Przejście Opery z silnika Presto na WebKit oznacza oszczędności i zwolnienia

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

przejscie-opery-z-silnika-presto-na-webkit-oznacza-oszczednosci-i-zwolnieniaW norweskim środowisku mobilnym nie brakuje obaw w związku z ostatnimi wydarzeniami w Opera Software. Ten producent niezwykle popularnych przeglądarek na telefony komórkowe postanowił przejść z autorskiego silnika Presto na powszechny WebKit, który jest stosowany chociażby w programach Chrome czy Safari. Pierwsze efekty takich działań można już zauważyć.

Została zaprezentowana Opera Beta na Androida, a już niedługo powinniśmy się spodziewać tabletowej aplikacji Opera Ice. W efekcie cała operacja przeprowadzki z Presto na WebKit będzie oznaczała wymierne oszczędności. Nie trzeba będzie angażować aż tyle sił w rozwoju swojego projektu, lecz skupić się na dopieszczaniu elementów dostarczanych przez społeczność wolnego oprogramowania. Nie dość, że klienci stracili konkurencyjny produkt (oparty na Presto) to jeszcze może to oznaczać dodatkowo nic innego jak późniejsze zwolnienia programistów.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Tak duża armia już nie będzie potrzebna do pracy. Spekuluje się o odejściu nawet 600 deweloperów. Aktualnie dochodzi do kuriozalnej sytuacji, że koderom też wcale tak łatwo nie jest znaleźć dobrego zatrudnienia. Celowo użyliśmy tutaj tego słowa, ponieważ nie brakuje słabych ofert pod względem finansowym za ciężką przecież pracę umysłową przez kilka godzin dziennie. Każdy kto w swoim życiu zakodował cokolwiek, a następnie walczył z pojawiającymi się na bieżąco problemami do rozwiązania to doskonale wie o czym mowa. Tak jest chociażby w przypadku projektowania aplikacji internetowych, te zupełnie inaczej działają na różnych przeglądarkach. Bryluje w tym zwłaszcza Chrome, który notabene działa na silniku WebKit będącym w centrum zainteresowania Opera Software. Ten przykład dobitnie pokazuje jak szerokie są powiązania oraz zależności świata biznesu z niepozornymi innowacjami wprowadzanymi do naszych ulubionych mobilnych aplikacji.

(fot. Opera/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 11698 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt