂

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt